Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2010, 13:14   #1
vasteq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Poznan
Model: Vectra C
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Wymiana głośników

Witam wszystkich
Jestem na etapie wymiany głośników w mojej Fiescie MK5.
Zakupiłem Focal'e Acces 165 A1 16mm, wzmacniacz, oraz kondensator 1,5F. Z kondensatora i wzmacniacza narazie nie skorzystam, zajałem sie wpierw wygłuszeniem drzwi i montażem głośników. Wygłuszyłem juz drzwi. Teraz mam pare pytan odnosnie montazu głośników.

Kable od głośników (wofery i syczki) są cienkie, chciałbym wymienić je na grubsze tylko widzę że nie bedzie takiej mozliwosci gdyz wychodzą przez otwór w drzwiach i łączą się z kostką. Rozumiem więc że nie ma możliwości wymienić tych kabli?
Mam zwrotnicę focala i chciałbym ją zamontowac. Czy gable idą bezposrednio z radia czy moze z jakiejs zwrotnicy?

Jakiej wysokości są oryginalne głośniki? Focale mają 72 mm ( minus 6mm na grubość klosza). Chciałbym wiedzieć jakie dystanse kupić, oczywiście z MDFu.

vasteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 18:08   #2
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Czym wygłuszyłeś drzwi ?? Bo wiesz niektórzy pchają tam szmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kondensator pomorze wzmacniaczowi na brak przerw w napięciu (był opis na forum , sam go poruszyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) masz tam nawet jak to podpinać. Ciągniecie nowych kabli ma sens ale nie przy głośnikach w samochodzie to jest za dużo dłubaniny a efekt podobny. Kable idą bezpośrednio z kostki ISO brak jakiej kolwiek zwrotnicy (zwrotnica znajduje się przy głośniku nigdy na kablu).
I Ps jest oddzielny dział na pytania car audio
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 19:07   #3
vasteq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Poznan
Model: Vectra C
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Za dział przepraszam, nie zauważyłem.
Wygłuszyłem matami bitumicznymi elastycznymi (12 mat na parę drzwi). Na zwykłych głośnikach i z fordowskim radiem juz widać efekt - bass stał się bardziej miękki i zauważalny, przestało cos tam pierdzieć (aczkolwiek przy naprawde niskim basie coś tam jeszcze podryguje, możliwe ze tapicerka ociera. Musiałbym chyba ją jeszcze okleić pianką)
Czyli kabel do syczków i wofera z radia idzie ten sam? Wiec czy jest sens kupować grubszy kabel idący od wzmacniacza do nowej zwrotnicy skoro finalnie i tak się zakończy cienkim kablem z kostki Iso (którego swoją drogą musze stamtąd wygrzebać)?
vasteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 19:17   #4
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydaje mi sie że ja dobrze rozwiązałem swoje audio. Zrób tak że przód gdzieś wyżej daj syczki a na dole w drzwiach daj średnie tył wywal i do wzmacniacza podepnij suba a sygnał pociagnij z kostki która jest do bagażnika . Po 9 latach membramy są wyjechane nie dziw się. W drzwiach jest wilgoć zawsze gdy pada deszcz cos tam wody zostanie. Co do głośników to daj sobie taki tunel od głośnika do tapicerki
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 19:30   #5
vasteq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Poznan
Model: Vectra C
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Moje założenie jest podobne:
- syczki na wysokości uszu w słupkach
- w przednich drzwach woofery 16,5 cm
- podpiete pod wzmacniacz - Focal'e Acces 165 A1 maja 60W w RMS - radio zapewne nie ma tylu W (domyślam się że nawet nie ma sugerowanej mocy) wiec wzmacniacz koniecznie. I oczywiście dołączona zwrotnica Focala na wyjsciu wzmacniacza.
- narazie kondensatora nie podlaczam bo nie mam w bagazniku subwofera, w przyszlosci zapewne będzie.
- tyłem sie nie zajmuje gdyz wszystko ma iść z przodu

Do tego mam radio Clarion DRX960RZ które ponoc jest dobrej jakości, ale nie ma końcówki mocy wiec wzmacniacz bezwarunkowo. Wzmacniacz to Longmill JK10Z (600W) - nie wiem czy dobrej marki. Z tego co się orientuje to całość zagra tak jak najsłabsze ogniwo, czyli jesli mam dobrej jakości radio bez koncowki mocy oraz dobre glosniki to wzmacniacz troche oszpeci mi jakosć brzmienia?
Rozumiem też że musze dać kable od aku 10mm2 (30 cm od niego dać bezpiecznik 20A. We wzmacniaczu siedzi 20 i 25A), a kable najlepiej puscić różnymi drogami żeby nie było zakłuceń.
vasteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 19:32   #6
vasteq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Poznan
Model: Vectra C
Silnik: 2.0 T
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana głośników

Zapomniałem jeszcze zapytać - nie chce mi sie juz rozbierać tapicerki ale cczy ktoś orientuje się ile wynosi wysokosc montazowa glosników w MK5? Chciałbym zamówic dystanse z MDF i nie wiem czy dac 18mm czy moze 30mm. Głebokosc moich 16,5 cm to 72 mm minus 6 mm na grubość klosza.
vasteq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.