Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2010, 19:29   #1
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Dziś wymieniłem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

myślałem że operacja będzie prosta a wymieniana część przeżyje bez jakiegoś wiekszego uszczerbku . No niestety . Po raz kolejny się przekonałem że konstruktorzy forda ida po bandzie :satan: :satan:

Bez nowego grilla nie podchodź do wyjmowania starego :satan: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba delikatnie podważać chromoaną obwódke aby pusciły zaczepy w zderzaku a nie jest to proste i odwódka się wygina chrom na niej pęka.I mi pękło a jak pękło to już nie miałem oporów do wiekszej siły . Całe szczęście ten element nie jest drogi mnie kosztowała nówka na allegro 100 zł .
Wymieniłem ponieważ odchodziła na starym farba srebrna i była już zaśniedziała obwódka.

I teraz wrażenia wizualne są jeszcze lepsze .

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 22:07   #2
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

O kurcze... to mnie zaskoczyłeś - byłem przekonany, że dolny grill jest nieodłączną częścią zderzaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Górę ściągałem więc wiem, że się da.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 06:43   #3
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O kurcze... to mnie zaskoczyłeś - byłem przekonany, że dolny grill jest nieodłączną częścią zderzaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Górę ściągałem więc wiem, że się da.

Ja na gwarancji jeszcze wymieniałem , no i dodatkowo wymieniałem chromową listwę na masce.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 09:41   #4
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O kurcze... to mnie zaskoczyłeś - byłem przekonany, że dolny grill jest nieodłączną częścią zderzaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Absolutnie nie. Dodatkowo jak napisał leszcz, dolna kratka i chromowana obwódka są osobnymi elementami.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 15:32   #5
kneflik
ford::average
 
Avatar kneflik
 
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Rzeczywiście tak trudno wyjąć dolny grill? Kurcze myślałem, że nie będę musiał kupować nowego. Ten muszę wyjąć na chwilkę bo chcę do niego coś wmontować. Może ktoś poradzi jak to go wyjąć bez zniszczeń?

Leszcz: A u kogo to kupiłeś? Jakby co. Szukam na allegro i nie widzę.

Ostatnio edytowane przez kneflik ; 10-04-2010 o 15:46
kneflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 18:03   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Cytat:
Napisał kneflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczywiście tak trudno wyjąć dolny grill? Kurcze myślałem, że nie będę musiał kupować nowego. Ten muszę wyjąć na chwilkę bo chcę do niego coś wmontować. Może ktoś poradzi jak to go wyjąć bez zniszczeń?

Leszcz: A u kogo to kupiłeś? Jakby co. Szukam na allegro i nie widzę.
kupiłem na allegro . w sklepie forda chcą za to coś koło 200 a w ASO coś koło 400.

naprawdę wyjęcie bez zniszczeń chyba graniczy z cudem. Aby odłączyc grill od reszty trzeba najpierw wyjac ta obwódkę a to jest prawie niewykonalne tak to mocno siedzi.
jak bedziesz potrzebował FINIS kodu napisz zejde do piwnicy i zerknę na opakowanie tam piwnien byc ten kodzik
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 18:51   #7
kneflik
ford::average
 
Avatar kneflik
 
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Zdecydowanie przydałby się kodzik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzedawcy na allegro nie pamietasz? Muszę to cholerstwo wyjąć bo mam pomysł na włożenie świateł do jazdy dziennej (ledów). Wtedy przełącznik "Auto" będzie służył do tego do czego ma służyć. Zamówiłem na niemieckim ebay'u LeDayFlex (u nas nigdzie nie znalazłem). Zrobiłem już projekt montażu ledów no ale bez wyjęcia tego cholernego grila się nic nie da zrobić. Kurcze ledy drogie i do tego dodatkowy wydatek na grila. Ale jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B.
kneflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 20:36   #8
zember
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Model: Mondeo Titanium 5d TANGO
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Ja właśnie też przymierzam się do montowania świateł dziennych. Tylko przymierzam, bo gwarancja dopiero się rozpoczęła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale moim zdaniem palenie ksenonów w dzień to barbarzyństwo i dla mnie światła dzienne to konieczność. Kupiłem ledy z homologacją w formie pasków o długości 20cm i zamierzam je wpasować w tą kratkę w zderzaku, wycinając kilka poprzeczek. Ma to szansę wyglądać nieźle.

A jak zamontujesz swoje to koniecznie daj znać.
zember jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 20:55   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Exclamation Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Cytat:
Napisał kneflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie przydałby się kodzik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzedawcy na allegro nie pamietasz? Muszę to cholerstwo wyjąć bo mam pomysł na włożenie świateł do jazdy dziennej (ledów). Wtedy przełącznik "Auto" będzie służył do tego do czego ma służyć. Zamówiłem na niemieckim ebay'u LeDayFlex (u nas nigdzie nie znalazłem). Zrobiłem już projekt montażu ledów no ale bez wyjęcia tego cholernego grila się nic nie da zrobić. Kurcze ledy drogie i do tego dodatkowy wydatek na grila. Ale jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B.
dobra jutro sprawdzę i napisze jaki to kod.
A jeszcze jedno kolor grilla masz taki sam ? (pytam bo inny kolor ma chyba inny kod)

a wpadło mi jeszcze jedno może można kupic samą obwódkę (tego nie sprawdzałem)
bo tak mi się wydaje że można to kupić oddzielnie ale to może być mylne wrażenie.
Jesli chodzi o sprzedawce to miał tylko jeden taki grill i juz nie ma.Oto link do tej aukcji :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a może bedziesz miał szczęście i uda sie zdjac bez uszkodzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



pozdr leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 21:47   #10
kneflik
ford::average
 
Avatar kneflik
 
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana grilla w zdarzaku ( odpadała farba) .

Tak taki sam. Srebrny z chromowaną obwódką. Próbowałem (na razie delikatnie) zdejmować ale siedzi twardo na miejscu.

Ostatnio edytowane przez kneflik ; 10-04-2010 o 21:49
kneflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.