Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2010, 09:31   #1
Dralion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2010
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

witam,
próbowałem zdjąć ramiona wycieraczek przednich w swomi mondku ale po odkręceniu ich 13-tek za chiny nie mogę zdjąć ramion z tych wielowypustów, niestety nie mam ściągacza. Próbowałem podważać, psikanko wd40 potem ostukiwanie delikatnie młotkiem przez drewniany klocek ale nic nie pomogło, siedzą jak zaspawane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. macie jakiś patent ?

Dralion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 09:47   #2
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

musisz mieć ściągacz, bo na pewno się zapiekły, myśle ze do 30zł kupisz mały ściągacz, albo podjedz do jakiegoś warsztatu i poproś aby ci na chwilkę pożyczyli- ja tak zrobiłem, jak zepsuł mi się mechanizm od wycieraczek,
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 15:23   #3
and2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKV kombi
Silnik: 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

Niedawno jeden z kolegów na forum radził (za swoim przykładem) jechać do jednej z firm wymieniających szyby- tam na pewno mają ściągacze- mi udało się ściągnąć bez bólu
and2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 15:28   #4
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

A czy mogę zapytać w jakim celu to chcesz ściągac? Wymieniasz czy chcesz się dostać do filtra kabinowego? Bo jak tak to nie trzeba ich ruszać...
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 08:51   #5
Dralion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2010
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy mogę zapytać w jakim celu to chcesz ściągac? Wymieniasz czy chcesz się dostać do filtra kabinowego? Bo jak tak to nie trzeba ich ruszać...
Wymieniałem wczoraj kabinowy i nie mogłem zdjąć tej połówki maskownicy podszybia pod którą siedzi filtr bo była jakoś dziwnie "zczepiona" z tą drugą (obie siedzą chyba na szynie) i nie chciałem siłą traktować tego połączenia, poza tym planowałem przy okazji wyczyścić rynienki odprowadzające wodę z liści i innych zanieczyszczeń, bo sama wymiana filtra może nie rozwiązać problemu parowania szyb w trakcie deszczu kiedy mam blisko niego florę nasiąkniętą wodą. W końcu jakos delikatnie podgiąłem ten plastik i wymieniłem kabinowy. Po umieszczeniu maskownicy na swoim miejscu jakoś tak teraz troszeczkę odstaje mi od szyby i obawiam się przecieku wody w tym miejscu własnie na filtr więc parowanie może się niestety powtórzyć. Gdybym zdjął ramiona oczyściłbym przed zamontowaniem również plastiki i szybę.
Dralion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 09:27   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,525
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

Witam
1. Użyj dwuramiennego ściągacza.
Coś w tym stylu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Osobiście wymieniałem filtr przeciwpyłkowy i zero problemu.
Zdjąłem tylko plastik po stronie kierowcy.
NIE potrzebowałem ściągać podszybia po stronie kierowcy ani wycieraczek.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 30-03-2010 o 09:29
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 07:45   #7
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

Wczoraj dokrecalem maskownice i zrobilem fotki. Maskownica prawa - pod nia jest filtr pp (strony podaje tak jak strony auta) jest na zakladke z maskownica lewa - widac to na fotkach. Dodatkowo obie maja wpust, ktory wchodzi w szczeline pod szyba i tam sie 'zazebia'. Najprostsza metoda demontazu prawej czesci maskownicy:
1. odkrecic sruby
2. przesunac prawa czesc maskownicy w kierunku nadkola 3-4 cm (wpust przesuwa sie w szczelinie)
3. pociagnac koniec maskownicy zeby wpust wyskoczyl ze szczeliny i dalej sprawa prosta.

Mysle, ze zdjecia i opis pomoga wszystkim silujacym sie z wymiana filtra pp.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Maskownica lewa.jpg (16.2 KB, 330 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Maskownica prawa.jpg (19.5 KB, 291 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 09:23   #8
Dralion
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2010
Skąd: Wielkopolska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jak zdjąć ramiona wycieraczek ?

Cytat:
Napisał aazinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj dokrecalem maskownice i zrobilem fotki. Maskownica prawa - pod nia jest filtr pp (strony podaje tak jak strony auta) jest na zakladke z maskownica lewa - widac to na fotkach. Dodatkowo obie maja wpust, ktory wchodzi w szczeline pod szyba i tam sie 'zazebia'. Najprostsza metoda demontazu prawej czesci maskownicy:
1. odkrecic sruby
2. przesunac prawa czesc maskownicy w kierunku nadkola 3-4 cm (wpust przesuwa sie w szczelinie)
3. pociagnac koniec maskownicy zeby wpust wyskoczyl ze szczeliny i dalej sprawa prosta.

Mysle, ze zdjecia i opis pomoga wszystkim silujacym sie z wymiana filtra pp.
aazinek, szkoda że ja fot nie zrobiłem ale jak zacząłem wysuwać prawą część maskownicy to chyba z 10cm udało mi się ten plastik wyciągnąć a tam wciąż siedział w nim płaskownik ta listwa na której siedzą maski, trochę ciężko to opisać, jak mi zamoknie filtr to rozryję ponownie i strzelę foty, taki dziwny przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dralion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.