Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2010, 09:53   #1
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie wymiana łożyska klimy

Witam.

Znalazłem taki opis wymiany łożyska klimy ,ale w mk2 :

Re: Szumi sprężarka klimatyzacji

"nie piszcie że sprzęgło zepsute, bo to za mocne słowo. szumi łożysko w kole. radzę wymienić po kończy się to zawsze spaleniem całego "sprzęgła" tzn. przegrzanie i spalenie cewki elektromagnesu. wymiana prosta jak drut. ściągasz pasek, odkręcasz śrubkę (klucz trzymającą dekiel koła, zdejmujesz dekielek, zsuwasz koło (lekko zchodzi) i w kole jest nabite łożysko z numerem. kupujesz drugie (koszt niewielki) wybijasz stare i najlepiej wcisnąć na prasie co by nie walić młotkiem. montaż w odwrotnej kolejności. nic innego w sprężarce nie piszczy i nie wyje."


Moja sprężarka (koło) pracuje głośno.Słychać głośny szum ,a na zimnym silniku piszczy.Podejrzewam ,że to właśnie kończy się łożysko .
I stąd moje pytanie ,czy można samemu wymienić to łożysko wzorując się na cytowanym poście?Czy w mk3 da się to w ogóle zrobić?Czy raczej czeka mnie wymiana całej sprężarki.Doczytałem też coś o sprzęgle klimy ,ale nie bardzo kumam o co chodzi,gdzie ono jest?
Dodam ,że wymieniałem wszystkie rolki,napinacz , koło pasowe i pasek.
Pzdr!

ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 11:33   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Sprzęgło klimy znajduje się na wałku pompy klimatyzacji. Zauważ, że jak klima jest OFF to kręci się samo koło pompy napędzane paskiem wielorowkowym, a jak klima ON to napęd z koła klimy przenoszony jest na wałek i tym samym zaczyna pracować pompa klimatyzacji. To tyle, więcej nie wiem w tym temacie.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 11:48   #3
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Są jeszcze łożyska w samej sprężarce klimatyzacji i to one zazwyczaj się psują.
Zauważ , że gdy nabijasz klimę czynnikiem chłodzącym to jednocześnie także dawany jest smar ...dla łożysk sprężarki właśnie.
Sam takiego łożyska nie naprawisz.Można regenerować , ale koszty nie są małe.
Klimę nawet zimą, należy od czasu do czasu włączać( max na szybę)właśnie po to, żeby rozprowadzić smar wraz z czynnikiem zapobiec zatarciu łożysk.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 13:30   #4
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Zimą jeździłem na włączonej klimie, ale cóż ,nic nie jest wieczne.Miałem nadzieję ,że może sama wymiana koła pompy poprawi sprawęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Zacznę się rozglądać za jakąś sprężarką.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za szybką odpowiedź.
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 13:32   #5
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Mam pytanie czy warkot, który często jest diagnozowany jako padające koło pasowe i napinacz może być wydawany przez rozsypujące się łożysko w sprężarce klimatyzacji?
Znajomy rozpiął jedną kostkę od czujnika sprężarki klimy (przynajmniej powiedział że to od tego) i ten warkot zniknął....
Czy to może być wina tego łożyska jak tak to ile ono kosztuje?
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 14:21   #6
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Faktycznie może tak być, bo warkot z uszkodzonej sprężarki brzmi podobnie.

Niestety jeżeli chodzi o koszt, to sprężarka może być droższa od koła pasowego.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 15:47   #7
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Cytat:
Napisał robson646 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy warkot, który często jest diagnozowany jako padające koło pasowe i napinacz może być wydawany przez rozsypujące się łożysko w sprężarce klimatyzacji?
Znajomy rozpiął jedną kostkę od czujnika sprężarki klimy (przynajmniej powiedział że to od tego) i ten warkot zniknął....
Czy to może być wina tego łożyska jak tak to ile ono kosztuje?
robson646 mógłbyś napisać ,gdzie jest ta kostka od czujnika.Jutro weekend ,więc pewnie trochę poszperam przy moim autku.Chciałbym to sprawdzić.

I jeszcze z inne beczki ,ale blisko klimyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Coś dziwnie zachowuje się mój napinacz.Wymieniany niedawno a wydaje mi się ,że za bardzo wpada w wibracje.Rano jak odpalam silnik to mnie już szlag trafia od tego furkotania i popiskiwania ,jak się nagrzeje to jest trochę lepiej ,ale czasami i na ciepłym silniku potrafi wibrować.
Pasek między kołem pasowym a kołem napędu klimy (dolna część) wibruje ,drży.
Słychać rytmiczne furkotanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz żałuję ,że kupiłem koło pasowe nie oryginał ,a MC.Jeśli okaże się ,że to wina koła pasowego to teraz kupię fordowskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 17:18   #8
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Sprawdż, czy te wibracje/furkotki są niezależne od włączonej jak i wyłączonej klimy, bo to istotne.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 07:04   #9
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Zawika a czy można wymienić tylko łożysko czy trzeba wymieniać całą sprężarkę?

u mnie nie zależnie czy klima była wł. czy wył. ten warkot się pojawiał oczywiście większe jego natężenie było gdy włączało się nawiew może to być też wina napinacza, który też zamierzam wymienić ale chcialbym się jeszcze upewnić co do tej sprężarki (łożyska) żeby dwa razy tam nie zaglądać...

ful ta kostka jest mniej więcej w narożniku prawego błotnika i zderzaka ale zrobię i wrzucę jeszcze zdjęcie żeby nie było wątpliwości o co dokładnie chodzi...
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 07:51   #10
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: wymiana łożyska klimy w mk3

Cytat:
Napisał robson646 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawika a czy można wymienić tylko łożysko czy trzeba wymieniać całą sprężarkę?
O czymś takim nie słyszałem, ale sprężarki klimy się regeneruje. Co jest robione podczas takiej regeneracji...tego nie wiem.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.