Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2009, 12:29   #1
akkc
ford::amateur
 
Avatar akkc
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: JAWOR
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Pytanie jak w temacie...
Zastanawia mnie głośna praca silnika diesla tych samochodów...
Myślałem, że to tylko mój ale zwróciłem uwagę na mieście, że każdy jeden mondek diesel strasznie głośno pracuje...
I nie chodzi tu o sam klekot (klekot to normalka w dieslach), chodzi mi o dziwny dźwięk przy przyspieszaniu - wycie, szumienie, syczenie, buczenie, wszystko w jednym - sam nie wiem jak to nazwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wielu z was pewnie powie że to turbo ale na wolniejszych obrotach, przy wolnym przyspieszaniu też tak buczy....
Chciałbym wiedzieć czym jest to spowodowane ....
Diesle grupy VAG, francuskie HDI czy włoskie JTD nie wydają takich dźwięków
W środku fajna cisza, a na zewnątrz .... ...

Pozdrawiam
forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

akkc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 12:38   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Nie bardzo rozumiem o czym mówisz...
2.0 TDCi jeździ prawie bezgłośnie w porównaniu do VAG, czy Fiata...
Jak kolega podjeżdza audi pod biuro, to od razu wiem, że to on... VAG i kultura pracy to dwa wykluczające się pojęcia... O kopceniu VAGów nie wspominam nawet...
Fiatowskie multijety, choć uważam je za najfajniejsze diesle, też klekoczą i buczą nieźle...

Francuzy, owszem, pracują cichutko, ale nie porównujmy CR na piezoelektrykach z CR z TDCi - silniki z grupy PSA mają 3 przedwstryski, wtrysk właściwy i jeszcze jeden na dopalenie... w sumie wtryskują paliwo na 5 razy!!!

A większość mondków MK3 ma zepsutą wtyczkę od wentylatora i wiatrak robi huragan przy włączonej klimie... Może to to?
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 12:47   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem o czym mówisz...
2.0 TDCi jeździ prawie bezgłośnie w porównaniu do VAG, czy Fiata...
Jak kolega podjeżdza audi pod biuro, to od razu wiem, że to on... VAG i kultura pracy to dwa wykluczające się pojęcia... O kopceniu VAGów nie wspominam nawet...
Fiatowskie multijety, choć uważam je za najfajniejsze diesle, też klekoczą i buczą nieźle...

Francuzy, owszem, pracują cichutko, ale nie porównujmy CR na piezoelektrykach z CR z TDCi - silniki z grupy PSA mają 3 przedwstryski, wtrysk właściwy i jeszcze jeden na dopalenie... w sumie wtryskują paliwo na 5 razy!!!

A większość mondków MK3 ma zepsutą wtyczkę od wentylatora i wiatrak robi huragan przy włączonej klimie... Może to to?
Byś usłyszał mojego jak włącze klime. Traktor to jest pikuś! Jak otworzyłem maske to ucha nie szło przyłożyć do napinacza bo tak pasek walił, ale co zrobić nie mam 400zł na nowy napinacz z wymianą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 12:50   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

No... z klimą, to jest huk, sodoma i gomora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z Twoim pechem, to już musi być koniec swiata... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale normalnie w mondku nie zauważyłem, żeby zadyma była większa, niż w innych traktorach, a VAGi przewyższają mondeo o dwie głowy...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 12:57   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... z klimą, to jest huk, sodoma i gomora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z Twoim pechem, to już musi być koniec swiata... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale normalnie w mondku nie zauważyłem, żeby zadyma była większa, niż w innych traktorach, a VAGi przewyższają mondeo o dwie głowy...
Poki trzymam obroty powyżej tysiaka to jest ok, ale jak spadną to ludzie patrzą czy gdzieś helikopter nie leci ^^
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 12:57   #6
akkc
ford::amateur
 
Avatar akkc
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: JAWOR
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

no nie wiemm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jak podjadę pod domek to żonka od razu wie że to Ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może jest to wina wentylatora... zauważyłem też że po wyłączeniu silnika wiatrak powoli zwalnia obroty i słychać wtedy taki szum, jakby tarcie o coś, chrobotanie, jakby łożysko się wyrobiło czy cuś....
Ale w innych Mondeo słychać to buczenie przy dodawaniu gazu, u mnie też,
np. brat ma focusa tdci i on nie buczy, co prawda klepie jak traktor ale nie buczy przy gazowaniu .... ?
akkc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:21   #7
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Ja mam coś takiego w moim Mondku, że stojąc, przy niskich obrotach "na luzie" oprócz standardowego - w sumie całkiem przyjemnego - dieslowskiego klekotania mam extra stukanie - nieprzyjemny dźwięk, raczej basowy charakter tego stukania - i myślałem zaraz po kupieniu ze to źle zamontowany jest ten plastik na silniku, tzn. pokrywa z napisem Dura...cos tam i TDCi (wiadomo o co chodzi), gdyż mój ojciec miał bardzo podobny dzwięk w swoim Megane dCi i u Niego okazało się że ta ta plastikowa "pokrywka" była nieprawidłowo zamontowana i uderzała o coś. U mnie jednak to nie było to. Więc pojechałem do dobrego mechanika (nie ASO) i on stwierdził ze to wina... jakiś zaworków w lub przy skrzyni biegów! Dodam tylko że dźwiek słychać wewnątrz (wkurza mnie!) i na zewnątrz bardzo wyraźnie. gdyby nie to autko super ciche. Wiecie co może być przyczyną tego dźwięku?
Jeśli chodzi o wentylator to włącza mi się w upalne dni (klima "ON") ale przerywa, tzn. rozpędza się do (chyba) max obrotów na ułamek sekundy i zaraz zwalnia niemal do zera i tak w kółko - jest to Waszym zdaniem poprawne czy coś jest nie tak?
PZDR
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:22   #8
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Hmm też zwróciłem uwagę na zwiększona charakterystykę decybelową mondziaków ropniaków i też się nad tym zastanawiam (może to wynika z historii forda i american muscle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Zastanawiałem się taż na zwiększeniem wyciszenia kabiny silnika - pytanie tylko czy taki tunninGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma sens?:S
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:24   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Cytat:
Napisał Lothien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm też zwróciłem uwagę na zwiększona charakterystykę decybelową mondziaków ropniaków i też się nad tym zastanawiam (może to wynika z historii forda i american muscle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Zastanawiałem się taż na zwiększeniem wyciszenia kabiny silnika - pytanie tylko czy taki tunninGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma sens?:S
American Muscle haha ale żeś teraz dał nie ma co ^^
Chyba Americam Muszle
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:24   #10
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: No i czego te Mondki tak głośno pracują ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
American Muscle haha ale żeś teraz dał nie ma co ^^
Chyba Americam Muszle
Mogą być i muszelkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.