Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2005, 17:55   #1
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Uszkodzony rozrusznik?

Witam,
Mam nadzieję, że jednak nie całkiem - stało się to dość niespodziewanie - po prostu wsiadłem, próbuję kręcić a tu nic. Kontrolki nie przygasają, czyli aku wporzo, przy przekręceniu kluczyka słychać tylko takie metaliczne stuknięcie - jakby bendiks uderzał w wieniec koła zamachowego - i dalej nic, kompletna cisza. Na popych odpalił bez problemu. Chyba to nie jest zawieszony rozrusznik, choć dokładnie nie wiem co to za odgłos się z niego wydobywa.
Jutro z rana jadę do elektryka na pomiary i próby, ale do tej pory może ktoś coś mi podpowie?

__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2005, 18:00   #2
sarum
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-04-2005
Postów: 80
Domyślnie

Metaliczne stuknięcie to automat czyli elektromagnes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak dużo zrobiłeś kilometrów i samochód ma troszku lat to warto rozebrać ten rozrusznik bo pewnie tam więcej części będzie do wymiany.
__________________
SARUM
Feel The Difference !!!
sarum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2005, 18:13   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

Z częściami mechanicznymi - wydawało mi się do tej pory - bywa tak, że jak się psują to tak jakby po trochu, rozumiem w elektryce, czy w elektronice - coś przez noc zaśniedzieje i lipa, ale dzisiaj to mnie wkurzył niesamowicie
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2005, 18:21   #4
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Albo wypalił się styk w elekromagnesie załączający rozrusznik albo zawiesiły się szczotki w ostateczności popaliły się uzwojenia
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2005, 18:40   #5
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie

Kefir, jakbyś postukał w rozrusznik, np. trzonkiem młotka, to może by ci się "odwiesił", ale jest to rozwiązanie tylko "na chwilę". Nie ma rady, musisz rozbierać, to najprawdopodobniej szczotki (przerabiałem to dwukrotnie w poldku). Jak by to poszedł bendyks (wyrobione zęby), to by kręcił, ale nie "załapywał". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 05:44   #6
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

Narazie dzięki za podpowiedzi. Jak znajdę jakiegoś "popychacza" do pomocy przy odpaleniu, to zaraz jadę do mechanika i dam znać co to było.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 07:07   #7
Wiwi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2004
Skąd: Łódź
Postów: 70
Domyślnie

Witam
Ja miałem cos podobnego, przekręcałem kluczyk i tylko metaliczny stuk pod maską. Tylko, że u mnie jeszcze szalały zegary-wskazówka prędkościomierza latała jak głupia a do tego włączały sie same wycieraczki. W ogóle było to dziwne bo pierwsze przekręcenie kluczyka wywoływało tylko ten stuk pod maską, kolejne, zaraz po pierwszym nie dawalo stuku tylko właśnie wariowały wskaźniki i wycieraczki. Kiedy robilem dłuższe przerwy między próbami znów tylko stuk...Po kilku takich próbach zaczęły przygasać kontrolki. Na popych odpalał bez problemu.
Pojechałem do warsztatu i okazało się, że to jednak akumulator. Tylko i wyłącznie. Goście szukali i szukali ale poza aku wszystko było ok.
Więc może u ciebie to też tylko bateria? U mnie stało się to również nagle-dwa razy tego dnia samochód odpalił bez problemu a za trzecim razem wcale.

Pozdrawiam
Piotr
Wiwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 07:57   #8
Dzekis
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: 100lica
Postów: 198
Domyślnie

a czy akumulator masz sprawny? Jak ci przygasają kontrolki, jest to ewidentne wskazanie na akumulator
__________________
Mondeo 1,8 98' - morski met. Bigas SGIS
Dzekis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 08:53   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kefir
Kontrolki nie przygasają
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 18:04   #10
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

No i po problemach - trochę pracy mechanika i moje 230 pln, a znaczy to, że wina tkwiła w automacie - przy okazji wymienił tulejki i szczotki. Teraz jest ok.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.