Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2009, 18:36   #1
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie ESP - jest czy nie ma

Chciałem Was zapytać, czy macie w swoich furkach ESP i czy w związku z tym na pulpicie znajdują się jakieś kontrolki albo czy to jest w jakiś inny sposób do stwierdzenia. Zaciekawiło mnie to dlatego, że wydaje mi się, iż nie mam tego urządzenia a pojazd w momentach wprowadzania go w poślizg zachowuje się charakterystycznie jakby ten układ był. W momencie nagłego przyspieszenia na śliskiej nawierzchni (kiedy koła dostają poślizgu) słychać charakterystyczne dla układu ABS charczenie i co dziwne ślizgają równo oba koła a nie tylko jedno. Ponadto gdy wchodzę w zakręt z użyciem hamulca ręcznego i wprowadzeniem w poślizg tyłu auta i przy użyciu w tym momencie hamulca (nożnego) również czuć takie dziwne zachowanie z tym, że tyłu auta. Być może to mam, a kontrolka jest przepalona. Jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o wypowiedź.


Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 08:03
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 21:58   #2
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

słuchaj nie wiem jak jest w mk 1,ale w mk2 jak samochód posiadał " esp "to na konsoli ma wyłącznik manu alny ,po wciśnięciu tego wyłącznika na kompie świeci się kontrolka esp.
__________________
Pozdrawiam Robert
robdemolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 23:31   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

Cytat:
Napisał gregmaz
Chciałem Was zapytać, czy macie w swoich furkach ESP i czy w związku z tym na pulpicie znajdują się jakieś kontrolki albo czy to jest w jakiś inny sposób do stwierdzenia. Zaciekawiło mnie to dlatego, że wydaje mi się, iż nie mam tego urządzenia a pojazd w momentach wprowadzania go w poślizg zachowuje się charakterystycznie jakby ten układ był. W momencie nagłego przyspieszenia na śliskiej nawierzchni (kiedy koła dostają poślizgu) słychać charakterystyczne dla układu ABS charczenie i co dziwne ślizgają równo oba koła a nie tylko jedno. Ponadto gdy wchodzę w zakręt z użyciem hamulca ręcznego i wprowadzeniem w poślizg tyłu auta i przy użyciu w tym momencie hamulca (nożnego) również czuć takie dziwne zachowanie z tym, że tyłu auta. Być może to mam, a kontrolka jest przepalona. Jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o wypowiedź.
Daj mu buta tak aby koła sie poślizgały przy starcie np. na sniegu czy lodzie, mozesz go wprowadzić w lekki boczny uslizg, to na w liczniku zapali ci sie kontrolka z trójkątem i auto bedzie wyraznie przyhamowywać poprzez inteligentne sterowanie ABSem, Juz bedziesz wiedział czy masz ESP.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 09:11   #4
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

Stefano, dokładnie tak się mi zachowuje ale nie zaświeca się żadna kontrolka. Mam wersję auta Style z bardzo bogatym wyposażeniem elektrycznym. Ale to chyba nie jest wyznacznik zastosowania w nim ESP
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 11:00   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

Nie widziałem jeszcze MK1 z ESP,a w MK2 jest włącznik na desce jak ma ESP.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 12:38   #6
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

Zrób - jak Stefano napisał - będzie jasne.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 13:38   #7
bdhpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

Koledze wlacza sie blokada dyferencjału przedniego. EDB albo EBD. W vr6 standard.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 18:09   #8
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

bdhpl, to by mi bardziej pasowało, szczególnie, że na śliskim podłożu rolują oba koła jednocześnie a bez blokady zwykle robi tak jedno
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 18:12   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

ESp zazwyczaj ma guzik a w galaktykach jest wylaczony do momentu osiagniacie 50 km/h wiec te kolka musial bys krecic z taka wlasnie predkoscia zeby Ci sie ESP zalaczyl... jakos srednio to sobie wyobrazam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2009, 18:15   #10
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: ESP - jest czy nie ma

nie, nie kółkami kręcę przy tych próbach w momencie ruszania i wtedy to spychać (charczenie jakby ABS), dlatego myślę że rację ma bdhpl
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.