Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2008, 19:25   #1
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 117
Domyślnie Schowek na podszybiu - jak naprawić

Czy może ktoś mi podpowie, gdzie można kupić zawiasy do schowka w Galaxie 2001 r./schowki na desce na podszybiu/. To dziadostwo połamało mi się i nie idzie tego wogóle zamykać. Dzwoniłem do serwisu, ale tam oczywiście samych zawiasów kupić nie można tylko cały schowek za sumę .... lepiej przemilczę :546: . A tak nawiasem to dla kogo są te ceny w serwisach?? :fcp20 Bo napewno nie dla normalnych ludzi. Może ktoś z kolegów ma takie do odsprzedania? A tak wogóle ten mechanizm składania klapek tych schowków to patent. Ktoś musiał bardzo długo nad tym myślieć za nim coś takiego stworzył :fcp23 .


Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-06-2016 o 22:13
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2008, 20:53   #2
plastuś
ford::average
 
Avatar plastuś
 
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 63
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Rzeczywiście masz rację, tem schowek środkowy w fordzie kosztuje około 500zł.Sam się interesowałem niedawno, bo miałem ten sam problem co ty z ułamanym jednym zawiasem,ale zrobiłem sobie taki fajny patent i jest ok.Jeszcze z miesiąc temu widziałem te schowki na allegro po 200zł.Są też na allegro całe samochody sprowadzane na części, podzwoń do ludzi.
__________________
Ford S-MAX 1.8TDCI - wcześniej FORD GALAXY, 1.9TDI, AUY
plastuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 00:05   #3
andrzej$39
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy Ultima/Ford Galaxy Mk3 Titanium
Silnik: 2,3 - 145 KM/1,8 TDCi - 125 KM
Rocznik: 1997/2008
Postów: 87
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Ceny w salonie Forda, w niektórych przypadkach są w stanie powalić z nóg! Dwa dni temu wymieniałem prawy przegub napędowy w moim Galaxym 2,3 i cena części w salonie wyniosłaby "tylko" 630,- PLN ! Na szczęście poszukałem zamiennika, bardzo solidnej niemieckiej firmy produkującej często na tzw. fabryczny montaż i zakupiłem przegub za 320,-PLN. Zakupiona część prawdopodobnie pochodzi od tego samego dostawcy, który zaopatruje Forda na pierwszy montaż, z tą tylko różnicą, że nad częścią nie pochylił się i nie przybił firmowego znaku Forda specjalista kontroli jakości! Dzięki temu część wydatnie staniała, a ja naprawdę nie czuję się z tego powodu ani zagrożony, ani nie obawiam się że kupiłem coś gorszego!
Miejmy więc oczy i uszy otwarte. :fcp20
Zawsze jestem zwolennikiem nowych części jesli chodzi o strategiczne podzespoły, od których zależy zachowanie wlasciwości jezdnych, czy bezpieczeństwo. W przypadku opisywanego schowka, smiało można poszukać uzywanego elementu, byle nie był porysowany i ... nie uszkadzał na kolanach rajstop kobiety naszego życia! :fcp4 . Pozdrawiam -Andrzej :fcp14
__________________
Lubię wytaczać na drogę te nasze ponad 2 tony!Przestronny,wygodny,zapewnia bezpieczeństwo i komfort moje, mojej żony i czwórki naszych dzieci! GALAXY 2,3 - dwie i pół kopy mechanicznych koni!
andrzej$39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 12:22   #4
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Może rzucisz dane tej korzystnej transakcji (tak na przyszłość).
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 13:46   #5
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Cytat:
Napisał andrzej$39
Ceny w salonie Forda, w niektórych przypadkach są w stanie powalić z nóg! Dwa dni temu wymieniałem prawy przegub napędowy w moim Galaxym 2,3 i cena części w salonie wyniosłaby "tylko" 630,- PLN ! Na szczęście poszukałem zamiennika, bardzo solidnej niemieckiej firmy produkującej często na tzw. fabryczny montaż i zakupiłem przegub za 320,-PLN.
Ja za lewy wewnętrzny popłynąłem 900 PLN w ASO. Zamienników brak. Czasem nie ma wyjścia...
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 14:00   #6
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

LolleQ rozwiazanie jest oto link jak to naprawic ja tez chcialem kupic taki schowek to w fordzie zaspiewali mi 173 euro wiec poszukalem w internecie i znalatzlem to jak naprawic 2-godziny roboty i wszystko dziale jak nalezy tu jest link jak to zrobic
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 14:51   #7
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Cytat:
Napisał jblack
LolleQ rozwiazanie jest oto link jak to naprawic ja tez chcialem kupic taki schowek to w fordzie zaspiewali mi 173 euro wiec poszukalem w internecie i znalatzlem to jak naprawic 2-godziny roboty i wszystko dziale jak nalezy tu jest link jak to zrobic
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na szczęście nie mam problemów ze schowkami - pisałem o przegubie. Ale dzięki, na pewno komuś taka informacja się przyda :-)
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 18:06   #8
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

A może kolega masz taka instrukcje jak rozebrać schowek dolny na przeciw pasażera w Modelu MKII.
Z góry dziekuje
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 20:04   #9
AREKSZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Ząbkowice Śl.
Model: KUGA Mk 2
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2018
Postów: 117
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

Cytat:
Napisał marwyk
A może kolega masz taka instrukcje jak rozebrać schowek dolny na przeciw pasażera w Modelu MKII.
Z góry dziekuje
Ja w swoim galaxie najpierw zdjąłem listwę na środku konsoli. Odkręciłem wszystkie wkręty które znajdują się pod tą listwą. Nastepnie rozkręciłem obudowę środkowej konsoli tam, gdzie znajduje się klimatronik. Potem zdjąłem połówkę dolnej obudowy razem ze schowkiem po czym miałem do niego dostęp. Niestety nie mam instrukcji jak to się robi. Nie jest to takie trudne, choć trochę trzeba poświęcić temu czasu.
AREKSZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2008, 08:26   #10
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: schowek na podszybiu ford galaxy

dzieki , tego sie właśnie obawiałem
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.