Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2021, 10:14   #1
HuskyWMondeo
ford::amateur
 
Imię: PATRYK
Zarejestrowany: 09-11-2021
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Exclamation usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

Witam serdecznie,

Przepraszam szukałem podobnego posta ale nic nie mogłem znaleźć a chce potwierdzić, poradzić się w temacie mojego mondeo i czy ewentualnie kupno nowego nie jest lepszym rozwiązaniem

W każdym razie wczoraj koło 14 nagle wyskoczyła mi informacja o usterce silnika i samochód momentalnie wszedł w tryb awaryjny, lawetą pojechałem do mechanika i dostałem informację, że wtrysk na pierwszym cylindrze padł kompletnie i na trzecim jest podoba sytuacja, kody błędów jakie otrzymałem do pierwszego wtryskiwacza to P126100(Wtryskiwacz cylinder 1 - zakłócenia działania) a na trzecim P02D100(Wtryskiwacz cylinder 3- Osiągnięta wartość maks. granicy reg) jutro będę miał komputer diagnostyczny i sam sprawdzę czy takie same błędy wychodzą u mnie dla pewności bo jakby nie patrzeć nie jest to najtańsza naprawa ale nie chodzi o mi o koszt bardziej o sens tego zabiegu, czy po prostu zaraz się zaczną inne problemy z samym silnikiem i czy nie warto po prostu kupić nowego samochodu.

Dodam do tego,że raczej dbam o ten samochód jestem dopiero co po wymianach sprzegła i dwumasy ale to normalne , rozrząd wymieniony z pół roku temu, olej w skrzyni wymieniany też regularnie a olej w silniku co 10tys. przebieg 220tyś
Bardzo lubię ten model na samochodu jest to dokładnie Mondeo mk4 2011 1,6TDCI 110 / Ale pytanie do was czy te kody błędów oznaczają rzeczywiście uszkodzenie i jak duży ewentualnie mogło mieć wpływ to na silnik i czy nie warto się rozstać z sentymentem do niego i nie kupić nowej wersji?

HuskyWMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 10:22   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

P1261 wskazuje najprawdopodobniej na uszkodzoną cewkę wtryskiwacza.
P02D1 - ten błąd może być następstwem pierwszego. Jeśli pierwszy wtryskiwacz nie dawkuje wcale to sterownik "głupieje" i próbuje(nieudolnie) korygować adaptacje innych wtryskiwaczy.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 14:22   #3
HuskyWMondeo
ford::amateur
 
Imię: PATRYK
Zarejestrowany: 09-11-2021
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

Znaczy z tego co się dowiedziałem od mechanika to właśnie cewka skończyła swój żywot, ale w takim razie czy ogółem jest konieczna wymiana wszystkich wtrysków? Czy wystarczy wymienić samą jedną cewkę ewentualnie jeden wtrysk i sprawdzić efekt bo jestem ciekaw czy można zrobić coś takiego, czy rzeczywiście trzeba wymienić wszystko tak jak mówią
HuskyWMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 16:38   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

mozesz, ale uwazam ze uszkodzone sa przynajmniej dwa. Znany problem w tych silnikach. Wymien i ciesz sie dalej jazda.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2021, 10:10   #5
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

Cytat:
Napisał HuskyWMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaczy z tego co się dowiedziałem od mechanika to właśnie cewka skończyła swój żywot, ale w takim razie czy ogółem jest konieczna wymiana wszystkich wtrysków? Czy wystarczy wymienić samą jedną cewkę ewentualnie jeden wtrysk i sprawdzić efekt bo jestem ciekaw czy można zrobić coś takiego, czy rzeczywiście trzeba wymienić wszystko tak jak mówią
Jeden wtrysk na 100% do wymiany , z resztą bym się wstrzymał i zrobił płukanie wtrysków wpinając się bezpośrednio w układ . W moim przypadku w dwóch z czterech wtrysków błąd przekroczenia maksymalnej dawki pojawia się znacznie rzadziej . Prawda jest taka , że i drugi wtrysk będzie do wymiany w późniejszym czasie . Pamiętaj by kupić fabrycznie nowe lub fabrycznie regenerowane wtryski
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2021, 12:05   #6
HuskyWMondeo
ford::amateur
 
Imię: PATRYK
Zarejestrowany: 09-11-2021
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

Wczoraj podpiąłem komputer jeszcze wyszedł mi taki błąd i tak ale koniec końców nie ma co się wabić w pół środki i rzeczywiście wymienię wszystkie zęby już mieć spokój dodatkowo chce jechać na sprawdzenie całej elektryki i przewodów bo wydaje mi się,że to już też najwyższy czas.W każdym razie wtryski zamówione od Forda niby z 5 letnia gwarancją także w poniedziałek Mondeło wróci do życia. Dziękuję wam bardzo za pomoc i odpowiedzi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20211110_221110.jpg (87.5 KB, 20 wyświetleń)
HuskyWMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2021, 13:47   #7
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: usterki wtryskiwaczy błędy P1261, P02D1

Błąd pewnie spowodowanym zwarciem/uszkodzeniem na cewce wtryskiwacza 1 cylindra . Zdradzisz nam jaka cena za wtrysk w aso , domyślam się , że tanio nie było a 4x to juz konkretna cena się robi .
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.