Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2007, 21:18   #1
zaki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2005
Skąd: bydgoszcz
Model: MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie drgania podczas hamowania

witam szanownych forumowiczów
od wiosny walczę z moim autkiem i wyczerpały się moje pomysły
temat ten był juz poruszany ale może ktoś będzie mógł mnie bardziej oświecić
lub na coś naprowadzić.
wiosną wymieniłem koła na letie felgi+opony pierwsz jazda i załamka hamowanie =drgania kierownicy przedział prędkości 95-60km/h dodam że na kołach zimowych wszystko ok
opny zimowe 185*60*15 letnie 205*50*15
alusy sprawdzone dwa razy opony zmienione na drugi komplet
dwa razy sprawdzane zawieszenie sworznie końcówki drążków tuleje metalowo gumowe
amortyzatory tarcze hamulcowe wymieniłem na nowe nic nie pomaga ponownie zmieniłem
koła na zimowe i wszystko ok następnie znowu założyłem alusy i znów drgania 95-60km/h
dodam że w czasie jazdy nic nie drga jeszcze jedna może ważna informacja jak docisnę mocno pedał hamulca to drgania tracą na mocy
bardzo proszę o cenne wskazówki i rady
pozdrawiam zaki

zaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 22:07   #2
WRT
ford::advanced
 
Avatar WRT
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-09-2005
Skąd: Tarnów
Model: Transit 125T280, Focus mk1
Silnik: TDCI 2.0 16v, 1.8 16V
Rocznik: 2003,2000
Postów: 264
Domyślnie

Aluski maz orginalne Fordowskie :fcp9 może coś nie tak z pierścieniem centrującym lub ich brak
__________________
Ford Transit 2.0 16v TDCI 125 KM
Ford Focus mk1 1.8 16V
WRT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2007, 07:17   #3
zaki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2005
Skąd: bydgoszcz
Model: MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie

aluski mam fordowskie
jutro wezmę od brata jego alusy (też ford)i założę na przód może to coś da
zaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2007, 08:12   #4
lapers
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2005
Skąd: Mogilno
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 96
Postów: 173
Domyślnie

Identycznie mialem w poprzednim mondeo........
Cytat:
Napisał zaki
amortyzatory tarcze hamulcowe wymieniłem na nowe nic nie pomaga
i nie potrzebnie bo drgalo by tez na "zimowych" gdyby byly złe

Cytat:
Napisał zaki
letnie 205*50*15
poinny byc 205/55/15 ale jesli juz masz takie to załóż je na moment na przod ale na felgach stalowych i sprawdz..... podejrzewam, ze efekt bedzie taki sam. Jesli nie bedzie terkotala kierownica to winne sa niestety felgi.
Jesli bedzie nadal terkotac to bedziesz myslal, ze to opony sa winne? Otoz powiem, ze moglyby byc winne opony....... ale u mnie byla winna przekladnia kierownicza.. miala niewielki luz nieodczuwalny. Na stalowych felgach i zimowkach bylo cacy, na letnich 205/50/16 bylo tak jak u Ciebie, na pożyczonych od kumpla 16-tkach ale 205/55/16 bylo lepiej. Dopiero jak zmienilem przekladnie problem zniknal. Dodam tylko że stara sprzedalem gosciowi, ktory jezdzi na felgach 15 stalowych i nic tam sie nie dzieje a na moich alusach drga przy hamowaniu. Tak wiec, wiem, ze to na 100% winna byla przekladnia kierownicza.

Pozdrawiam
lapers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2007, 10:33   #5
zaki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2005
Skąd: bydgoszcz
Model: MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie

o to samo pytałem dwóch niezależnych mechaniorów i powiedzieli że jest to możliwe dodam że przy pokonywaniu nierówności typu wystające szyny lub nierówny bruk czuję stuki na kierownicy jeżeli możesz mi powiedzieć jaki jest koszt takiej wymiany to będę wdzięczny pozdr zaki

[ Dodano: 2007-06-29, 11:45 ]
zastanawia mnie jeszcze fakt dlaczego nie odczuwam tego na felgach stalowych?
zaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2007, 12:51   #6
lapers
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2005
Skąd: Mogilno
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 96
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaki
zastanawia mnie jeszcze fakt dlaczego nie odczuwam tego na felgach stalowych?
tak jak pisalem...... na stalowych felgach masz inne opony (zimowki, wyzsze, bardziej miekka guma) lepiej tlumia drgania

koszt wymiany? hmmmm ceny przekladni widac na allegro ale....... z tym jest zawsze ryzyko bo jak sam pisalem, sprzedalem swoja stara przekladnie gosciowi ktory jezdzil na 15 i wszystko jest cacy, ale gosc mial wyzszy profil opon. Jak zalozylismy u niego moje felgi to tez bylo drganie przy hamowaniu.

Chodzi mi o to, ze mozesz trafic przekladnie teoretycznie dobra albo taka, ktora bedzie mimo wszystko pieknie chodzic na normalnych oponach a uwidaczniac swoje wieksze luzy na oponach niskoprofilowych.

Zaryzykowalem wymiane przekladni i zaplacilem grosze (znajomy wymienial)+ nowy plyn.

Decyzja nalezy do Ciebie.

[ Dodano: 2007-06-29, 14:05 ]
Cytat:
Napisał zaki
szyny lub nierówny bruk czuję stuki na kierownicy
a o tym nie doczytalem....... to troszke zmienia postac rzeczy. Moze sam krzyzak laczacy przekladnie z kolumna ma luz?

Jeszcze jedno pytanie. Czy te stuki slychac tylko przy przejezdzaniu przez te nierownosci? Zrob prosty test. Znajdz np. podjazd wykonany z bruku (wjazd pod gore w jakas uliczke) i rusz energicznie (przyspiesz najlepiej na 2 biegu) czy w tym momencie tez bedzie taki sam stuk? jesli tak to zaloże sie o co chcesz, ze to sa tuleje na wahaczu. Pisales, ze zalozyles nowe. Ale czy to byly tuleje oryginlane czy zamienniki? Jesli chodzi konkretnie o te mniejsze tuleje to zamienniki sa niestety okragle a oryginaly niestety nie calkiem. Oryginaly wsadzisz tylko w odpowiedniej pozycji. Do tego ksztalt gumy. W oryginale nie jest calkowicie wypelniona tuleja przez co guma ma swoj kierunek pracy a zamiennik jest caly wypelniony guma i z autopsji wiem, ze potrafi wytrzymac 3 dni!!!!!.
lapers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.