Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2007, 14:11   #1
longu
 
Postów: n/a
Domyślnie Lampka ABS - nie gaśnie (Wrocław)

Witam serdecznie
Zakupiłem sobie Foczkę (2000 r), z małym defektem - otóż po odpaleniu silnika świeci mi się lampka ABS, która nie gaśnie. Przed zakupem podjechałem podpiąć autko pod komputer i fachowiec stwierdził, że to problem z czujnikiem - niestety nie był w stanie stwierdzić, który to czujnik ;-(. Chciałbym pozbyć się tego problemu. Poszukuję zatem jakiegoś warsztatu, który będzie w stanie wyleczyć mójego Focusa. W Carosie na Warsztatowej powiedzieli mi, że nie są w stanie mi tego zdiagnozować. Dzwoniłem do firmy Jetronik na ul. Opolskiej i oni owszem, ale jedyna osoba, która się tym zajmuje idzie na urlop i nie będzie mogła się tym zająć przez najbliższe 2 tygodnie.
Ponieważ czytałem forum i znalazłem, że przyczyn tego może być wiele:
- przewody
- czujnik
- guma magnetyczna na pierścieniu
- zalania wodą instalacji
- sam moduł, itp, zatem pytanie do forumowiczów:
Gdzie we Wrocławiu mógłbym zostawić swoje autko, aby zdiagnozowali mi przyczynę i (najlepiej) od razu naprawili usterkę. Orientuje się ktoś, z jakimi kosztami powinienem się liczyć?
Pozdrowionka.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2007, 09:25   #2
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie

Najprosciej to sprawdź złączki przy piastach .. mogła się któraś wysunąć (możesz ew. fuknąć czymś na poprawę styków) ja tak miałem, to podstawa... potem dopiero szukaj dalej. Może ktoś wymienił łożysko na takie bez magnesów....
Ale najpierw te złączki.
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2007, 20:51   #3
max1970
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2007
Skąd: LUBIN
Postów: 2
Domyślnie

witam ja mam podobnie w GALU . tez sie zapali po jakimś czasie i świeci :fcp1
max1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 05:33   #4
xir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 12
Domyślnie

W moim Mondeo III TDCi miałem problemy z ABS-em diagnozowałem bezskutecznie w serwisach ASO kupiłem "dzięki" nim pompę ABS z modulatorem i parę jeszcze innych drobiazgów , okazało się że wystarczy dobrze zdiagnozować gościu nie jest tani ale po doświadczeniach z ASO to pikuś jest tam jeden taki niestety nie pamiętam nazwiska który naprawdę zna się na rzeczy podjedź tam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu ten sam adres [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
xir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 17:50   #5
kiszot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Postów: 3
Domyślnie

ja też miałem taki problem z abs. poczyściłem styki przy zaciskach i teraz mam spokój zprubój to zrobić być morze pomorze
__________________
rafi
kiszot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2008, 17:15   #6
bendzi40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Postów: 5
Domyślnie Re: Lampka ABS - nie gaśnie (Wrocław)

miałem to samo,okazało sie że spalił sie bezpiecznik z przodu 80A wymieniłem
skasowałem błąd na kompie i nie świeci
__________________
bendzi40
bendzi40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 22:47   #7
dobrek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Lampka ABS - nie gaśnie (Wrocław)

w moim focusie zapalają się lampki ABS i hamulca właściwie we wszystkich możliwych konfiguracjach - w ASO na bardzkiej (wcześniej nie umiałem znaleźć nikogo kto by się tego podjął) zdiagnozowali awarie zestawu wskaźników - jestem przed wymiana zobaczymy czy pomoże
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.