Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2016, 22:20   #1
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Ponieważ już trochę pojeździłem z fabryczną nawigacją, to poniżej kilka uwag (oczywiście negatywnych :-)):
- na autostradzie A4 między Tarnowem a Rzeszowem spory odcinek jedziemy... poza szosą, mimo że nitka autostrady jest bardzo ładnie naniesiona na mapie, przez co navi nam każe co chwilę zawracać i skręcać, bo teoretycznie jedziemy boczną drogą, a ona chce przez A4
- często przewidywany czas przyjazdu jest o ok. 1 godzinę późniejszy, niż faktyczna godzina przyjazdu: gdzieś po drodze to się rozmywa i znika
- przy próbie wyszukania ulicy np. gen. Aleksandra Waszkiewicza udaje się to po wpisaniu "gen" lub "Aleks", ale nie udaje się po wpisaniu "W"(aszkiewicza), więc jeśli wydaje się, że ulicy wg nazwiska nie ma w spisie, to trzeba próbować wpisać jakiś inny człon nazwy

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 23:00   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

moze znajdziesz gdzieś w ustawieniach "set profile speed" jak jest w FX, ustawisz tam średnie predkości inner city, out city i express road, z pamieci to pisze. Standardowo jest chyba 30/60/110 km/h.
musisz tak poustawiac pod swój tryb jazdy, aby wychodziło ok. Jutro sprawdze jak ja mam ustawione, gdy czasy dojazdu są na styk
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2016, 06:16   #3
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

W Mk5 nie widziałem tego ustawienia, chociaż głęboko nie grzebałem, także może jest gdzieś tam zaszyte. Wyliczenia czasu dojazdu są dość dziwne. Przy sprawnej jeździe zdarza mi się urwać 10min na 25km odcinku.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 14:11   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Nie znalazłem ustawiania prędkości na różnych typach dróg. Jest tylko "odjęcie czasu eko", ale różnica pomiędzy "niskie" a "wysokie" na trasie ponad 7-godzinnej ok. 500 km wynosi... 4 minuty, więc nie wiem, co ta opcja robi.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 15:06   #5
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

A ja mam błąd w nawigacji - in plus - przyszłościowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jadąc ze Śląska autostradą A1 w kierunku północnym ostatni zjazd mam na S-1 na Pyrzowice, dalej autostrady jeszcze nie ma. Moja nawigacja mówi mi, że dalej mam jechać prosto i zjechać następnym zjazdem Woźniki, a takowego jeszcze nie ma.

Czyli chyba dobrze.

Ciekawe, czy widzi już obwodnicę autostradową Łodzi w ciągu A1???
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2016, 15:10   #6
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Spróbuj wpisać trasę do Gdańska i zobaczysz, gdzie narysuje kreskę. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 19:08   #7
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Trzeba uważać na nawigację i nie ufać ślepo wskazaniom. Właśnie ćwiczyłem jazdę we Włoszech. Ogólnie było ok, ale jak mi dwa razy podrzucił skrót (a ja się od razu nie połapałem) to było gorąco - musiałem składać lusterka aby się zmieścić międzu domami jadąc główną drogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szybko się nauczyłem, że nawigacja nawigacją, ale przede wszystkim należy trzymać się drogi i znaków jeśli takowe są i być bardzo czujnym jeśli nawigacja podpowiada coś co nie do końca jest zgodne z rzeczywistością.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 19:24   #8
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Ja jeżdżę po Podlaskim - żona trzyma telefon z Google Maps i patrzymy jak się rozjeżdża jedno z drugim.
Dziś nie umiałem "wstukać" miejscowości Śliwno, a jak dojechałem na miejsce, to okazało się, że opisane to jest chyba jako "Choroszcze, Śliwno". Trzeba być magikiem, żeby wymyślić, co wpisywać do tej navi. :-(
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 19:30   #9
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

Ale nie do pobicia jest fordowska "Iwona". Nikt tak jak ona nie był w stanie zapewnić uciechy dzieciakom, przy wymawianiu nazwy ulic po włosku. Rozumiem, że wymowa polskich nazw po angielsku może być interesująca, ale co ta Pani robi z językiem włoskim - nie do przecenienia - ubaw po pachy. To brzmi lepiej jak okrzyki ekstazy po niemiecku w uniesieniu miłosnym.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 22:17   #10
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Błędy nawigacji fabrycznej - lista niedoskonałości

potwierdzam również że Polska jest usiana błędami niestety
u nas w Opolu są trasy których jeszcze nie ma oraz takie, które są od dobrego 1,5 roku i ich jeszcze nie ma w navi... dziwne to zestawienie, bez konsekwencji

natomiast słowa uznania za navi zagraniczną, zrobiłem właśnie ponad 4tyś km na trasie do i po Chorwacji i wszystko idealnie, ani razu zonka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet małe wioski opisane idealnie

w Polsce może być problemem mapa od emapy (chyba) z przed 2 lat (wersa E5)
ale nowszych w microsoftowych here nie ma (można sprawdzić na maps.here.com)
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.