Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2016, 22:54   #1
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Jak w temacie. Otóż dzisiaj mój mondek (mk3 2002 przed liftem, 1.8 125km PB + LPG) odwalił dwa razy niemiłą sytuację. Odpaliłem auto (bez problemu), wrzuciłem bieg, podjechałem do przodu, wrzuciłem wsteczny (i tu zaczęły się schody). Taka sytuacja spotkała mnie pierwszy raz. Auto nie dość, że zaczęło "skakać" na obrotach między (700-1200 obr/min) (samo od siebie, bez dotykania gazu), w dodatku odczuwałem ogromne bicie na kierownicy, sprzęgle (wciśniętym) i hamulcu (dziwne?), żeby było mało telepało wręcz całą budę (silnik dosłownie skakał). Jeśli dodałem gazu auto podskakiwało do 1500-2000 tyś obrotów nasilając tylko siłę uderzeń. Przy próbie puszczenia sprzęgła sytuacja z biciem się jeszcze bardziej pogarszała. Było z górki, więc puściłem auto na luzie, żeby się toczyło (budą dalej rzucało). Wyłączyłem silnik, odpaliłem ponownie i wszystko wróciło do normy. Pomyślałem chwilowe załamanie formy, może olej mu ściekł za bardzo (stał na bardzo stromej górce). No mniejsza. Zrobiłem około 10 km. Postawiłem auto na równym, żeby sprawdzić stan oleju. Po około 2h sprawdziłem olej (1/4-5 między min, a max), odpaliłem auto ponownie, zrobiłem z 2km, (spora liczba zmiany biegów przód, tył). Wszystko jak najbardziej ok. Postawiłem ponownie auto niemalże na równym terenie (delikatnie pod górkę). Po pewnym czasie przyszedłem znów. 1, R, 1, R, 1... i tu znowu problem. Ta sama sytuacja co przedtem. Od razu przełączyłem na benzynę (dla upewnienia). Problem ten sam, nic nie pomogło, nic się nie pogorszyło. Wyłączyłem silnik, włączyłem i znowu wszystko ok. Tak więc pytanie. Co to mogło być ? Czy faktycznie może to być spowodowane "odpływem" oleju czy też jest jakaś inna przyczyna ? Auto moc ma taką jaką miało, i na PB i na LPG, więc to nic z instalacją (tak mi sie zdaje), przy normalnej jeździe nie szarpie, przy dynamicznej też nie. Po powrocie do domu dolałem olej (zrobiłem 45km normalną jazdą, 2km pod stromą górkę i 2 km ze stromej górki), zobaczymy czy może jutro sytuacja się powtórzy. W każdym razie. Około 600km temu wymieniłem: komplet sprzęgła (z dwumasą), pasek wielokrokowy, filtry, olej (za około 1k zbliża się wymiana filtru gazu). Pytanie w czym może być problem. Dodam, że zdarzyło się to dziś pierwszy raz. Może to zwalona robota sprzęgła? Wszelkie domniemania proszę wrzucać w komach. Od razu dodam, że nie widzi mi się wymieniać całego silnika metodą prób i błędów. Proszę o poradę specjalistów, bądź osób, które miały taki sam problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zlekceważyć to tłumacząc "spłynięciem" oleju czy też szukać w tym czegoś poważniejszego.


Ostatnio edytowane przez serax ; 02-05-2016 o 23:23
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 13:00   #2
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Olej dolany, pokręciłem się chwilę po podwórku i okolicy. Niby wszystko w jak najlepszy porządku, ale jednak coś wczoraj musiało być. Ktoś coś ? Troszkę mnie zaniepokoił, bo szykuje mi się daleka trasa.
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 16:20   #3
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

W innym aucie z podobnymi objawami wina leżała w ...świecy.Powyżej 2k obr zaczynał przerywać telepać i był słaby.Na sam koniec przyszła mi myśl aby spojrzeć na świece a zaczynałem od przewodów,cewek i o mało łap już nie pchałem do rozrządu.Świeca była zalepiona nagarem od gazu i w cylindrze nie było iskry ale do 2k obr chodził ładnie dopiero powyżej zaczynał przerywać.
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 17:32   #4
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Sprawdzenie świec to chwila moment. Zajmę się tym jutro i dam znać. Tylko pytanie czy ponowne uruchomienie silnika rozwiązałoby problem?
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 17:45   #5
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Może rozepnij go z klem?
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 13:57   #6
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Dzisiaj ponownie odstawił taki numer. Zrobiłem nim 30km. Wrzuciłem 1 (pod górkę na skrzyżowaniu), wrzuciłem 2 i pr pr pr pr... dziwne. Wtryskiwacze, przewody, może coś z zapłonem ? Czasem potrzeba go około 3-4 sekundy kręcić, żeby zaskoczył z wielkim bólem. Jeśli wiem, że nie zaskoczy mi po 2-3 obrotach rozrusznika i wyłączę, włączę zapłon to druga próba już bez problemu. Może być to związane z dwumasą ?
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 21:11   #7
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Telepanie całą budą chwile po starcie, znikome wkręcanie na obroty

Wygląda na to, że problem rozwiązany. Od ostatniego "telepania" zrobiłem ponad 800km i nic. Rozwiązanie: Potrzebna była regulacja gazu (dostawał zbyt dużą dawkę i go dławiło), filterek gazu był czyściutki, ponadto przedmuchałem go nieco na czystej benzynie (100km). Mój magic od LPG mówił, że mieszanka gazu też mogła zrobić swoje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tankuję na LOTOSie, widocznie mieli gorszą dostawę. Tak to wszystko ok. Jeśli nie powrócę do tematu to znaczy, że wszystko jest ok i będzie rozwiązanie problemu dla następnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.