Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2016, 13:22   #1
iwaaan92
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Legionowo
Model: ford focus mk3
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Światła postojowe nie gasną

Witam wszystkich,

Tydzień temu nabyłem forda focusa z 2011r(model na kartę). Mam pytanie odnośnie świateł postojowych, a mianowicie wysiadając z auta i zostawiając samochód z przełącznikiem na światłach dziennych i zamykając auto gasną dzienne lecz świecą się posotjówki. Czy za każdym razem muszę przekręcać światła na punkt "0" by światła całkiem zgasły? Posiadam również funkcję automatycznego zapalania świateł po wykryciu zmierzchu gdzie światła w garażu przekręcone na ten punkt po wyłączeniu silnika gasną lecz nie posiadam lamp ledowych bym mógł jeździć na nich za dnia.

Dodam, że wcześniej jeździłem reno megane i tam była funkcja automatycznego gaśnięcia świateł i ich zapalania po uruchomieniu silnika przez co nie bawiłem się za każdym razem przełącznikiem świateł.

iwaaan92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 13:36   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

pozycje na włączniku
A Wyłączone - jak uruchamiasz silnik - włączją się światła - brak możliwośći włączenia długich - tylko mrugnięcie
B Światła pozycyjne
C Reflektory - możliwość przełączenia na długie

generalnie jak zostawisz na pozycji "O" - po zamknięciu auta powinny się wyłączyć postojowe
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 14:33   #3
iwaaan92
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Legionowo
Model: ford focus mk3
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Zgadza się na pozycji "0" wszystkie światła gasną, lecz nie o to mi chodziło.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc po kolei:
"0" - wyłączone wszystkie światła
>oo< - światła pozycyjne
=D - światła mijania
A - automatyczne wykrywanie zmierzchu

Czy na wskaźniku "=D" po wyłączeniu silnika powinny świecić się pozycyjne? Jak pisałem wcześniej na pozycji "A" światła gasną po wyjściu z auta lecz do jazdy za dnia ta opcja się nie nadaje gdyż nie mam ledów.
iwaaan92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 14:39   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,068
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Przy ustawieniu włącznika świateł na pozycję świateł mijania (jak to zaznaczyłeś =D...), po wyłączeniu zapłonu światła pozycyjne nie zgasną (chyba w żadnym samochodzie...).
Jedyną sensowną propozycją dla Ciebie jest dołożenie dziennych LEDów sterowanych plusem świateł pozycyjnych i włączenie na stałe na AUTO.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 14:50   #5
iwaaan92
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Legionowo
Model: ford focus mk3
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

O taką odpowiedź własnie mi chodziło. Natomiast ta opcja była dostępna w reno megane 2004r. więc myślałem, że w nowszym samochodzie również istnieje taka możliwość, ale widzę że jedynie z opcją świateł LED jest to tylko możliwe.

A teraz pytanie trochę z innej beczki. Ten komputer pokładowy i podświetlenie zegarów nie zgaśnie wcześniej niż po 20min bez zamykania auta? Z tego co czytałem to nie da rady nic z tym zrobić :/ Nie zawsze zamykam auto, a jednak z akumulator pobiera moc na podświetlanie tego
iwaaan92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 15:29   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,384
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Nie. Wyświetlacz pozostaje właczony. Tak samo jest w poprzedniej edycji Focusa. Ze światłami jest tak samo. Po pozostawieniu auta na włączonych światłach (wg opisu u Ciebie D= ) to pozycyjne pozostają. W MK2FL dodatkowo jest sygnał dźwiękowy że pozostawiłeś "włączone" światła po otwarciu drzwi. Tak jak koledzy wspomnieli wyżej. Jeśli chcesz full automatykę, to na 0 najlepiej mieć LEDy dziennie (DRL) którę wyłączą się po zgaszeniu silnika.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 17:28   #7
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy ustawieniu włącznika świateł na pozycję świateł mijania (jak to zaznaczyłeś =D...), po wyłączeniu zapłonu światła pozycyjne nie zgasną (chyba w żadnym samochodzie...).
I tu ciekawostka, w Fordzie Ka od 2008-> w położeniu świateł mijania po wyłączeniu stacyjki wszystkie światła gasną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak ale to właściwie Fiat 500.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie proste ale fajne, bo nie zapomnisz włączyć świateł jak ruszysz i nie zostawisz samochodu na światłach po wyjściu.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 17:40   #8
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak ale to właściwie Fiat 500.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie proste ale fajne, bo nie zapomnisz włączyć świateł jak ruszysz i nie zostawisz samochodu na światłach po wyjściu.
No właśnie w tym całe sedno. Moja żona przesiadła się do Fiesty z Cinquecento, ja do Focusa z Lanosa. Stare auta włączały światła po przekręceniu stacyjki. Nagminne zapominanie o włączeniu, mruganie z naprzeciwka i groźba mandatu. Przyzwyczajenia są bardzo silne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W obydwu Fordach aktywowałem dzienne/skandynawskie, choć nie do końca jest to takie samo działanie.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 20:21   #9
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

[QUOTE=i
.... komputer pokładowy i podświetlenie zegarów nie zgaśnie wcześniej niż po 20min bez zamykania auta? Z tego co czytałem to nie da rady nic z tym zrobić :/ Nie zawsze zamykam auto, a jednak z akumulator pobiera moc na podświetlanie tego[/QUOTE]

Zawsze możesz po zgaszeniu silnika przełączyć na moment przełącznik świateł z poz. "0" na "pozycyjne" i z powrotem na "0" - podświetlenie obu wyświetlaczy zgaśnie.
Pozdro

Bump: sorry wielkie - byłem pewien, że wyświetlacze gasną - jednak gaśnie tylko podświetlenie zegarów i wszystkich guziczków (włączników).
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 07:12   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,546
Domyślnie Odp: Światła postojowe nie gasną

Cytat:
Napisał iwaaan92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,

Tydzień temu nabyłem forda focusa z 2011r(model na kartę). Mam pytanie odnośnie świateł postojowych, a mianowicie wysiadając z auta i zostawiając samochód z przełącznikiem na światłach dziennych i zamykając auto gasną dzienne lecz świecą się posotjówki. [...].
Witam

Zacznijmy od tego, że w Focusie mk3 nie ma pozycji "dzienne"
Wyłącznik świateł ma pozycje:
a) 0 (zero)
b) pozycyjne
c) mijania
d) automatyczne

Jeśli masz pozycję "A" (automatyczne) - to wszystko powinno działać poprawnie w tej pozycji

Osobiście jeżdżę Focusem mk3, światła mam w pozycji A (automatyczne) i wszystko działa normalnie

Ew. w menu komputera można aktywować funkcję "follow home" - ustawiamy
jak długo mają świecić światła zewnętrzne po zamknięciu auta


Piszę o takim wyłączniku
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozycja wyłącznika "mijania" oraz "pozycyjne" jest praktycznie nie używana.
Ponieważ jest obowiązek jazdy na światłach, to już w pozycji "0",
po przekręceniu kluczyka zapalają się światła zewnętrzne

Dodatkowo - jeśli masz osobne światła dzienne + pozycję "A" na wyłączniku,
to wszystko powinno działać poprawnie w pozycji "A"

Pozycja "światła mijania" jest potrzebna gdy w ciągu dnia chcesz włączyć światła przeciwmgielne,
bo czujnik zmierzchu uniemożliwia włączenie tych świateł w dzień w pozycji A wyłącznika

Jeśli u Ciebie światła nie świecą / gasną poprawnie, to coś masz "skopane" - takie jest moje zdanie

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-10-2019 o 14:58
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.