Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2015, 14:52   #1
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProtect.

Cześć,

Mam 2,5 letniego FF3 i problem z lewą wycieraczką przedniej szyby.

Niedługo po odbiorze nowego samochodu ramię wycieraczki przestało dociskać środek pióra do szyby, mniej więcej po połowie drogi od podszybia do lewego słupka. Efekt jest taki, że na wysokości wzroku mam plamę niezebranej wody/płynu/brudu. Zgłosiłem ten problem w ASO i został jakoś usunięty, ale wątpię czy cokolwiek zostało wymienione. Nie płaciłem nic za to i uznałem, że zostało naprawione w ramach gwarancji podstawowej.

Niestety kilka dni temu problem powrócił, na tej samej wycieraczce. Chciałem skorzystać z przedłużonej "gwarancji" (wiem, że to ubezpieczenie) FordProtect i umówić się na naprawę w ASO Pol-Motors we Wrocławiu. Tam usłyszałem, że niestety naprawa ta nie będzie objęta gwarancją FordProtect.

Zdziwiłem się i zadzwoniłem do Ford Polska. Pani z obsługi klienta, po konsultacji z działem gwarancji powiedziała, że trzeba sprawdzić co jest przyczyną nieprzylegania wycieraczki, ale co do zasady pióro jak i ramię są elementami eksploatacyjnymi i nie podlegają naprawie/wymianie w ramach FordProtect. Jedynie uszkodzony silnik wycieraczki nie jest elementem eksploatacyjnym tego układu i obejmowałaby go gwarancja FordProtect.

Czy rzeczywiście ramię wycieraczki jest elementem eksploatacyjnym? Nigdy w życiu nie wymieniałem ramienia wycieraczki, a jeździłem też kilkunastoletnimi samochodami. Same pióra nie zdążyły się jeszcze zużyć, a ramię już tak?

jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 19:37   #2
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

Osobiście to w życiu bym nie uznał ramienia jako elementu eksploatacyjnego. To jakaś bzdura.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 10:02   #3
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,352
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

Witam

No i kolejny raz się potwierdza, że kupowanie przedłużonej gwarancji nie ma sensu, bo to jedna wielka fikcja i tylko wyciąganie kasy od klienta (na obowiązkowe przeglądy w ASO)

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 16:29   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i kolejny raz się potwierdza, że kupowanie przedłużonej gwarancji nie ma sensu, bo to jedna wielka fikcja i tylko wyciąganie kasy od klienta (na obowiązkowe przeglądy w ASO)
nie tylko tu. Wszelkie przedłużone super hiper gwarancje i ubezpieczenia to ściema jakich mało, zarówno na samochody, jak i sprzęty AGD, RTV itp.

Ramię wycieraczki elementem eksploatacyjnym układu ? Huehue, żeby wszystkie elementy eksploatacyjne w moim aucie ulegały uszkodzeniu i wymianie jak to ramię(czyt. NIGDY) to bym się cieszył. Nie daj się paprusom z ASO, niech robią na gwaracjii, skoro część nie spełnia swojej funkcji. Nigdy nie słyszałem o wymianie ramienia wycieraczki z powodu zużycia, a już tym bardziej w kilkuletnim aucie.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 17:12   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,383
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie tylko tu. Wszelkie przedłużone super hiper gwarancje i ubezpieczenia to ściema jakich mało, zarówno na samochody, jak i sprzęty AGD, RTV itp.
I ja również się pod tym podpisuję, bo sam musiałem takie sprzedawać (kilka lat temu). Możecie wierzyć lub nie, ale czasami trzeba było tak kierować rozmową z klientem w sklepie, aby sprzętu nie zakupił, bo nie chciał sprzętu kupić z ubezpieczeniem/przedłużoną gwarancją.
A jakby kupił gołego laptopta/komputer/lustrzankę itp to słupki by poleciały w dół i nie tylko praocwnicy ale i kierownik działu i dyrektor by nie dostali premii (a na umowie ledwo najniższa krajowa + premia uznaniowa, czyli plany, plany, plany do wykonania)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 19:56   #6
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

To banalne, ale może komuś się przyda. Przyczyną niedolegania środka pióra do szyby był "zesztywniały" zawias ramienia wycieraczki. Zawias lewej wycieraczki jest u mnie wyraźnie mocniej ściśnięty niż ten od prawej wycieraczki i brud, sól a może i drobna rdza go na tyle usztywnia, że sprężyna dociskająca ramię do szyby nie mogła pokonać oporu zawiasu. Wystarczyło trochę WD40 w zawias i jego rozruszanie, a znów mogę się cieszyć czystą szybą.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 21:25   #7
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

najpierw trzeba przeczytać przed podpisaniem przedłużonej gwarancji warunki co obejmują a potem się wypowiadać oczywiście że Ford Polska i ASO ma rację że nie uzna tego ale nie dlatego że to element eksploatacyjny najzwyczajniej gwarancja dodatkowa FordProtect tego nie obejmuje oczywiste ludzie by chcieli mieć wszystko za darmo jak to Polacy -czytać, czytać i jeszcze raz czytać zanim się coś podpisze i kupi czy warto dopłacić dokupić itp itd.
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 08:08   #8
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - masz rację, jestem pazernym idiotą, który nie czyta nic, co podpisuje, a jeśli już nawet przeczyta, to nie zrozumie.

Byłbyś taki dobry i przeczytał dla mnie warunki FordProtect i wskazał w którym miejscu jest zapis stwierdzający, że chciałem nadużyć dobroci Ford Polska i wyłudzić nienależną naprawę?
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 08:38   #9
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Re: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProtec

Jest to element normalnego zużycia. Sam napisales, ze zardzewial zawias od warunków atmosferycznych..
W takim razie który punkt według Ciebie stanowi o tym ze ten element jest objęty gwarancja?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 09:11   #10
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ramię wycieraczki przedniej szyby elementem eksploatacyjnym? Gwarancja FordProte

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - w ciągu 2,5 roku lewy zawias zardzewiał i zablokował się 2 razy, prawy ani razu. Jest on dużo bardziej ściśnięty niż prawy - nawet po oczyszczeniu i przesmarowaniu wymaga dużo więcej siły, żeby nim ruszyć. Zakładając na chwilę, że ramię wycieraczki jest elementem eksploatacyjnym, to nawet elementy eksploatacyjne mogą mieć wady fabryczne, które powodują przedwczesne awarie. Pierwszy raz zablokował mi się ze 3-4 miesiące po odebraniu nowego samochodu. Uważasz, że to normalna sprawa eksploatacyjna?

"Program Ford Protect to rozszerzenie oryginalnej, dwuletniej gwarancji producenta na nowy pojazd. Gwarancją objęte są następujące elementy:
  1. Silnik z osprzętem
  2. Skrzynia biegów
  3. Katalizator spalin
  4. Oś napędowa przednia
  5. Oś napędowa tylna
  6. Układ kierowniczy
  7. Układ hamulcowy (oprócz klocków, tarcz i elementów ciernych bębnów hamulcowych)
  8. Klimatyzacja
  9. Ogrzewanie
  10. Fabrycznie montowany sprzęt audio Ford
  11. System poduszek powietrznych
  12. Cały układ elektryczny pojazdu, włącznie z takimi elementami jak: układ kontroli silnika, siłowniki zamków centralnych, ABS, siłowniki elektrycznej regulacji foteli i wszelkie inne elementy składające się na cały system bezpieczeństwa i komfortu, fabrycznie montowane przez firmę Ford

Wyłączenia

Z ochrony Programem Ford Protect wyłączone są:
  • wszystkie elementy i podzespoły podlegające normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu (np. elementy zawieszenia), a także płyny oraz koszt robocizny związanej z ich wymianą,
  • uszkodzenia w pojeździe, który był używany do celów sportowych lub rajdowych, jako taksówka, pojazd wypożyczalni samochodów lub nauka jazdy,
  • naprawy nadwozia oraz prace lakiernicze, naprawy szyb, tapicerki i elementów wyposażenia/wykończenia wnętrza, prace diagnostyczne oraz przeglądy okresowe."

Żeby była jasność - nie oczekiwałem od Forda, że mi przesmaruje za darmo ten zawias, natomiast gdyby ramię było pęknięte lub wygięte samo z siebie lub ze starości, to wg mnie FordProtect powinien to obejmować. Nie jest to wg mnie podzespół "podlegający normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu".
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.