Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2014, 17:11   #1
radziof
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Szarpanie silnika 1.8 benzyna

Witam.Jetem nowym forumowiczem a zarazem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa C-Max 1.8 Duratec 120KM 2003r.Wiele czytałem na forum ale nigdzie nie spotkałem się z podobnym problemem.A wiec wymieniłem wszystkie filtry oprócz paliwa gdyż go nie znalazłem, świece wstawiłem oryginalne ford-owskie, oraz olej i było wszystko super do dnia dzisiejszego gdzie zauważyłem dziwne szarpanie silnika.Jadąc na biegu drugim i mając obroty poniżej 2000 tyś. i wciskając raptownie pedał gazu auto przyspiesza ale zaczyna szarpak kilka razy silnikiem natomiast na wyższych obrotach tego zjawiska niema.Dzieje sie tak na każdym biegu.Nadmienię ze czasami przy odkręcaniu korka wlewu paliwa zasyczy powietrze.Z góry śliczne dzięki za pomoc i pozdrawiam...

radziof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 17:18   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

A spróbuj pojeżdzić z lekko dokręconum korkiem wlewu paliwa. Bo może stwarza się podciśnienie w zbiorniku, i wtedy może przerywać.
Jeżeli bedzie to samo, to szukaj coś w elektryce, cewka, kable, a może któraś z nowych świec jest wadliwa.
Wykręć i obejrzyj czy maja jednakowy kolor izolatora, czy któraś nie jest czarna lub okopcona. Oczywiście w tej cześci która jest wkrecona w głowice silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 17:25   #3
radziof
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

Co do jazdy z odkręconym korkiem już przeprowadzałem próby i niema żadnych zmian a co do elektroniki to mam jeszcze jedno pytanie te kabelki co idą do cewek razem z kostkami to się je wymienia czy tylko same cewki jak by co powiem szczerze nie miałem styczności nigdy a takim silnikiem wiec te pytanie może się wydać banalne.
radziof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 18:14   #4
hammerman
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-09-2013
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

filtr paliwa to koszt w granicach 180 zł lub więcej wiec uwazaj ze zmianą
hammerman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2014, 07:38   #5
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

Filtr paliwa podobno znajduje się w zbiorniku, ale tak tylko słyszałem, jak by był zapchany to na wysokich też by szarpał, więc myślę że sprawdź świece i spróbuj wymienić pojedynczo każda z nich, może jedna jest wadliwa i dlatego tak szarpie, albo masz jakąś nieszczelność w przewodach. Jak masz jak sprawdź na komputerze, może masz jakiś błąd, stąd to szarpanie.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2014, 17:43   #6
axel195
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-03-2013
Skąd: Tuchola
Model: c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu jest dużo na ten temat.
axel195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2015, 18:54   #7
tx1000
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-02-2014
Skąd: lubuskie
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 3
Thumbs up Odp: Szarpanie silnika 1.8 benzyna

Witam,mam focusa c-max 1,8 duratec i parę dni temu rozwiązałem problem szarpania silnika w swoim aucie. Mój problem polegał na tym że silnik szarpał na niskich obrotach przy dodawaniu gazu tak od 1000-2500 obrotów ale przy nagrzanym silniku, zimny działał prawie normalnie. Byłem u 5 "mechaników" którzy wymyślali różne historie tzn. BRUDNA PRZEPUSTNICA, AWARIA CZUJNIKA POŁOŻENIA PRZEPUSTNICY, SONDA LAMBDA, AWARIA KATALIZATORA, ZAWÓR EGR, KABLE WYSOKIEGO NAPIĘCIA- których nie ma w tym aucie, ŚWIECE, . Każdy z nich podłączał do komputera i twierdził że wszystko z elektryką jest w porządku. Całą sprawę załatwił mój tato który jest mechanikiem na emeryturze- kupiłem 1 cewkę zapłonową- NAGRZAŁEM SILNIK I POPRZEZ DOTKNIĘCIE SPRAWDZIŁ KTÓRA CEWKA Z 4 JEST NAJCIEPLEJSZA - wymienił i po sprawie. SILNIK DZIAŁA JAK NOWY. WINNA OKAZAŁA SIĘ CEWKA ZAPŁONOWA KTÓRA PO NAGRZANIU DZIAŁAŁA NIEPOPRAWNIE. KOSZT NAPRAWY - CEWKA ZAPŁONOWA Z PRZESYŁKĄ 115 ZŁ + WIEDZA / BEZCENNA/ = SUKCES
tx1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.