Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2014, 20:16   #1
janiszek1990
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 27-04-2014
Model: galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie przekładka silnika TDI z VW do naszego

witam. mam juz bardzo mocno dosc mojego silniczka 2.8 wiec zdecydowalem sie na przekładke na diesla. mam od znajomego silnik z golfa mk3 1.9 TDI. wiem ze skrzynia nie pasuje do galaxy wiec musze dokupic skrzynie od galaxy TDI, ale moje pytanie jest takie, czy mocowania od galaxy TDI podpasuje do bloku silnika od golfa mk3? bo z tego co wiem to sa w innym miejscu łapy montowane,sruga sprawa czy skrzynia od passata b4 TDI pasuje do galaxy? bo szperalem po allegro to wystawione skrzynie sa opisane do passata b4/galaxy/sharana. za pomoc bardzo dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

janiszek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 20:51   #2
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

Silnik TDI z galaxy do golfa podejdzie ale odwrotnie nie. Ale niech jeszcze ktoś potwierdzi
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 22:38   #3
janiszek1990
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 27-04-2014
Model: galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

no wlasnie ja tez tego nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik jak silnik niby ten sam ale mocowanie łap ...
janiszek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 08:28   #4
jelen027
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Ząbkowice Śląskie/ Venlo NL
Model: Focus / Fiesta
Silnik: 1.6 EB 150KM / 1.25 82KM
Rocznik: 2012 / 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

Po drugie sprawa prawna. (rejestracja) zamiana silnika diesla na innego diesla jest możliwa bez większych problemów. Gorzej z zamiana innych źródeł zasilania silnika. Chyba, że nie będziesz się tym przejmował, co grozi zabraniem dowodu przy pierwszej kontroli. Poza tym to zmiana będzie dotyczyła nie tylko silnika, skrzyni i łap. Cały osprzęt silnika i kto wie co jeszcze. Ogólnie nie opłacalne. Lepiej sprzedać i szukać czegoś co najbardziej pasuje Twoim wymaganiom.
jelen027 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 09:34   #5
janiszek1990
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 27-04-2014
Model: galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

u nas bezproblemowo mozna przerejestrowac auto z benzyniaka na diesla. sam osobiscie przerejestrowalem passata z benzyny na diesla.u nas ludzie jezdza do rosji po paliwko itp i smigaja nawet chryslerami które mialy silniki benzynowe a maja teraz silniczki diesla volkswagena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a szkoda mi sie rozstać z galaxy moim bo bude mam bardzo ładną i całą reszte, tylko ten silniczek to jeden wielki wydatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a kupic drugiego to wiadome jak to u nas w Polsce albo bity albo cos, a swojego chociaż znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janiszek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 12:54   #6
jelen027
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Ząbkowice Śląskie/ Venlo NL
Model: Focus / Fiesta
Silnik: 1.6 EB 150KM / 1.25 82KM
Rocznik: 2012 / 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

U mnie w powiecie tak ciężko, że nie jeden zrezygnował. Niby wszystko według prawa.
Ale, jeżeli u was nie ma problemu to tak jak pisałem wyżej: nie tylko silnik skrzynia i łapy od silnika i skrzyni. Nie wiem dokładnie jak w vw w benzynie i dieslu ale w np w bmw serii 5 (e39) jest też różnica w sposobie robienia ciśnienia do serwa hamulcowego. W dieslu pompa na wałku, w benzynie dodatkowa pompa.. także najpierw popytaj wszędzie i o wszystko. Gdzie się tylko da.
jelen027 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 13:51   #7
janiszek1990
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 27-04-2014
Model: galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do galaxy .

w BMW to inny układ. vw ma to do siebie ze nie ma takich cudów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja na temat skrzyni i tego co pisales to wszystko wiem, tylko nie wiem własnie jak z mocowaniami łap i silnika do skrzyni.
janiszek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 21:13   #8
zuraw 1
ford::average
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: grudziadz
Model: galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 52
Domyślnie Odp: przekładka silnika TDI z VW do naszego

nie pasuje od golfa ,brakuje otworów na łape -między paskiem rozrządu.poszukaj od sharana ,galaksa lub alhambry.
zuraw 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.