Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2014, 19:42   #1
hokano
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Ford Focus II

Witam drodzy forumowicze.

Najpierw zacznę od linka który przedstawia samochód którym się interesuję:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opis ogólnie nie jest obszerny, jednak interesuje mnie kilka rzeczy, a jako że nie jestem AŻ tak wielkim znawcą to prosiłbym was o rozwianie/potwierdzenie moich obaw względem tego autka.

Przede wszystkim czy przebieg jak na auto z 2005 roku nie jest za duży ? I czy taki przebieg jest "niebezpieczny" z punktu widzenia awaryjności ? Wiem że przebieg to nie wszystko, ale widząc oferty gdzie samochód ma np. 140k a rocznikowo jest starszy to czy przebieg 170 na 2005r. nie będzie oznaczał że samochód jest "zaorany" ?

Następnie kwestia samej ceny - biorąc pod uwagę powyższe + chociażby wersję wyposażenia (brak oryginalnego radia) to czy tylko mi wydaje się wygórowana ? Nie wspominając o tym że pewnie i tak rozrząd będzie do wymiany (300 zł ? ) + klima do nabicia (200 zł ? ). Nie wspominając już o stanie zawieszenia (naprawa = zł = ? ).

Z samych zdjęć ogólnie autko wygląda ładnie + uwalony silnik - oznaka że posiadacz nie chce nic ukrywać daję mi nadzieję na uczciwego sprzedawcę

Póki co nie dzwoniłem do właściciela ponieważ najpierw wolałbym potwierdzić/obalić swoje obawy i dodatkowo pozyskać odrobinę wiedzy od Was.

Ogólnie mój budżet to 15k ( ewentualnie 15.5k - ale i tak da się zazwyczaj negocjować). Myślę że za te pieniądze da się dostać takiego Focusa ... pytanie czy ten z aukcji jest tyle wart i czy nie lepiej szukać innych "okazji"

Pozdrawiam Was serdecznie.

hokano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 19:52   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Ford Focus II

jak dla mnie cena troszkę za wysoka , wersja chyba zwykły TREND bo nie ma fabrycznego radia , ja miałem AMBER X i miało takowe fabryczne , pytanie czy ma faktycznie klimę bo na zdjęciach nie widać , ogólnie silnik ok ale może być już rozrząd do wymiany bo już czas na niego , jak polski salon to zweryfikować historię a tak w ogóle zapytaj o VIN ,
przy twoim budżecie 15k możesz kupić autko ale nici z napraw jak się coś okaże do wymiany bo kasy nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 20:04   #3
hokano
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Nie no, klima to chyba standard już prawda ? Nawet w najuboższej wersji powinny samochody z tego okresu mieć.

Co do kasy to fakt budżet napięty, ale jeżeli pojawią się jakieś naprawy (przynajmniej nie tydzień po zakupie) i nie będą mega kosztowne (max kilka stówek) to jeszcze dam radę za przeproszeniem, "zepiąć dupe" i zrobić to i owo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
hokano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 21:33   #4
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ford Focus II

po wrzuceni nr telefonu w wujka googla wychodzi, iż to handlarz.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 07:23   #5
hokano
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Czyli szamrany temat ... a już się człowiek ucieszył. No nic chyba pozostaje szukać dalej wymarzonej "okazji" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hokano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 08:48   #6
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Kolega kupił leona od handlarza, ale on wchodził na otomoto i szukał aut, które się dopiero co pojawiły, sam kupiłem od osoby prywatnej, a kontaktowałem się rano, a wieczorem się pojawiło ogłoszenie. Jak widzisz, że auto już sporo czeka w ogłoszeniach to właśnie będzie to "okazja" przez cudzysłów. Bo skoro to okazja to czemu nie znika jak prawdziwe okazję?
Więc to, że od handlarza to nie świadczy źle (znaczy nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )ale pamiętaj, że on musi zarobić...
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 11:52   #7
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Cytat:
Napisał hokano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no, klima to chyba standard już prawda ? Nawet w najuboższej wersji powinny samochody z tego okresu mieć.

.
o ile pamiętam to klima może nie być standardem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w najuboższej wersji może wymagać dopłaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ta chyba właśnie taka jest - goło i wesoło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 16:59   #8
hokano
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Słuchajcie, znajomy podesłał mi ofertę na MK1

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niby od handlarza, ale samochód od pierwszego właściciela i wygląda całkiem spoko (również opis).
hokano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 19:38   #9
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Ford Focus II

Jak masz niedaleko to warto podjechać z kimś kto się zna, i spojrzy chłodnym okiem. Niby mały przebieg, ale raz, że nie on najważniejszy a stan auta, a dwa znam kilka aut (kolegi i teścia), które mają podobne przebiegi a są na tysiąc % pewne.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.