Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2013, 16:29   #1
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

Witam ludzi. A więc gdy właczę klimatyzację to nie śmierdzi, ale gdy włączę zwykły nawiew bez klimy to wali jak skarpetami starego żula. Klimatyzacja odgrzybiana, ozonowana i nie wiem co tam jeszcze full serwis za dużą kasę, filtry wymienione i nic nie pomaga. Co jest koledzy? Dodam, że przy włączonej klimatyzacji bez obiegu wewnętrznego też troszkę zalatuje starym capem. Pomóżcie bo mam malutkie dziecko i sie martwię ze mu zaszkodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 17:44   #2
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

Miałem to samo ale po wymianie filtra kabinowego( węglowy niby lepszy i taki kupiłem) i problem znikł.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 17:52   #3
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

@gucioj a długo tak już na tym filtrze jeździsz? może to tylko chwilowy brak smroda i capa starego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 18:09   #4
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

Cytat:
Napisał lookash2nd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@gucioj a długo tak już na tym filtrze jeździsz? może to tylko chwilowy brak smroda i capa starego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dopiero 2 tyg, mam nadzieję że ten smród nie wróci bo to naprawdę okropnie dawało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 19:45   #5
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

@gucioj To przygotuj sie na najgorsze...Wymieniałem filtry na wszystkie rodzaje, na specjalistycznej stacji od klimy zrobili wszystko co się da! odgrzybianie ozonowanie odzysranie i h wie co jeszcze. Juz na te wynalazki wydalem ponad 400 zł i leżę i kwiczę bo dalej wali roczną skarpetą.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 19:58   #6
Kristopher 8946
ford::average
 
Avatar Kristopher 8946
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Chorzele
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

to może być parownik wody jeżeli smrud powróci
Kristopher 8946 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 20:53   #7
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

W moim też po wyłączeniu kimatyzacji też zaczyna śmierdzieć i jest ciężkie powietrze. Stawiam na duż ą wilgoć w samochodzie. Pomimo upałów to woda stoi pod wykładziną. Tak miałwm w poprzednim sanochodzie. Jak wywaliłem wszystko zostawiając gołą blache w środku, suszenie dwa dni. Potem zapach był całkiem przyjemny.
Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 21:02   #8
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

ta woda sie skas wziela trzeba zobaczyc pewnie jakis odplywsie zapchal. a ten smrod zobacz pod przednia szyba jest kratka wlotu powietrza i dopiero z niej leci na filtr kabinowy moze nie masz tej kratki lub jest niekompletna i cos ci tam wpadlo np. liscie lub myszołów i cos gnije
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 22:48   #9
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

Cytat:
Napisał lookash2nd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@gucioj To przygotuj sie na najgorsze...Wymieniałem filtry na wszystkie rodzaje, na specjalistycznej stacji od klimy zrobili wszystko co się da! odgrzybianie ozonowanie odzysranie i h wie co jeszcze. Juz na te wynalazki wydalem ponad 400 zł i leżę i kwiczę bo dalej wali roczną skarpetą.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja gdzieś doczytałem że warto wyłączyć klime trochę przed końcem jazdy i tak robię. Ale jeśli smród powróci to dam znać i będziemy razem z tym walczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 07:58   #10
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: śmierdzi ze zwykłym nawiewem, a z klimą nie śmierdzi

przy niewłaściwym użytkowaniu klimy może walić z brudnej turbiny wentylatora i osadzieniu sie grzyba w kanałach wentylacyjnych

lookash2nd przy mocno zabrudzonej klime ozonowanie i inne super zabiegi niepomogą wiem coś o tym bo troche lat pracuje w serwisie klimatyzacji tylko inwazyjne czyszczenie połączone z konkretnymi środkami do klim
przestaje śmierdzieć przy włączonej bo parownik robi sie zimny a w zimnym zapachy się tak szybko nie ulatniają

gucioj dobrze pisze klime powinno sie wyłączć przynajmiej 5min przed zakończeniem jazdy i wentylator na max. aby osuszyć parownik

P.S w klimach stacjonarnych LG proces samoczyszczenia trwa 30min.

Ostatnio edytowane przez djatom ; 10-08-2013 o 08:06
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.