Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2013, 22:01   #1
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Witam.
Mam pytanie dotyczace wymiany PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ HALOGENÓW. chcialbym zamontowac sobie albo Halogeny albo swiatla do jazdy dziennej w miejscu "przeznaczonym" na halogeny. Obecnie nie mam wogole halogenow, wiec musze kupic i "plastiki" i przelacznik.

Pytania moje sa takie:

Czy instalacja jest "przygotowana" do podlaczenia dodatkowych halogenow(swiatel) czy musze ciagnac doatkowy Kabel?

Czy jesli podlacze przelacznik swiatel / halogenow z regulacja Oswietlenia deski rozdzielczej -czy ta regulacja bedzie dzialac ?
Podam przykladowy link do przelacznika ktory mnie interesuje

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem, ze jesli podlacze swiatla do jazdy dziennej to podlancza je sie po na stale, wiec nie potrzebuje tego przelacznika, ale rozwazam tez podlaczenie Halogenow - czy to bardzo komplikuje sprawe?????

jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 09:00   #2
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Zdecyduj się co chcesz podłączyć. Halogeny czy dzienne. Halogeny włączasz manualnie, więc potrzebujesz przełącznik i wiązkę (czy ją masz raczej nikt z fusów nie wywróży). Dzienne podłącza się bezpośrednio pod plus ze stacyjki (ze skrzynki bezpieczników najłatwiej) oraz sterowanie z pozycyjnych (z klosza lampy). Tutaj potrzebne są 3 kawałki niezbyt długich kabelków zwykle stanowiące komplet ze światłami i fabryczna wiązka nie jest potrzebna. I to jest odpowiedź, co komplikuje sprawę.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 13:24   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,061
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał jumka03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Podam przykladowy link do przelacznika ktory mnie interesuje

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
...
Tak sprytnie zrobione zdjęcie, że nawet nie zauważyłeś, że to przełącznik z "anglika"! Do tego trzeba pamiętać, że są przełączniki z zielonym podświeteniem do samochodów przedliftowych i czerwonym do poliftowych. Te pierwsze mają numer zaczynający się zwykle na "3M5T" lub "4M5T", te drugi mają numer zaczynający się na "8M5T" zazwyczaj.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 13:34   #4
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

tedi_k dzieki za ostrzezenie, ale widzialem ze to ANGOL, chodzi mi tylko o "Ksztalt". O tych podswiteleniach to szczerze zapomnialem - teraz bede o tym pamietal -Dzieki.

paablod - Wlasnie to jest to , ze nie wiem do konca co podlacze(jesli podlacze) - gdybym to wiedzial to pytanie by inaczej brzmialo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moge tanio zakupic i halogeny i wlacznik - tylko interesuje mnie czy jest instalacja PRZYGOTOWANA. Byc moze czasem kable sa tylko kwestia "wyposazenia" auta robi swoje, np.mialem tak w poprzednim aucie z HIFI , glosnikow z tylu nie bylo, ale kable byly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli musze kabel specjalnie ciagnac to wydaje mi sie wiecej zabawy. To raczej wole SWIATLA DZIENNE, ale one tez nei sa zbyt tanie, raczej nie ufam tym ttanim ze znanego portalu aukcyjnego. Chyba ze ktos ma i moze mi polecic
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 13:40   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,061
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Zapomniałem dodać - regulacja jasności podświetlenia będzie działać.
Jak napisano - czy masz wiązki pod halogeny musisz sprawdzić sam - nikt tego nie wywróży.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 14:49   #6
idn59
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-10-2012
Model: Focus FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Bardzo łatwo można sprawdzić czy jest instalacja do halogenów. Trzeba wyjąć przednią lampę (obojętnie którą - czas 20 sek.)). Szukaj małej kostki na dwa styki do żarówki H8, powinna być przyklejona do wiązki przewodów pod lampą taśmą izolacyjną .
Jeżeli są te kostki , to instalacja jest doprowadzona, wystarczy tylko zamontować halogeny i podpiąć nowy przełącznik. Ja ostatnio montowałem halogeny, całość łącznie z wymianą przełącznika zajmuje ok. 20 minut.
Pozdrawiam
idn59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2013, 18:26   #7
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał idn59 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo łatwo można sprawdzić czy jest instalacja do halogenów. Trzeba wyjąć przednią lampę (obojętnie którą - czas 20 sek.)). Szukaj małej kostki na dwa styki do żarówki H8, powinna być przyklejona do wiązki przewodów pod lampą taśmą izolacyjną .
Jeżeli są te kostki , to instalacja jest doprowadzona, wystarczy tylko zamontować halogeny i podpiąć nowy przełącznik. Ja ostatnio montowałem halogeny, całość łącznie z wymianą przełącznika zajmuje ok. 20 minut.
Pozdrawiam
Dzieki. Postaram sie poszukac tej kostkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 00:44   #8
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał jumka03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem do konca co podlacze(jesli podlacze)
Wiem, że nie o to było pytanie ale moja rada jest taka żebyś sobie nawet głowy nie zawracał halogenami a kasę zainwestował w markowe dzienne. Halogeny w FF II przed FL (czy jest inaczej po FL nie wiem) to nieporozumienie i jedynie element stylistyczny. Wcześniej miałem Fiata Grande Punto i tam to rzeczywiście były światła przeciwmgłowe- elegancko doświetlały pobocze i przestrzeń przed samochodem. W FF po zakupie włączyłem halogeny ...i nic. Wyszedłem zobaczyć co i jak. Światła działały i oświetlały przestrzeń przed zderzakiem, której ze środka nawet nie widziałem. Podniosłem je, ale niestety możliwości żarówki H8 35W i z takim odbłyśnikiem są mizerne. Ostatecznie ustawiłem je tak żeby oświetlały widzialną z miejsca kierowcy przestrzeń (~1m), której zasadniczo nie oświetlają jeszcze światła mijania- tylko wtedy widać że w ogóle działają. Szczerze irytują mnie te światła i to tym bardziej, że w okolicy w której mieszkam gęste mgły w okresie jesienno-zimowy to regularność (i tylko to powstrzymuje mnie przed ich zastąpieniem dziennymi).
Uważam, że założenie w te miejsca świateł dziennych (które w FF przed FL jest jedynym sensownym miejscem na montaż DRL) jest milion razy bardziej sensowne- będzie wizualnie efektowne i nade wszystko funkcjonalnie.

Przepraszam za OT, ale zrobiłem to w dobrej wierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 20:37   #9
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Sprawdzalem i niestety nie mam tej kostki, wiec moj pomysl z halogenami kosztuje mnie zbyt wiele pracy
Czy ktos moze polecic dobre i nie "za DROGIE" swiatla Drogowe. Chodzi mi o jakies sprawdzone, a nie pierwsze lepsze z Alle....
Najlepiej jakby byly zamiast halogenow - czyli okragle w miejscu Halogenow :-)

Dz
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 23:15   #10
Pawel_kow
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: warszawa
Model: Focus mk2fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Ja natomiast chce zamontować coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] paczuszka już idzie halogeny zakupione (nie posiada mój fokus halogenów) wiązke natomiast mam.Mam teraz tylko pytanko o podłączenie halogenów: bo nie chce wymieniać przełącznika do świateł tylko zrobić na oddzielny przełącznik i tak sobie wymyśliłem że podłącze pod ogrzewanie szyby(oczywiście kupie przełącznik) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko teraz właśnie pojawia się mi problem jak dostać się do przełącznika świateł i później podpiąć go pod ten przełącznik? Niestety alektrykiem nie jestem także licze na pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pawel_kow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.