Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2013, 12:17   #1
spiekarz89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Silnik traci moc i dławi się.

Witam, mam problem z którym nie wiem jak się uporać. Trochę czytałem tu na forum i nie znalazłem nic podobnego. Być może jest taki post ale nie ukazał się moim oczom. Mam Mondeo z 97r. z silnikiem 2.0 B+LPG, 131km, posiada TCS(pedał gazu trochę ciężko chodzi ale to inna inszość). Otóż gdy sobie jadę normalnie 100km/h to po pewnym odcinku silnik traci moc tak jakby odpuściło się pedał gazu lecz cały czas jest wciśnięty. Gdy to następuje to należy faktycznie odpuścić pedał gazu do zera i ponownie wcisnąć po czym wszystko wraca do normy. W czasie gdy następuje zamuła depnięcie pedału w podłogę powoduje szarpanie tak jakby albo go zalewało albo brakowało paliwa(sam nie wiem). Dzieje się tak np. przy dłuższym podjeździe na jednym biegu(tutaj szybciej następuje zamuła) lub na długich prostych średnio co 5km czasem częściej czasem rzadziej. Nie ma na to reguły. Początkowo myślałem, że dzieje się tak tylko na gazie(zła jakość gazu, wadliwa membrana lub wtryski) gdyż tylko na nim jeżdżę, ale po przełączeniu na benzynę i energicznym przyspieszaniu także występuje ten problem. Podczas kupna auta i powrotu do domu (ponad 250km) auto nie miało tego problemu lecz w 100% pewien nie jestem(podekscytowany kupnem auta). Poza tym auto czasem trzyma trochę wyższe obroty tj ok.1500(przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na sprzęgle) a po zatrzymaniu w miejscu stabilizują się, a już zdecydowanie rzadziej same rosną do 2tysi(sporadycznie). Nie byłem jeszcze u żadnych mechaniorów bo chciałem się zapytać o to was, posiadaczy podobnych samochodów. W czym może tkwić przyczyna tego dławienia? Proszę o jakąś pomoc.


Ostatnio edytowane przez spiekarz89 ; 29-03-2013 o 14:42
spiekarz89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 23:40   #2
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Silnik traci moc i dławi się.

rózne rzeczy dzieją sie w mondeo,więc wielu to już nie dziwi.wielkim fachowcem nie jestem,ale zacząłbym od:
-czyszczenia silnika krokowego
-sprawdzenia TCS(przymula silnik)
-czy wszystkie kontrolki świecą się tak jak powinny
-sprawdzenia podciśnień,czy wszystkie wężyki ok i na swoim miejscu
-poszukaj kogoś w swojej okolicy,kto posiada sprzęt,żeby sprawdzić czy są jakieś błedy w sterowniku
tak na szybko,może się jeszcze ktoś dołoży?
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 09:26   #3
arek9238
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: okolice Kazimierza Dolnego
Model: mondeo Mk2
Silnik: 1.8 16V+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Silnik traci moc i dławi się.

Wyczyść jeszcze przepływomierz..
Nie wiem czy sie przyda czy nie ale jak padł mi czujnik ten przy wałkach rozrządu (położenia wałków rozrządu tak to sie chyba nazywa) nie chciał wogóle jechać... znaczy jechal ale nie było tego co powinno i też sie przycinał na obrotach.... odepnij go i zobacz moze i to ma coś z tym wspólnego...pozdr..
arek9238 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 16:11   #4
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Silnik traci moc i dławi się.

To,że na wcisniętym sprzęgle przy dojeżdzaniu do światel trzyma obroty to norma-tak powinno być. Czy na postoju na tzw luzie trzyma równo obroty?
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.