Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2012, 17:38   #1
Remski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tddi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Rysy po polerowaniu

Witam chciałem sobie dzis spolerować foczke kupiłem papier p2000 gąbke na polerke i futerko na polerke.
namoczylem papier poatowałem troche później pasta i polerka polerka wyszla ok dość ładnie tylko problem w niektóryuch miejscach są jakby ryski ale to trzeba patrzec pod odpowiednim kątem....co z tym zrobić podejzewam ze to po papierze ale staralem sie delikatnie i to nie sa rysy do podkładu tylko nakie praktycznie nie widoczne


Ostatnio edytowane przez Remski ; 02-06-2012 o 19:10
Remski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 19:26   #2
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

Niewiem jak glebokie byly te rysy, wnioskuje ze niewielkie i moglaby wystarczyc sama dobra passta polerska.
Najpierw scierna a potem polysk, ale jesli szlifowales to 2000 to powinienes jeszcze przed polerowaniem poprawic 3000, wtedy przy uzyciu nawet taniej pasty rysy latwiej zniwelowac.
Oczywiscie najlepiej normalna gabka na maszyne i najnizsze obroty.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 20:58   #3
Remski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tddi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

polerowałem pastą TEMPO (najtanza) spróbuje czyms lepszym to takie naprawde mało widoczne ryski jest ich tam troche jak krecilem kółka ale to są takie że jak sie przykurzy nie bedzie widac bo i teraz trzeba sie przyjzec
Remski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 14:14   #4
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

TEMPO to typowo woskowa pasta polerska, lekko scierna ale predko bedzie widoczne miejsce matowania papierem.
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 19:09   #5
Remski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tddi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

to co teraz z tym zrobić
Remski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 11:07   #6
PiterB5
Zablokowany
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Katowice
Model: A4 B5
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996r
Postów: 5
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

tempo to zlo.....tak samo papier scierny to juz ostatecznosc..... teraz zostaje korekta lakieru czyli ciezkie dziala plus umiejetnosci....
PiterB5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 22:06   #7
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

Cytat:
polerowałem pastą TEMPO (najtanza) spróbuje czyms lepszym to takie naprawde mało widoczne ryski jest ich tam troche jak krecilem kółka ale to są takie że jak sie przykurzy nie bedzie widac bo i teraz trzeba sie przyjzec
Chłopie weź się najpierw dokształć zanim zaczniesz grzebać przy lakierze bo więcej szkód narobisz niż co warte... Papieru po całości używa się jedynie w naprawdę beznadziejnych przypadkach. Polerować Tempo? Szaleństwo... Weź kup popularną G3 w małym opakowaniu za 20zł jak ci szkoda kasy. Druga sprawa to jaką masz polerkę, obrotową, oscylacyjną? Na jakich obrotach pracowałeś? Ile przejazdów? Czy auto było malowane?
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 19:13   #8
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

[QUOTE=sinrock;1837759]Chłopie weź się najpierw dokształć zanim zaczniesz grzebać przy lakierze bo więcej szkód narobisz

Chlopie, wez wyluzuj ! chlopak chcial tylko porady jak te rysy naprawic a ty traktujesz to jak co najmniej jakies przestepstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze jestes zawodowcem w te klocki, tylko wiesz, nie bardzo wiem co to sa te ;;PRZEJAZDY;;
Pozdrawiam !
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 23:42   #9
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

leon_72 a czy ja gdzieś użyłem wykrzyknika w zdaniu?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu stwierdzam fakt. Dokształcić się to nie znaczy, że ma najpierw zrobić xx aut, a potem dopiero brać się za swoje. Chodzi tu o przygotowanie teoretyczne, a to widzę leży. Co z tego że ja koledze podpowiem co ma zrobić jak pewnie połowy rzeczy o których będę mówić nie będzie miał zielonego pojęcia... każde słowo mam tłumaczyć? Panowie no litości, jak się za coś zabieracie to chociaż minimum wypadało by o tym wiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, że prościej zapytać, jednak szanujcie czas innych userów i poszukajcie najpierw w necie czegoś na ten temat żeby mieć zielone pojęcie...
Poza tym powiedz mi Remski skąd ci przyszedł do głowy pomysł z papierem 2000 na dzień dobry?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz bardzo dobry poradnik co, jak i z czym się przegryza. A jak to będzie dla ciebie mało to pytaj, wtedy będzie można poradzić to co się wie z części praktycznej, a czego w teorii ci nie przekazali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą jeżeli chodzi o słowo "przejazdy" i polerowanie nadwozia to nie trzeba być profesorem żeby wywnioskować o co chodzi... jak bym powiedział "serii" to rozumiem.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 08-06-2012 o 23:44
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2012, 18:02   #10
Remski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tddi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rysy po polerowaniu

poprawilem to pasta G3 jest ok te rysy i tak prawie same poznikaly wystarczylo lekko leprza pasta. po prostu chcialme spróbować robilem to raz na VW T4 i wyszlo ladnie tylko ze tato nie metalic i lakier byl strasznie wyblaknięty.dzięki bardzo za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.