Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2011, 14:12   #1
lesiuchorzow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Chrobotanie w przednim prawym nadkolu

Witam, jestem posiadaczem focusa od półtora miesiąca. Od jakiegoś miesiąca z prawego przedniego nadkola wydobywa się dzwięk, który określiłbym chropotaniem/charczeniem. Pierwsze skojarzenie które mi się nasuwa to jakiś plastik wchodzi w interakcje z oponą.

Byłem u mechanika, sprawdził całe zawieszenie, wymienił mi teleskopy tył+baranki, i łącznik właśnie w prawym przednim nadkolu.Następnie podjechałem na stacje kontroli pojazdów. Wynik jest taki że oboje panowie nie mają pojęcia co może powodować ten dźwięk. Warto dodać że owo chropotanie nie jest ciągłe, wyłącznie przy skręcie kierownicy w lewo, do tego na nierównościach czy profilowanych drogach szybkiego ruchu, podczas przykładowo zmiana pasa ruchu na lewy.

Sprawdzałem czy błotnik prawego nadkola może zaczepiać o oponę bo jest on nie do końca stabilnie przymocowany, ale raczej to nie ta diagnoza.

Chropotanie jest irytujące na tyle że preferuje zrobić objazd skręcając w prawo, niż odbić jednorazowo w lewoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki.

lesiuchorzow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 20:10   #2
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Chropotanie w przednim prawym nadkolu

A czy mechanik sprawdził kondycję prawego przegubu zewnętrznego ?Tak miałem w Escorcie , przegub zdrowy ale suchy jak pieprz-mongoł który wczesniej wymieniał zapomniał dać smaru w osłonę i efekt był taki ze warczało przy skręcaniu .

Ostatnio edytowane przez GonZoo ; 31-08-2011 o 20:12
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 18:09   #3
lesiuchorzow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Chropotanie w przednim prawym nadkolu

Hmmm, podpytam go jutro i sprawdzę reakcje. Można jakoś samemu pod tą osłonę się dostać i palucha wsadzić bez nadmiernego odkręcania elementów ?
lesiuchorzow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 18:17   #4
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Chrobotanie w przednim prawym nadkolu

Niesety nie, bo są skręcone opaskami metalowymi na przegubach.Wypełnione smarem i muszą być szczelne żeby nie dostawała się woda i inne syfy z jezdni a wyglądają coś jak w starych małych Fiatach 126p osłona drążka zmiany biegów.
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 18:38   #5
lesiuchorzow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Chrobotanie w przednim prawym nadkolu

To najlepiej mu zapytanie skieruje i obejrzymy. Dzieki!
lesiuchorzow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 14:02   #6
barteks2
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chrobotanie w przednim prawym nadkolu

U mnie tak przy prędkościach rzędu 110-120 km/h słychać taki rytmiczny stukot dochodzący ze strony przedniego prawego koła. Jest to taki niemetaliczny dźwięk. Na przeglądzie auta nic nie wykryli. Co to może być?
barteks2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 13:05   #7
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Chrobotanie w przednim prawym nadkolu

Cytat:
Napisał barteks2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tak przy prędkościach rzędu 110-120 km/h słychać taki rytmiczny stukot dochodzący ze strony przedniego prawego koła. Jest to taki niemetaliczny dźwięk. Na przeglądzie auta nic nie wykryli. Co to może być?
To może być : krzywa felga,wada opony , niewyważone koło , krzywa półoś, kamień jakiś metal w bieżniku opony . Nie da się łatwo ocenić .
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.