Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2011, 16:14   #1
tomaszboczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: focus II
Silnik: 1.6 ti vtc
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Witam

Mam pytanie odnosnie pracy silnika TI-VCT, a dokładnie po jego zgasnięciu - Przez kilka sekund słychać odgłosy ustawiających się zaworów. Zauwałyżłem ostatnio że odgłosy te trwają dłużej o 2-4sek (słychać odgłos jak by ktoś pisał na maszynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Czy to oznaka padających wariatorów faz rozrządu (z ksiązki serwisowej wynika że miał już je wymieniane 3 lata temu)czy po prostu ten typ tak ma ???

tomaszboczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 12:16   #2
piotrekopole
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: opole
Model: focus
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Witam.
Chyba mam to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co kojarze o nie występuje to u mnie po każdym gaszeniu silnika i nie od razu. Możliwe że ten typ tak ma, no chyba że ktoś bardziej obeznany się odezwie. Podrawiam
piotrekopole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 14:59   #3
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Ja mam też silnik 1,5 TI- VCT 115KM i też właśnie zauważyłem po gaszeniu silnika tak jakby się coś "przestawiało".. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale u mnie nie ma aż takiego odgłosu jak pisania na maszynie tylko leciutki dźwięk... czegoś.... hmmm... tak jakby się coś po prostu "przestawiało"
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 15:26   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam też silnik 1,5 TI- VCT 115KM i też właśnie zauważyłem po gaszeniu silnika tak jakby się coś "przestawiało".. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale u mnie nie ma aż takiego odgłosu jak pisania na maszynie tylko leciutki dźwięk... czegoś.... hmmm... tak jakby się coś po prostu "przestawiało"
Spadające ciśnienie oleju przestaje oddziałowywać na wewnętrzny mechanizm kół rozrządu. Kółka klekoczą , podobnie jak przy rozruchu. Sprężyny odbijają variatory.
Pora zacząć walkę z Ford Motor Polska, bo 100.000 to dla dzisiejszych silników żaden przebieg.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 15:30   #5
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Y...hmmm... że co..? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo nie bardzo jestem w temacie...? Czyli to ma tak nie być...? Ale u mnie to trwa zaledwie 2 sek, i nie wiem czy to się dzieje jak tylko: Włączam zapłon, wyłączam ESP i wyłączam zapłon i tu występouje to przestawianie, po gaszeniu silnika raczej nic takiego nie słychać

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 11-07-2011 o 15:41
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:42   #6
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Ale kolego skąd ty masz takie informację...? Podaj źródło... U mnie jest taki dźwięk jakby się coś... "przesuwało" :otwierało" to trwa 2 sek, dzieje się tylko tak jak... Włącze ZAPŁON, i wyłącze po wyłaczeniu słychać ten dźwięk.

Nie rozumiem jak tu można stwierdzić awarie wariatorów faz rozrządu...? Bo objawy to:

- Nierówna praca silnika

- Dziwne jego zachowanie typu strzały nie wkręcanie się na obroty itd

- Ogólnie samochód były bardzo zamulony i jechał jak 1,4.....

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 11-07-2011 o 21:53
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 22:11   #7
tomaszboczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: focus II
Silnik: 1.6 ti vtc
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

U mnie dzwiek ten ZAWSZE wystepuje po zgasnieciu silnika tylko ze czasem trwa 2 sek. A czasami jakby cos przeskakuje/stuka I trwa to 4 sek. -pytanie czy to oznaka ze cos zaczyna sie psuc ?
tomaszboczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 22:23   #8
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

PANOWIE!!! To jest normalne!! Nie słuchajcie kolegi conris ...... Bo on się zwyczajnie na tym w ogóle nie zna!!! :/ To jest normalne i niczym się nie martw. Po wyłączeniu zapłonu po prostu zamyka się przepustnica, która sterowana jest elektrycznie. Jak chcesz to sprawdzić to ściągnij rurę dolotową z przepustnicy, ktoś niech z kabiny przekręca kluczyk, a Ty możesz zobaczyć i posłuchać jak się przestawia.


I na przyszłość drogi kolego.... conris............. Nie wmawiaj ludziom głupot jak się nie znasz!! :/
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 11:43   #9
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PANOWIE!!! To jest normalne!!
Zgadza się! Miałem kiedyś focusa z tym silnikiem i też coś takiego wysłuchałem, byłem w serwisie i powiedzili, że to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 19:52   #10
piotrekopole
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: opole
Model: focus
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Odp: TI-VCT odgłosy po wyłączeniu silnika

No to myślę że wielu użytkowników tak jak ja odetchnęło z ulgąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrekopole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.