Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2011, 23:11   #1
peyo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Jawor / Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Samoryglowanie się centralnego zamka

powiem od razu, że szukałem na forum, ale akurat w kwestii centralnego takiego problemu nie znalazłem...

mianowicie mam Focusa 1.8 tddi z 2000r. z centralnym zamkiem.
auto potrafi na zapalonym silniku czasami same się zamknąć - 2 razy już mi się zdarzyło że będąc odpalonym zamknęło mi się i przyznam że stworzyło mi taki problem, że jak jest to mój pierwszy ford to mnie tak zraził że jeśli tego nie rozwiąze jakoś to będzie już od razu ostatnim :/

czasami się rygluje podczas jazdy same a czasami nie. nie chciałbym jednak zostać tak zaskoczony będąc np 200km od domu.

powiedzcie proszę co może być tego ewentualną przyczyną i gdzie mogę szukać rozwiązania.

z gory dzięki

peyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 19:41   #2
bobek007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus II (3d Hatchback)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Samoryglowanie się centralnego zamka

Czyli zamyka się tak ze nie możesz tego otworzyć od środka? Może moduł sterowania centralki jest walnięty.
bobek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 01:59   #3
peyo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Jawor / Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samoryglowanie się centralnego zamka

ze środka normalnie bez problemu mogę otworzyć jak samo mi się zarygluje. w omedze którą miałem wcześniej miałem podwójne ryglowanie ale focus jest nieco....biedniejszym autem-tutaj chyba nie ma tego, przynajmniej u mnie z kluczyka nie działa.
a gdzie znajdę taki moduł sterowania centralką znajdę????

Ostatnio edytowane przez peyo ; 23-05-2011 o 03:49
peyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 21:55   #4
peyo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Jawor / Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Samoryglowanie się centralnego zamka

widzę, że fachowców tu jest naprawdę mnóstwo...no nic, czas chyba sobie da siana z tym całym forum
pozdr
peyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 20:46   #5
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Samoryglowanie się centralnego zamka

Człowieku czy Ty wrózek szukasz? To moze byc sporo rzeczy poczawszy od przetartego kabla gdzies w wiazce (czego bynajmniej nikt nie odgadnie ktory i gdzie), uszkodzonej centralce, czego rowniez nie da sie sprawdzic na wzrok czy słuch jedynie podmiana bądz sam siłownik jest uszkodzony mechanicznie i sam sie zamyka powodujac ryglowanie całego auta. Wartało by rozebrac drzwi, sprawdzic silownik/i, sprawdzic wiazke w drzwiach, skrznynce bezpieczników, połaczeniu słupek-drzwi itp.

Chcesz cos zrobic to zacznij szukac rozbierac a nie czekac na gotowca ktorego ktos połozy, nie chce Ci sie szukac to jedz i zlec to komus, zaplac 200 czy 300zł i problem z głowy, nastepnym razem jak sie powtorzy znowu pojedziesz do kogos bo sam nie bedziesz miał pojecia co z czym sie je, zreszta sadze po tym jak piszesz ze teraz tez nie wiesz wiec daj se spokój, bo z takim podejsciem to samochod lepiej sprzedac.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.