Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2011, 16:37   #1
gromot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Anglia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Przepalajaca sie zarowka stopu

Kilka dni temu przepalila mi sie prawa zarowka stopu, trzecia w okresie jednego roku. Pomyslalem sobie, ze chyba jest cos nie takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poszukalem troche na tym forum i znalazlem kilka postow z podobnym problemem. Po dyskusji z kolegami w pracy stwierdzilismy ze przyczyna przepalajacych sie zarowek moga byc albo drgania albo za wysokie napiecie. Po obserwacji przepalonej zarowki stwierdzilem ze przepaleniu ulegl drut zalany w szkle a nie wlokno wolframowe, wiec drgania wykluczylem. Dzisiaj spedzilem troche czasu przy samochodzie z multimetrem i zaobserwowalem cos ciekawego. Otoz napiecie ladowania bylo w porzadku (cos kolo 14,6V) ale przy wciskaniu hamulca nastepowal skok napiecia do 26V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pomyslalem ze walniety jest regulator wiec powtorzylem test przy wylaczonym silniku. Skok nastapil ponownie ale do 22V. 22 voltowy pik przy 12 voltowej instalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no no.
Nastepnie zrobilem pomiar dla swiatel postojowych i bylo dokladnie to samo. 26 voltowy pik przy wciskaniu hamulca moze tlumaczyc czeste przepalanie sie zarowek. Jestem ciekawy czy ktos ma podobne doswiadczenia czy to tylko u mnie takie cuda sie dzieja?
FORD Feel the difference Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gromot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 08:34   #2
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Przepalajaca sie zarowka stopu

Witam,

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]Otoz napiecie ladowania bylo w porzadku (cos kolo 14,6V) ale przy wciskaniu hamulca nastepowal skok napiecia do 26V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pomyslalem ze walniety jest regulator wiec powtorzylem test przy wylaczonym silniku. Skok nastapil ponownie ale do 22V. 22 voltowy pik przy 12 voltowej instalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no no.
Nastepnie zrobilem pomiar dla swiatel postojowych i bylo dokladnie to samo. 26 voltowy pik przy wciskaniu hamulca moze tlumaczyc czeste przepalanie sie zarowek.
FORD Feel the difference Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje tylko pytanie czym i jak było mierzone napięcie.
Opisany wzrost napięcia w impulsie może byc związany z indukcyjnością przewodów zasilających. W elektrotechnice stan przejściowy określany jest jako stan nieustalony. Wtedy właśnie (przy włączaniu) "ujawnia się" indukcyjnosc obwodu, która w przypadku napięcia stałego tzn. gdy f=0 Hz nie występuje (bo wL = 0). Indukcyjnosc obwodu jest tym wyższa im przewody są dłuższe. W samochodach wiązki przewodów zasilających nie są jednak aż tak długie, żeby powodowaly tak duży wzrost napięcia w piku...
Myślę jednak, że błędne są wskazania multimetra (bardzo zawyżone).
Sugeruje zakup dobrych markowych żarówek.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 10:27   #3
gromot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Anglia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przepalajaca sie zarowka stopu

Krzysztof, jak w takim razie mozna tlumaczyc czeste padanie zarowek? Wiem ze zdarza sie to tez innym. Ok rozumiem jedna zarowka na rok ale 3? Moze uda mi sie zorganizowac jakis oscyloskop i powtorzyc pomiar. Wynik powinien byc bardziej dokladny. Jestem ciekawy czy podobne skoki napiecia wystepuja w innych autach.
gromot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 10:40   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Przepalajaca sie zarowka stopu

Mozesz miec gdzies slaba mase i ciagnie Ci ja przez zarowke stopu ale to bys mia choinke z tylu, zmien tez zarowke nie wiem jakie masz w MKIV ale te nowe zarowki to tandetna chinszczyzna, czesto pomaga zakup komunistycznej zarowki POLNAM na rynku lub gieldzie i problem zniknie. Tylko nie wiem czy w MKIV nie masz tych nowych typow zarowek w plastykowych oprawkach. Zobacz ile nowych aut nawet rocznych ma popalone zarowki, popatrz na stare i we wszystkich swieca. Niska cena zarowki, niska jakosc i niska trwalosc, oto odpowiedz bo firmy tna koszty.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 11:32   #5
smoki3
ford::average
 
Avatar smoki3
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Nie tak blisko Warszawy, nie tak daleko.
Model: [Mk4] Ford Mondeo 1,8 TDCi Silver X Kombi
Silnik: 1,8 125KM M6
Rocznik: 2010
Postów: 82
Domyślnie Odp: Przepalajaca sie zarowka stopu

Cytat:
Napisał gromot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Jestem ciekawy czy podobne skoki napiecia wystepuja w innych autach.
Poprzednio miałem dziesięć lat Oktavię, tam żarówka podświerlania konsoli środkowej spalała się regularnie co trzy miesiące.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smoki3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.