Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2010, 08:52   #1
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Wink Awaria czujników cofania

Podczas jazdy przez zaspę usłyszałem inny dźwięk czujników cofania - wskaźnik czujników na desce zaczął migać i działanie czujników się skończyła. Czy ktoś ma doświadczenia w zakresie naprawy samemu , a jak nie to ile może kosztować naprawa w ASO ?

macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 15:40   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Cytat:
Napisał macieq11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas jazdy przez zaspę usłyszałem inny dźwięk czujników cofania - wskaźnik czujników na desce zaczął migać i działanie czujników się skończyła. Czy ktoś ma doświadczenia w zakresie naprawy samemu , a jak nie to ile może kosztować naprawa w ASO ?
Czujniki przód czy tył ?

Na początek proponuję poodłaczać wtyczki od czujników i pozakładac na powrót .
Zresztą układ w MK4 ma samodiagnostyke pikaniem uswiadamia nas ile czujników jest trafionych . Gdzieś w instrukcji PL czytałem ( do pobrania w necie )
Koszt czujnika to coś koło 250 zł sztuka.
Centralka czujników jest w bagażniku ( u mnie przynajmniej) po lewej stronie pod światłami tylnymi.

pozdr Leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 15:55   #3
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Thumbs up Odp: Awaria czujników cofania

Dźwięk jest jeszcze inny (częstotliwość) jak z każdego czujnika- myślę , że to wilgoć się gdzieś dostała - myślę , że bez odłączania i sprawdzania kolejno każdego czujnika się nie obędzie.
Dzięki za radę .
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 16:01   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Cytat:
Napisał macieq11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięk jest jeszcze inny (częstotliwość) jak z każdego czujnika- myślę , że to wilgoć się gdzieś dostała - myślę , że bez odłączania i sprawdzania kolejno każdego czujnika się nie obędzie.
Dzięki za radę .
Jak odłaczysz czujik to układ odrazu zasygnalizuje awarie . Czujniki musza byc wszystkie włączone. Po to jest samodiagnostyka która piknieciami informuje który czujnik ma awarie.
Dobra napisz czy cały czas Ci pika , czy masz ciągły sygnał ? przód czy tył uważasz ze masz walniety ?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2010, 22:20   #5
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Sygnał przerywany popika i czujniki się wyłączają - nawet jeśli ręcznie włączę. A pojęcia nie mam czy to przód , czy tył.
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 13:54   #6
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt czujnika to coś koło 250 zł sztuka.
pozdr Leszcz
Ja kupowałem w ASO za połowę tej kwoty...

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 14:49   #7
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Cytat:
Napisał macieq11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sygnał przerywany popika i czujniki się wyłączają - nawet jeśli ręcznie włączę. A pojęcia nie mam czy to przód , czy tył.
Jeśli ten sygnał dochodzi z przodu to przód, jeśli z tyłu to tył.
Poczytaj wątek o parktronicu z dziale Galaxy i Mondeo mk III. Generalnie najprawdopodobniej przez wilgoć i brud dostały same złącza, czujniki vel sensory powinny być ok.
Koszt pojedyńczego sensora w ASO to nie więcej niż 100 zł. W Bemo Motors w Poznaniu 98 zł.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 16:23   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt pojedyńczego sensora w ASO to nie więcej niż 100 zł. W Bemo Motors w Poznaniu 98 zł.
oo widze że koszt sensora spadł .... ciekawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 12:41   #9
ptrcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Świebodzin
Model: Mondeo MK4/FOCUS MK2
Silnik: 1,8 TDCI/1,6 TDCI
Rocznik: 2007/2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Teoretycznie z tym dźwiękiem (z przodu jak są sensory uszkodzone z przodu, i z tyłu jak są sensory zepsute z tyłu) tak jest i tu jest ale,
rozebrałem ostatnio zderzak z tyłu bo dźwięk był z tyłu, a mam hak i do 2 sensorów nie ma dojścia więc zdjąłem zderzak odpiąłem instalację wyjąłem i wyczyściłem sensory.
Rozwiesiłem sensory w garażu i sprawdzam dźwięk dalej z tyłu, myślę logicznie znaczy jeden sensor z tyłu padł.

Wymyśliłem że jak zamienię z sensorem z przodu po kolei wszystkie tylne, to jak zamienię ten zły to zacznie piszczeć z przodu i klops cały czas piszczało z tyłu.
To myślę dwa padły i zabawa od nowa zamieniałem po dwa i dalej to samo, zamieniłem nawet trzy i nic to nie dało.
To następne co sprawdziłem to instalację i też była ok w końcu zabrakło mi pomysłów i poskładałem wszystko.
Jedyne co udało mi się zrobić to czasami piszczało przez chwilę innym dźwiękiem i po chwili znów to samo.

Więc chyba nie obędzie się bez wizyty w ASO bo w Lubuskiem ciężko z kiś u kogo można podłączyć komputer i sprawdzić parktronic.

Jeżeli w końcu to zrobię to piszę co i jak ale na razie trzeba czekać przynajmniej do wypłaty.
ptrcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:02   #10
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Awaria czujników cofania

Po wizycie w serwisie okazało się , że jak pisałem na początku o głębokim i zmarzniętym śniegu to właśnie była przyczyna - uszkodzona wiązka elektryczna - elektryk naprawił i obeszło się bez wymiany czujników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.