Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2010, 19:47   #1
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Question Świece żarowe - mit czy prawda??

Witam wszystkich użytkowników DIESLI!!!
Mam pytanie dotyczące świec żarowych w silnikach 1.8 TD ENDURA DE, otóż:
czytałem kilka artykułów (nawet poza forum) na temat "żarówek", ale wszyscy piszą takie ogólnikowe pierdoły, że w niektórych sinikach stosuje się takie świece, a w niektórych inne...

Mi chodzi w sumie o to, czy świeca żarowa ma określoną sprawność, czy poprostu działa albo nie działa. Czy może nie rozgrzewać się do określonej temp.????

U mnie po wykręceniu świec i podłączeniu na krótko pod aku świece ewidentnie grzeją, a zaislanie też dostają prawidłowo.

Powiedzcie WHAT IS GRANE?????

Są setki postów na temat ciężko palących MONDEO w dieslu, zaworkow zwrotnych, zapowietrzania się układu zasilającego w paliwo, korektorów kąta wtrysku, a w sumie DOOPA.

Na początku mogło cofać się paliwo, ale odłączyłem niby-podgrzewacz i założyłem przezroczyste wężyki od węża zasilającego do pompki ręcznej i od pompki do pompy wtryskowej też. Okazało się, że pompka ręczna puszcza lewe powietrze, a po nocy paliwo znika z wężyka. Wymieniłem pompkę ręczną i przestało ciągnąć na lewo ale paliwko znikało z wężyków nadal. Dlatego, że pompa wtryskowa ciekła niemiłosiernie z każdego możliwego miejsca (więc pewnie też ciągnęła air na lewo) zmieniłem pompę na inną używaną. Zmieniałem z kumplem. Wszystko poszło OK poza małą przygodą z immobiliserem i zgadnijcie co... i przyszła wiosna 2010 i już nie mogłem sprawdzić jak pali w niskich temp. Wiosną Latem i Jesienią palił lux - obroty równiuteńkie (nie do porównania z poprzednią pompą), wężyki przezroczyste są pełne ropy, więc paliwo się nie cofa, a bąbelków powietrza nie widać, więc na lewo nie ciągnie a w temperaturze poniżej 0 st. Celsjusza WIĘC STĄD PYTANIE O ŚWIECE

Z góry DZIĘKI

krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 19:52   #2
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

jeżeli chodzi o immo to po odłączeniu akumulatora na dłużej rozkodował się?
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:01   #3
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

w sumie to wymieniałem na inną pompę w której był inny więc po jej zamontowaniu nastała wielka cisza i na przekręcenie kluczyka ZERO REAKCJI, ale wymontowaliśmy ją z powrotem i przełożyliśmy immo ze starej pompy do nowej (wymagało to sporo roboty bo immobiliser zasłonięty jest obudową przykręcaną na śruby ze zrywalnymi łbami) (sporo roboty i odwagi, bo za używaną dałem 490PLN, a po nieudanej próbie przełożenia immo niemógłbym jej zwrócić) Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i obecna pompa nie cieknie, a i silnik pracuje równiutko. Oczywiście pod warunkiem, że pracuje - a uruchomić go przy -10st C prawie niemożliwe
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:06   #4
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

co z tymi świecami????
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:25   #5
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

za świece na allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 126zl z przesyłką, ale jeśli nie byłoby trzeba, to wolałbym nie kupować... kolejna 100wka na darmo a zima przyszła i z nią bida z nędzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:45   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

Kompresja ok? Termostaty woskowe czy te inne ssanie klekotowe? Czy zapłon jest poprawnie ustawiony? Zapłon w klekocie to podstawa poprawnego odpalania, więc poszedł bym w tą stronę. No i technika odpalania - podgrzać 2-3 razy i dopiero kręcić.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 20:51   #7
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

Kompresji nie sprawdzałem, ale czy to ma wpływ tylko przy niższych temp.? Jak jest pow. 5st C to pali jak burza
"Termostaty woskowe czy te inne ssanie klekotowe?" - nie kumam...

Czy świeca jest dobra jak grzeje, czy może grzać za słabo??????
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 21:33   #8
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

świeca grzeje albo nie - tyle. Termostat woskowy : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma za zadanie podnieść lekko obroty przy zimnym starcie.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 21:41   #9
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

Pisałeś kolego krajan1984 że miałeś problemy z cofającym się paliwem .A czy po wymianie pompy wtryskowej sprawdzałeś czy aby napewno żadne powietrze się nie pojawia w przewodach .Latem odrobina powietrza mogła nie przeszkadzać silnikowi w pracy .ale teraz zimą to różnie może to wyglądać .Świeca żarowa poprostu sie przepala i nie grzeje dlatego też sądze że świece masz OK .Jest jeszcze jedna opcja poprostu mogłeś nalać badziewnego paliwa i masz teraz kłopoty z odpalaniem
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 21:47   #10
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Świece żarowe - mit czy prawda??

Dzięki za odpowiedź w sprawie świec, a odnośnie "termostatu woskowego, czy innego klekotowego ssania..." to mam to mechaniczne pod akumulatorem (to woskowe miałem w mkI)
a jak się ma jakubbi kompresja do palenia zimą a latem?? odp
__________________
Nie wszyscy, którzy znajdują, szukają całe życie, a nie wszyscy, którzy szukają całe życie, znajdują...(~krajan1984 XXI w n.e.)
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.