Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2010, 17:13   #1
arturklim281
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 9
Angry Ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec żarowych. i akumulatora.

Witam. Tak ja w temacie mam problem z mondeo mk II 1.8 TD rocznik 98". Gdy silnik jest zimny ciężko pali poza tym na początku bardzo głośno "chodzi". Później obroty się jakoś wyrównują. Wymieniłem akumulator oraz świece, ale to nic nie dało. Jestem w kropce nie wiem co mam robić dalej. Kupiłem jeszcze koncentrat, który niby czyści wtryski, ale jeszcze go nie używałem. Nie wiem czy to coś pomoże, ale czasem jeszcze lekko szarpie lecz wydaje mi się, że to pewnie filtr paliwa. PomóżcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 24-10-2010 o 21:32
arturklim281 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 17:57   #2
bulion771
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Busko Zdroj
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 122
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Miałem kiedyś podobnie w Escorcie 1.8D.
Przyczyną był stary,brudny i gęsty olej w ilości takiej, że na bagnecie prawie nic nie było ( aż wstyd się przyznać).
bulion771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 18:39   #3
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Przyczyn może być dużo. Napisz coś więcej, jak długo musisz kręcić aby uruchomić, jak odpala ciepły, jak ogólnie jeździ, czy dymi itp, jak najwięcej info.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 19:32   #4
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

kolega ostatnio miał problem z astrą w dieslu (94 rocznik). nie paliła rano na zimnym. wymienił olej i cacy. zacznij od tego, chyba że nie dawno był wymieniany to będziemy szukać przyczyny dalej
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 20:05   #5
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Cytat:
Napisał arturklim281 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Tak ja w temacie mam problem z mondeo mk II 1.8 TD rocznik 98". Gdy silnik jest zimny ciężko pali poza tym na początku bardzo głośno "chodzi". Później obroty się jakoś wyrównują. Wymieniłem akumulator oraz świece, ale to nic nie dało. Jestem w kropce nie wiem co mam robić dalej. Kupiłem jeszcze koncentrat, który niby czyści wtryski, ale jeszcze go nie używałem. Nie wiem czy to coś pomoże, ale czasem jeszcze lekko szarpie lecz wydaje mi się, że to pewnie filtr paliwa. PomóżcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki masz olej,kiedy wymieniales, ile na nim przejechales? Filtr paliwa, oleju, powietrza, kiedy wymieniane? rozrusznik kreci pozadnie czy jak by chcial a nie mogl? przyczyn moze byc wiele. Dla przykladu. mam bardzo dobry aku, wymienione filtry, olej castrol orginal ford 10w40, wszystko cacy oprocz swiec i na zimnym odpala za pierwszym razem ale z bulem - swieczki padniete. Rok temu tego nie bylo ale juz wiedzialem ze swieczki beda do wymiany. Wiec... do dziela..
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 23:00   #6
zvir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

witam, mam podobny problem. Dokładnie wygląda to tak:
rano temp ok 0, wsiadam, grzeje swiece do zgasniecia kontrolki (jak czekam na przekaznik to nic sie nie zmienia) i krece, za 3 obrotem rozrusznika łapie i wchodzi a obroty ale pracuje bardzo nierowno i jakbym go puscil z rozrusznika to mam warazenie ze by zgasl, po około 3 kolejnych obrotach rozrusznika juz go puszczam i jeszcze ok sekunde pracuje nie rowno i pozniej jest juz idealnie. jak przejade 3 km, zgasze na 5 minut i zapalam to dosłownie od strzała i pracuje idealnie. Wszystkie filtry i oleje zmieniane niecały rok temu (ale w zimie jak zmieniłem wszystko to lepiej nie było), sprawdzałem filtr powietrza i ma tylko troche pyłu, czysty praktycznie jak nowy.
Świece mam założone nowe tydzień temu (mam wrażenie że dostał po nich kopa mocniejszego na niższych obrotach) ,ale pali tak samo. Teraz to moze nie jest trgedia ale jak bedzie -15 to moze byc nieciekawie (rok temu aku musiałem prawie do cna wyładowywać jak było -20 i jakoś łapał, 3 razy nie odpaliłem).
Szybkozłączki mam wywalone i zmienione na przezroczyste węże i teraz pytanie, mam mikro pęcherzyki za pompką ręczną ja silnik pracuje to czasem większy poleci w paliwie (tak co 2 sekundy) jak silnik zgasze to pęcherzki powoli wracają z wtryskowej w strone ręcznej pompki, i ogólnie jak rano pompuje to 2 pompnięcia i jest twarda, tylko ciągle mogę ją nacisnąć ale już nawet nie do połowy (dużą siłą naciskam wtedy) nie wiem czy to prawidłowo czy trzeba ją zmienić.

Kolejne pytanie to czy skoro pompka ma za zadanie zapobiegać cofaniu się paliwa to cz konieczny jest zaworek zwrotny? (zdania na forum podzielone)

jak auto stoi parę godzin (w nocy np) i po tym postoju aku ma 12,65 V to jest ok czy niekoniecznie?

Jak tylko przyjdzie mi do głowy więcej informacji albo o coś zapytacie to napiszę,
czekam na propozycje co zrobić, będę bardzo wdzięczny.

Od tygodnia śledzę forum i znajduje różne odpowiedzi na moje pytania i w związku z tym bardzo proszę kolegów o pomoc
zvir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 08:54   #7
arturklim281
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Więc tak olej wymieniłem dzień przed wymianą świec czyli 21.10.2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. akumulator ma może z 2 miesiące więc odpada. Filtr powietrza nie był wymieniany(ale jest ok) oraz filtr paliwa, ale filtr paliwa mam zamiar dzisiaj wymienić. Rozrusznik wydaje się być dobry przy odpalaniu zakopci czarnym dymkiem. Teraz jeszcze odpala za pierwszym razem, ale ciężko mu to idzie "klekocze" bardzo głośno jakby miało się coś "urwać" po chwili obroty się uspokajają i jest normalnie cichutki i normalne obroty. Poprzednio byłem pewny , że to akumulator bo gdy postał może z 3 dni nawet nie zakręcił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wymieniłem i niby było ok. Tylko ten dymek zaczął puszczać, ale zaczęło się troszkę robić zimniej i problemy z odpalaniem znów się pojawiły. Może to problem z wtryskami???No, ale gdyby wtryski były nie takie to by cały czas nie odpalał jak trzeba, a na ciepłym chodzi i odpala super.... Po prostu nie mam już pomysłu o co biega... Co o tym sądzicie??? Jeszcze takie pytanie: czy może być tak, że świece za krótko grzeją i dlatego nie odpala za dobrze??
arturklim281 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 19:04   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Koledzy, przyjrzyjcie się swoim korektorom kąta wtrysku.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 10:52   #9
arturklim281
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

A ja się jeszcze uczepie głośnego silnika.... Możecie mi wytłumaczyć dlaczego na początku jest strasznie klekoczący??? Po okołu 5-8s przestaje "wariować"(oczywiście to wszystko na zimnym). Korektor sprawdzę jutro dokładniej. Jak na pierwszy rzut oka wygląda ok, nie przepuszcza paliwa...
arturklim281 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 12:44   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: mondeo ciężko pali na zimnym silniku nawet po wymianie świec i akumulatora.

Cytat:
Napisał arturklim281 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego na początku jest strasznie klekoczący??? Po okołu 5-8s przestaje "wariować"(oczywiście to wszystko na zimnym)
Przyczyną może być niewłaściwy kąt wyprzedzenia wtrysku.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.