Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2006, 14:46   #1
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie brzęczenie przy dodawaniu gazu

witam czytałem posty na temat syczenia powietrza przy dodawaniu gazu i próbowałem się kontaktować z tymi co mieli te problemy ale bez odzewu wiec utworzyłem nowy temat w nadziei że ktoś mi pomoże a dzieje sie tak: słychać wyraźne brzęczenie po wciśnięciu gazu dopóki się nie rozpędzi (to jest gdy osiągnie stałą prędkość ) jest to odgłos słyszalny tylko w kabinie nie na postoju czy też po otwarciu szyby. słychać go w okolicy zegarów ale dochodzi z komory silnika przypomina to drganie jakiegoś zaworka. dodatkowym efektem jest dziura w mocy tak od 2500-3500 obr/min dalej jest ok podejrzewałem reduktor gazu ale brzęczenie jest również w czasie jazdy na benzynie z tym że nie ma dziury mocy (tak odczuwalnej) . teraz nie wiem jak powinno być z tym rozpędzaniem do tej pory było tak ładnie się rozpędzał do 3000 obr/min a po przekroczeniu tej wartości dostawał kopa i szedł jeszcze lepiej potem zdarzyła się awaria w postaci przedmuchania uszczelki pod głowicą i po jej wymianie powstał wspomniana wcześniej dziura w obrotach(2,5-3,5) potem doszedł zapchany tłumik końcowy i po jego wymianie doszedł efekt brzęczenia za wszelką pomoc będę wdzięczny bardzo pozdrawiam

[ Dodano: 2006-02-26, 21:02 ]
pragnę się troszkę przypomnieć

waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2006, 20:34   #2
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie

Za brzęczenie może być odpowiedzialna osłona tłumika środkowego - przerabiałem ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy ją przyspawać na miejsce i problem z głowy. To jest oczywiście tylko jadna z możliwości - ale warto sprawdzić.
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2006, 21:09   #3
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

sprawdziłem już- to nie to ale dzięki i proszę o jeszcze
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2006, 22:47   #4
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

U mnie jest dokładnie tak samo, ruszam nie słychać nic, jak dodaje gazu auto zaczyna sie rozpędzać słychać jakby świst powietrza jak juz osiagnie predkość znów nic nie słychać, sprawdzałem wszystkie wężyki i wszystko wydaje sie być ok wiec podarowałem sobie dalsze poszukiwania, tyle że u mnie nie ma dziury w mocy, pokusił bym sie wręcz o stwierdzenie ze własnie w zakresie 2-3,5 tys mam najwiekszą moc, najładniej mi przyśpiesza, hmm a może dostałem gratis sprężarkę i nie wiem o tym heh :-)
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2006, 23:00   #5
misiek_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 18
Domyślnie

ja proponuje sie nie zastanawiac o ile robiles to w serwisie to jedz do nich i powiedz ze po wymianie uszczelki takie cos sie dzieje i niech szukaja
__________________
Pozdrawiam Misiek.
Moj essiek - kolejne prace wykonane 25-02-2006
http://auto.laknet.pl/images/n13b.jpg
misiek_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2006, 07:25   #6
impactom
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2004
Skąd: Łódź
Postów: 140
Domyślnie

mam (chyba) identycznie to samo - przy dodawaniu gazu miedzy 2500a 3500 k obrotów słychac jakby dzwonienie - poruszałem juz ten temat na forum - odpowiedzi były różne - że to katalizator , że wydech itd. Jak do tej pory pojawia mi sie to dzwonienie sporadycznie i co zauważyłęm ze jak samochód jest nagrzany (dłuższa trasa ) to zanika i nie brzęczy. Nie przejmowałbym sie tym zbytnio na twoim miejscu
__________________
Ford Mondeo MKI '95r,
1,6, 16 V, hatchback, bordo metalik,
CB Midland 1001Z,
antena Alan Midland,
Komarek Rozamet 2352 (pierdolot)
impactom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2006, 08:25   #7
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

może uszkodzony jest srodkowy tłumik??oberwał sie wkłąd albo przytkał sie katalizator?stad ta dziura w obrotach????i mzoe on dzwoni?a jak sie nagrzeje przy dłuzszej jezdzie to potem jest juz lepiej???no bo to musi byc cos zwiazane z układem wydechowym!!!

pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2006, 08:46   #8
11lukasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

Ja mam to samo, od 2.5 obr zaczyna cos pierdziec w zegarach (na 99% w zegarach, tak sie wszystkim wydaje). Nie czuje jednak spadku mocy. Znalazlem gdzies na forum, ze moze pomoc nasmarowanie linek od obrotomierza lub predksciomierza.....co wy o tym sadzicie? jak mam fure dopiero 2 tydzien i jeszcze jej nie przejrzalem na wylot :-)
11lukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2006, 10:30   #9
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie

Cytat:
Napisał 11lukasz
Znalazlem gdzies na forum, ze moze pomoc nasmarowanie linek od obrotomierza lub predksciomierza.....co wy o tym sadzicie?
Ty nie masz linek do zegarów tylko same kable Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie w MKI też już są same kable - żadnych linek (końcówka produkcji modelu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Linki były w starszych egzemplarzach.
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2006, 11:40   #10
11lukasz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

No to ladnie. To mam sie cieszyc, czy nie? W takim razie co tak pierdzi?
11lukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.