Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2013, 20:45   #11
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Znalazłem rozwiązanie ...


Są dwa problemy, a mianowicie ...

Jeden polega na tym, że wymontowałem listwe wtryskową i w myjce została "wygotowana" w nafcie, co było zabiegiem raczej profilaktycznym bo okazało się po wyciągnięciu, że jeden z wtrysków paliwowych ma uszkodzoną uszczelkę którą napewno należy wymienić bo zaraz po założeniu dość dobrze słyszalne były przedmuchy. Jutro wymienię wszystkie 4 uszczelki i wtryski paliwowe są w porządku.

Problem nr 2 jest taki, że na 100% do wymiany są kable zapłonowe, dziś wieczorem odpaliłem, ściągnąłem pokrywę żeby sprawdzić i faktycznie to z dwóch kabli " choinka " także mój problem myślę po tych dwóch zabiegach powinien ustać bo na obecną chwilę moim zdaniem teoretycznie przerywa przez te kable jak i średnio startuje przy jeździe na benzynie z powodu uszczelki wtrysku.

Oznaka większego spalania pokazana na komputerze nie jest mi znana, po odłączeniu akumulatora oczywiście od maksymalnej wartości ma spaść do niby realnej ale spadło do 16l / 100 i poprostu kuźwa jestem w szoku jeżeli tyle chla nawet przy pękniętej jednej uszczelce, bez przesady ;/ ... relację co dalej, w późniejszym poście.

Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 09:50   #12
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Jutro wymiana kabli z powodu "choinki" po pokrywie. Mam nadzieję, że jeszcze nie świece.

Listwe wtryskową wyciągnałem ponownie, zmieniłem uszczelki wszystkie 4 8zł/sztuka i jest w porządku nic nie syczy jak wcześniej.

Po zmianie kabli napiszę czy się poprawiło, ale obstawiam 99% przyczynę przerywania bo właśnie z małych obrotów wizualnie widać w nocy było większe przebicia.

Spalanie pokazywane przez komputer spadło mi do 11,8l to i tak nadal szok i niewiem co z tym fantem jeżeli kiedyś swego czasu pokazywało 8
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 10:55   #13
kawakmx99
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Ja mam diesla i mi tez roznie pokazuje pokazywało 12.5 11 teraz 9 a powinien palic 6 7 moze tyle pali nie wiem nie mialem jak sprawdzic moze komputer sie myli.:/
kawakmx99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 09:05   #14
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Problem rozwiązany, teoria gazownika obalona ...

Przyczyną szarpania nie były wtryski benzynowe lecz tylko kable zapłonowe.

W momencie jak gazownik ustawił 1 i 3 wtrysk gazowy włączony a 2 i 4 wtrysk benzynowy silnik otrzymywał dawkę gazu i benzyny pół na pół.

Jedynie w tej konfiguracji auto jechało dobrze bo 2 i 4 kabel wysokiego napięcia miał przebicie a chodząc na benzynie silnik nie odczuwał tak tego jak na gazie.

Wymiana na nowe 2 i 4 kabla by wystarczyła, jednak na sztuki nowych nie da się kupić więc wymieniłem wszystkie i jest idealnie. Świece w tym momencie wykluczam bo jedzie w porządku.

Także problem rozwiązany, jedynie nurtuje mnie nadal wskazanie komputera 12l /100 ponieważ, wskazania są takie same czy to na gazie czy na benzynie. Obliczyłem, że na 100km spali na różnej trasie spokojną jazdą jakieś 11 l gazu, więc nie chce mi się wierzyć, że komputer pokazuje prawdę, przyczyna leży gdzieś indziej, ale gdzie to magia dla mnie.

Na moje oko komputer jakoś wylicza sobie tą średnią spalania z przejechanego dystansu, prędkości i obrotów silnika - moje stwierdzenie czysto teoretyczne, mogę się mylić. Gdzie leży błąd wskazania - tego niewiem jeżeli niby pokazuje prawidłowo obroty kilometry i prędkość.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 22:29   #15
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

BŁĄD ...... NIE kupować kabli SENTECH. Jakieś kuźwa nieporozumienie !!

Dzisiaj wyczułem, że nadal coś delikatnie przerywa z niskich obrotów.

Teraz wieczorem poszedłem sprawdzić, odpaliłem samochód i CO ?

Choinka ! Cygara bym mógł odpalić. Iskry skaczą po całych długościach kabli od miejsca gdzie podłączone są do cewki i idą dość blisko siebie lecą iskrzy kabel do kabla po długości ok 15cm na wszystkich czterech a po pokrywie dzieje się to samo w miejscu gdzie najbliżej leżą pokrywy.


Niewiem teraz jakie założe, ale jutro szukam paragonu, Kuźwa, po co te dyrdymały na pudełku, że niby do LPG, niwelują truciznę z tłumika ... no poprostu czuję się jak bym kupił ****o w pozłacanym papierku
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 08:13   #16
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,018
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Jak mogę Tobie doradzić to kup kable NGK (jeżeli nie chcesz oryginałów bo i cena dość wysoka). Ja co prawda nie mam gazu, ale kable wymieniałem ok. 3 lata temu i nie mam z nimi problemów. Czasem bywa, że słabe kable powodują, że cewka szybko się przegrzewa i dochodzi do jej uszkodzenia.
Tak wogóle jak zmieniasz kable to dokładnie wyczyść izolatory świec, warto dać też na fajki odrobinę specjalnego sylikonu. Zapobiega on wnikaniu wilgoci i brudu.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 10:50   #17
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Dzięki. Myślałem własnie o NGK, takie były wcześniej założone ale dwa kable miały przebicie. Zobaczę co w sklepie wyjdzie, paragon znalazłem może da rade zwrócić te Sentechy nieszczęsne i dołożyć do lepszych.

Oryginały, trochę przesadna cena 400zł ale jak by na nich było przebicie to już całkiem załamać się można. Studnia bez dna
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 16:01   #18
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

ngk daja rade ale tez wieczne nie sa. ale na 2 lata powinny wystarczyc
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 19:48   #19
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Oddałem nieszczęsne Syntechy jeszcze sprzedawca się głupio pytał czy podpinane były. NIE ... pudełko sypało iskrami ... no głupie pytanie ...

Oczywiście kasy spowrotem nie dostałem bo niby na gwarancję pojadą i 14 dni trzeba czekać, śmieszne ale prawdziwe. Co za syf można kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dotychczasowe NGK które miały spore przebicia owinąłem grubo taśmą izolacyjną materiałową taką jak instalacja w samochodzie i o dziwo sporo pomogło, także na chwilę jakiś patent jest.

Syntechy po powrocie z serwisu ( haha ) podejrzewam, że inne nie będą jak takie same śmieciowe, ale kupię izolacyjną i dobrze je potraktuję dość grubo i tak będzie się jeździło. Sprzedający mówił, że Ford tak ma i trzeba oryginały - których i tak na sklepie nie mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co się dziwić, kto kupuje kable za 400zł
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 16:44   #20
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna

Po 14 dniach serwis stwierdził wadliwe kable, sprzedający w sklepie zapytał czy chce te same nowe czy pieniądze, wziłąłem kasę ale wrócę tam po NGK i przy tym zostaje.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.