Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188897)

Gostek88 30-08-2013 10:32

Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Witam

Zakupiłem Mondeo 2.0 benzyna + gaz.

Przy jeździe na gazie na obrotach od najniższych do ok 1800 trochę przerywa potem powyżej 1800 - 2000 obrotów jedzie już OK

Jadąc na benzynie nie ma tego efektu.

Na wizycie u gaziarza wymienił listwę wtryskiwaczy od gazu na nową i przejechaliśmy się, był ten sam efekt ....

Później gaziarz na komputerze popróbował z włączaniem / wyłączaniem wtrysków na listwie i odkrył, że ...

Gdy silnik pracuje na gazie i włączonym wtrysku 1 i 3 a wyłączonym 2 i 4 to jedzie wtedy OK .

Powiedział, że mam uszkodzone / zanieczyszczone wtryski 2 i 4 w silniku kwestia ich przeczyszczenia lub wymiany.


Mam do Was pytanie, czy jego teoria jest poprawna i sprawdziła by się w praktyce czy szukać trzeba jeszcze czegoś ?

Mówił, że wg niego na 100% to jest tego wina i w razie po wymianie tego wtrysku mogę przyjechać coś ustawić gdyby nie chodziło dalej.

Możliwe, że przeczyszczenie tych dwóch wtrysków pomoże ?

Rafał A.(antek) 30-08-2013 19:34

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
co maja wtryski benzyny do szarpania na gazie? jesli to 2 cylindry to predzej cewka padła

Gostek88 31-08-2013 11:09

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Z tego co mówił gaziarz wtryski benzyny są zanieczyszczone na tyle, że na gazie nie zbiera się tylko do 1800 obrotów szarpie. Także to jego teoria której ja nie potwierdze bo sie nie znam

rumek10 31-08-2013 12:04

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Witam.
Jedź do innego warsztatu i niech zrobią kalibrację i ustawią mapy podczas jazdy miałem to samo (STAG 300)

Gostek88 02-09-2013 15:47

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Facet wymienił poprostu listwe wtryskową od gazu na nową i efekt był ten sam a na komputerze bawił się włączaniem / wyłączaniem tej listwy tzn odpowiednich wtrysków i wyczaił że 2 i 4 gdy jest wyłączony na listwie to auto jedzie na dwóch wtryskach gazowych a dwóch benzynowych i po tym stweirdził że dwa benzynowe 2 i 4 są uszkodzone. Ciekawi mnie czy wymiana czy wyczyszczenie pomoże. Inne opcje facet od gazu wykluczył, nie znam się na tyle ale po jego diagnozie myślę, że może mieć racje

franczesko 02-09-2013 16:20

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Ja wogole nie czaje co ten gościu od gazu kombinuje i po co ?
Na benzynie jezdzi ok? Z tego co piszesz to tak.

Nowa listwa wtryskowa gazu nie zmienia sytuacji? Nie zmienia.

Świece,kable lub cewka do wymiany.

Zacznij od świec.

mondeo1979 02-09-2013 16:42

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
Witam
Miałem podobną sytuacje. Po założeniu instalacji wszystko było ok dopiero po jakimś czasie zaczął się dusić ksztusić i od czasu do czasu szczelać. Pojechałem do gazownika coś tam porobił na kompie ale nic to nie dało. Zapytał mnie kiedy wymieniałem świece i przewody. Świece mają około 20 tys. więc je wykluczyłem a w przewody NW nie chciało mi się wierzyć bo na paliwie wszystko grało. Z biegiem czasu tak mnie to denerwowało że kupiłem nowe przewody zapłonowe i wymieniłem. PROBLEM ZNIKŁ jak ręką odjął. Teraz fajnie chodzi i nie szarpie nawet na klimie.
Pozdrawiam

franczesko 02-09-2013 18:37

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
A to wszystko dlatego, ze gaz pokazuje wszelkie niedomagania układu zapłonowego (jest bardziej czuły)

Gostek88 03-09-2013 09:23

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
A macie racje, teraz przyszło mi do głowy, że wspominał też o świecach i kablach, żeby od tego raczej zacząć.

Myślę, że to takie troche 50/50 szansa odnośnie świec i kabli bo jeżeli na benzynie jedzie OK a na gazie przy 2 i 4 wtryskiwaczu wyłączonym też OK czyli można twierdzić w sumie że ... albo 2 i 4 wtrysk benzynowy utrudnia w jakiś sposób jazdę na gazie lub dwa kable lub dwie świece ... no bynajmniej ja to tak rozumiem.

Z tego co były właściciel mówił to przy zakładaniu gazu wymienił i kable i świece i jeździł w porządku do czasu i przy sprzedaży gadał, że przerywanie do 1800 to pewnie kwestia ustawienia na komputerze. Delikatnie w kropce jestem bo nie mam świeżych kabli na zbyciu ani świec a szkoda się w koszta pchać niepewnym.

Ale mówicie, że lepiej na początek zacząć od wymiany kabli i świec ??

Gostek88 03-10-2013 11:51

Odp: Uszkodzone wtryski ? 2.0 benzyna
 
W tej chwili ładowanie naprawiłem, kupiłem używany alternator, zregenerowałem na ile się bezinwazyjnie da, czyli szczotki wymienione komutator przeczyszczony sprzęgiełko zmienione i jest dobrze bo 14,20V. Mondeo miało skok przez rów w las ( nie pożyczaj dobry zwyczaj ) W tej chwili jest naprawione mechanicznie, ale niewiadomo mi dlaczego spalanie pokazuje komputer ok 12,5l przy jeździe na benzynie też delikatnie podszarpuje z bardzo niskich obrotów a na gazie, tak jak było z niskich bardzo szarpie i potrafi prychnąć, kichnąć ... Ładowanie także nie poprawiło zupełnie nic ... zobacze co da przeczyszczenie wtrysków paliwowych i pewnie reset komputera lub później wymiana sondy. Takie są moje domysły ze słyszenia o problemach innych osób. Co wyjdzie czas pokaże, ale napiszę tutaj bo może komuś pomóc.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.