Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2022, 14:34   #781
bartson
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-08-2016
Skąd: Siechnice
Model: MK5
Silnik: 2.0 Diesel 150 --> 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciche granie jest wynikiem niskiej efektywności tego Axtona - 84dB. Aby kopnął trzeba go porządnie zasilić. Obawiam się, że fabryczny wzmacniaczyk nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.
Popieram. Do oryginalnego radia trzeba zastosować głośnik o wyższej skuteczności >91db. Poza tym te 84db to zadziwiająco nisko.

bartson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 07:15   #782
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jako że minął prawie miesiąc od wymiany głośników, to postanowiłem się podzielić moimi odczuciami(odsłuchami).
Dzięki sugestiom/opiniom/doświadczeniom kolegów postanowiłem wygłuszyć drzwi(na razie przednie) i wymienić głośniki.U mnie w Gdańsku albo w ogóle nie chcieli wymieniać samych głośników albo proponowali ceny zaporowe 2500-3000. Na szczęście trafiłem na firmę z Elbląga i za ich namową zdecydowałem się na Focal RSE 165 i powiem Wam że jest mega różnica-to po prostu inna muzyka.Słychać dźwięki których wcześniej w ogóle nie było.Wysokie rewelacja, teraz mam ustawione na 0.Średnie bez porównania.Natomiast jeżeli chodzi o niskie to jakiejś rewelacji nie ma, jest lepiej niż było, bas jest przyjemniejszy, nie dudni jak wcześniej ale dupy nie urywa(pewnie to zasługa wygłuszenia a nie głośników). Stąd wziąłem się za ten plastik-fantastik w bagażniku.W ten weekend wyjąłem to coś, wykleiłem matami CTK SPL2 w środku i na zewnątrz,wypchałem watoliną i wstawiłem głośnik Axton ATW20 - niestety jak pisali koledzy nic porządnego do tej puszki nie pasuje. Nie chcę wstawiać żadnej skrzyni do bagażnika dlatego poszedłem tą drogą.Na razie jestem zawiedziony bo gra ciszej i słabiej niż ori (tzn. bas jest ok ale "nie czuć go na plecach" tak jak wcześniej). Producent podaje że skrzynia powinna mieć min.15l, a ta ma ok.12l, może to być też powodem - myślałem że watolina załatwi sprawę.
Fakt też jest taki że pograł dopiero może z godzinkę, a powinien się rozegrać tak ze 30h.
Za jakiś czas dam znać czy jest lepiej - jak coś to zawsze mogę wstawić ten co był.
ale obudowę subwoofera z zewnątrz i od środka wygłuszyłeś matami plus blache bagażnika ?

czy może warto pozostać na fabrycznym głośniku po tym wygłuszeniu ?
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 08:11   #783
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Do oryginalnego radia trzeba zastosować głośnik o wyższej skuteczności >91db. Poza tym te 84db to zadziwiająco nisko.
Jeśli faktycznie tak jest to szkoda, choć w danych producenta ten ATW20 ma prawie 87dB. Niestety nie ma głośnika tak małej mocy w tym rozmiarze i w dodatku 2x2ohm który miałby ponad 90dB.Sądziłem że skoro te w drzwiach grają lepiej niż ori to z subem powinno być analogicznie.

Cytat:
Napisał Fulrafał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale obudowę subwoofera z zewnątrz i od środka wygłuszyłeś matami plus blache bagażnika ?



czy może warto pozostać na fabrycznym głośniku po tym wygłuszeniu ?
Tak.Poniżej zdjęcia, ale nie robiłem zdjęć z watoliną i głośnikiem.

Niestety, ale za jakiś czas (jak nim pogram a poprawy nie będzie)to pewnie wrócę do fabrycznego. Myślę że po wyklejeniu i wygłuszeniu zagra lepiej niż przed.

A tak z ciekawości zapytam, może ktoś w jakimś aucie tak robił:
- czy jest sens podłączyć dodatkowy wzmacniacz między DSP a sub z tym głośnikiem, tak na próbę? Sygnał do wzmacniacza z wyjścia z DSP na sub.Wiem że finalnie to się nie opłaca finansowo, ale mam możliwość pożyczenia wzmacniacza 2x60W na kilka dni. Chodzi mi o to czy w ogóle jakościowo ma to jakiś sens?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (12).jpg (100.3 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (13).jpg (102.2 KB, 66 wyświetleń)
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 08:23   #784
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jest sens podłączyć dodatkowy wzmacniacz między DSP a sub z tym głośnikiem, tak na próbę? Sygnał do wzmacniacza z wyjścia z DSP na sub.Wiem że finalnie to się nie opłaca finansowo, ale mam możliwość pożyczenia wzmacniacza 2x60W na kilka dni. Chodzi mi o to czy w ogóle jakościowo ma to jakiś sens?
DSP filtruje sygnał na sub. Przy niefabrycznych filtrach i efektywniejszym zasilaniu fabryczny sub gra nieco lepiej.
IMO jeśli piecyk ma filtr dolnoprzepustowy lepiej wpiąć się przed DSP (będzie trzeba zmienić konfigurację ACM na Variable Line Level Audio Output). Axton pewnie lepiej zabrzmi przy zasileniu go szerszym pasmem.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 08:54   #785
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DSP filtruje sygnał na sub. Przy niefabrycznych filtrach i efektywniejszym zasilaniu fabryczny sub gra nieco lepiej.
IMO jeśli piecyk ma filtr dolnoprzepustowy lepiej wpiąć się przed DSP (będzie trzeba zmienić konfigurację ACM na Variable Line Level Audio Output). Axton pewnie lepiej zabrzmi przy zasileniu go szerszym pasmem.
A podłączając się pod głośniki w tylnych drzwiach - tam jest całe pasmo?
W tym wątku ktoś napisał że po lifcie jest zmienione kodowanie i nie będzie działała regulacja głośności która normalnie jest realizowana przez DSP.
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 12:51   #786
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli faktycznie tak jest to szkoda, choć w danych producenta ten ATW20 ma prawie 87dB. Niestety nie ma głośnika tak małej mocy w tym rozmiarze i w dodatku 2x2ohm który miałby ponad 90dB.Sądziłem że skoro te w drzwiach grają lepiej niż ori to z subem powinno być analogicznie.



Tak.Poniżej zdjęcia, ale nie robiłem zdjęć z watoliną i głośnikiem.

Niestety, ale za jakiś czas (jak nim pogram a poprawy nie będzie)to pewnie wrócę do fabrycznego. Myślę że po wyklejeniu i wygłuszeniu zagra lepiej niż przed.

A tak z ciekawości zapytam, może ktoś w jakimś aucie tak robił:
- czy jest sens podłączyć dodatkowy wzmacniacz między DSP a sub z tym głośnikiem, tak na próbę? Sygnał do wzmacniacza z wyjścia z DSP na sub.Wiem że finalnie to się nie opłaca finansowo, ale mam możliwość pożyczenia wzmacniacza 2x60W na kilka dni. Chodzi mi o to czy w ogóle jakościowo ma to jakiś sens?
A blachę w bagażniku wygłuszałeś matą czy pianką ?
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 12:51   #787
bartson
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-08-2016
Skąd: Siechnice
Model: MK5
Silnik: 2.0 Diesel 150 --> 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak.Poniżej zdjęcia, ale nie robiłem zdjęć z watoliną i głośnikiem.
a mógłbyś wstawić zdjęcia oryginalnego głośnika z suba?
bartson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 12:58   #788
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Fulrafał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A blachę w bagażniku wygłuszałeś matą czy pianką ?
Tak dałem tą samą matę co na suba.

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mógłbyś wstawić zdjęcia oryginalnego głośnika z suba?
Proszę.
ps. są już zdjęcia tego głośnika w tym wątku,chyba foni wklejał
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (15).jpg (92.8 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (17).jpg (97.0 KB, 85 wyświetleń)
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2022, 12:16   #789
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

A nie ma żadnego głośnika wartego uwagi do podmiany w fabrycznym subwooferze ? O jakiej max głębokości mozna upchać glosnik w fabrycznie skrzynce subwoofera? I jakie parametry tzn. 2x2ohm czy jak? Jestem laik w tej dziedzinie takze prośba o podpowiedź.

Ostatnio edytowane przez Fulrafał ; 09-04-2022 o 13:36
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2022, 21:12   #790
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

[QUOTE=Leszek_M;3404997]Jeśli faktycznie tak jest to szkoda, choć w danych producenta ten ATW20 ma prawie 87dB. Niestety nie ma głośnika tak małej mocy w tym rozmiarze i w dodatku 2x2ohm który miałby ponad 90dB.Sądziłem że skoro te w drzwiach grają lepiej niż ori to z subem powinno być analogicznie.



Tak.Poniżej zdjęcia, ale nie robiłem zdjęć z watoliną i głośnikiem.

Niestety, ale za jakiś czas (jak nim pogram a poprawy nie będzie)to pewnie wrócę do fabrycznego. Myślę że po wyklejeniu i wygłuszeniu zagra lepiej niż przed.

I jak ? Jest powrót do oryginalnego głośnika?

Podpytam jeszcze... obudowa subwoofer od wewnątrz i zewnątrz mata wygłaszająca plus obudowa z zewnątrz pianka oraz karoseria mata wygłaszająca i potem na to pianka ??
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.