Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2022, 11:05   #771
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

100 zł ??? Cenią się chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2022, 13:08   #772
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Czy ma ktoś fotorelację lub wie gdzie znaleźć takową z demontażu tapicerki w bagażniku mk5 aby dostać się do subwoofera i wygłuszyć matami przestrzeń w okolicach subwoofera jak i jego samego aby poprawić jego jakość zgodnie z informacją od kolegi bartson za co mu dziękuję...
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2022, 13:17   #773
maniek860824
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Nie wiem, czy to właściwy wątek do zadania tego pytania ale czy ktoś wie, jak wygłuszone są drzwi i nadkola Mondeo mkV Titanium (2018 r) ? Czy warto rozbierać i wygłuszać ?
Popatrz na kanał Przemka - wygłuszał drzwi oraz nadkola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu akurat wygłuszał nadkola:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
100 zł ??? Cenią się chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Porządne wygłuszenie drzwi to jakieś 300-500zł za robociznę - drugie tyle materiały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniek860824 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2022, 13:52   #774
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Fulrafał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ma ktoś fotorelację lub wie gdzie znaleźć takową z demontażu tapicerki w bagażniku mk5 aby dostać się do subwoofera i wygłuszyć matami przestrzeń w okolicach subwoofera jak i jego samego aby poprawić jego jakość zgodnie z informacją od kolegi bartson za co mu dziękuję...
Wszystko jest na zatrzaskach. Polecam zakupić takie plastikowe łyżki do tapicerki, wyjmaki... czy jakoś tak to się nazywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest to trudne. Delikatnie wszystko wychodzi. Uważaj jedynie na kabelek od lampki w bagażniku.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2022, 15:03   #775
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Przebrnąłem przez cały temat i dalej nie wiem pewnej rzeczy. Mianowicie chodzi o zmianę ustawienia dźwięku w ACM ,, DSP. Raz temat krąży przy ACM , raz przy DSP. Sprawdzałem i mogę zmienić i w ACM i w DSP , ale w ACM , forscan informuje o błędzie sumy kontrolnej. Reasumując, mam Sync 3 , Sony z subem i pytam czy zmienię się tylko w ACM , tylko DSP , czy i w jednym i drugim. Do tej pory zmieniałem tylko w DSP.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2022, 20:41   #776
Fulrafał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2022
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiałem z jednym specem od Caraudio i mówi, że zadowalajacy efekt daje wygłuszenie wnęki, gdzie jest sub i oklejenie tym samym materiałem samego subwofera.
Czy ktoś probowal takiego rozwiązania?
Fulrafał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 10:50   #777
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam.
Jako że minął prawie miesiąc od wymiany głośników, to postanowiłem się podzielić moimi odczuciami(odsłuchami).
Dzięki sugestiom/opiniom/doświadczeniom kolegów postanowiłem wygłuszyć drzwi(na razie przednie) i wymienić głośniki.U mnie w Gdańsku albo w ogóle nie chcieli wymieniać samych głośników albo proponowali ceny zaporowe 2500-3000. Na szczęście trafiłem na firmę z Elbląga i za ich namową zdecydowałem się na Focal RSE 165 i powiem Wam że jest mega różnica-to po prostu inna muzyka.Słychać dźwięki których wcześniej w ogóle nie było.Wysokie rewelacja, teraz mam ustawione na 0.Średnie bez porównania.Natomiast jeżeli chodzi o niskie to jakiejś rewelacji nie ma, jest lepiej niż było, bas jest przyjemniejszy, nie dudni jak wcześniej ale dupy nie urywa(pewnie to zasługa wygłuszenia a nie głośników). Stąd wziąłem się za ten plastik-fantastik w bagażniku.W ten weekend wyjąłem to coś, wykleiłem matami CTK SPL2 w środku i na zewnątrz,wypchałem watoliną i wstawiłem głośnik Axton ATW20 - niestety jak pisali koledzy nic porządnego do tej puszki nie pasuje. Nie chcę wstawiać żadnej skrzyni do bagażnika dlatego poszedłem tą drogą.Na razie jestem zawiedziony bo gra ciszej i słabiej niż ori (tzn. bas jest ok ale "nie czuć go na plecach" tak jak wcześniej). Producent podaje że skrzynia powinna mieć min.15l, a ta ma ok.12l, może to być też powodem - myślałem że watolina załatwi sprawę.
Fakt też jest taki że pograł dopiero może z godzinkę, a powinien się rozegrać tak ze 30h.
Za jakiś czas dam znać czy jest lepiej - jak coś to zawsze mogę wstawić ten co był.
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 11:06   #778
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wstawiłem głośnik Axton ATW20
...zasilasz Axtona z fabrycznego wzmacniacza?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 12:28   #779
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Tak. Podłączyłem go tak samo jak ori. W katalogach nie jest jednoznacznie określone czy te 75W to na cewkę czy w sumie.Pytałem Niemców - do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Nasz polski importer powiedział że te 75W to suma, ale po cichszym graniu myślę że chyba na cewkę. Z przodu miałem 50W głośniki i jak wsadziłem te Focale to grają wyraźnie głośniej więc DSP daje radę , lecz sub gra teraz ciszej niż na ori głośniku. Można faderem zjechać do tyłu ale wtedy ten bas w całym aucie nie jest taki mocny jak wcześniej - mam wrażenie że sub jest o ułamek sekundy za późno. Wiem że dziwnie to brzmi ale dwa lata słuchałem tej samej muzyki na ori głośnikach, potem przez miesiąc na Focalach z przodu i ori subie, następnie przez ostatni weekend bez suba, a teraz z oklejonym subem. Powiem tak: sub może i jest plastikowy z tandetnym głośnikiem, ale bez niego aż nie chciało się niczego słuchać (dodam że nie jestem małolat co lubi łupania pod remizą). Powiem jeszcze że po wymianie na Focale kiedy wsiadła żona(zawsze podczas jazdy nawija jak kataryna) to dosłownie zaniemówiła.
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 13:17   #780
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Leszek_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasz polski importer powiedział że te 75W to suma, ale po cichszym graniu myślę że chyba na cewkę.
Ciche granie jest wynikiem niskiej efektywności tego Axtona - 84dB. Aby kopnął trzeba go porządnie zasilić. Obawiam się, że fabryczny wzmacniaczyk nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.