Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2010, 08:36   #21
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sie ma.

Ja swoim Masterem robię 12-15 tyś. miesięcznie.
Zawsze tankuję do pełna ( bak ma 100L. ) i jeżeli temperatura spada poniżej zera dolewam 2-4 l. benzyny. Robiłem to w poprzednich dieslach i stosuję dalej. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z rannym odpaleniem. Jeżeli jest dobry akumulator , sprawny silnik , wszystkie świece grzeją , to musi palić. Mijałem na drodze wiele aut którym zamarzło paliwo. Ostatnio byłem na Słowacji i przy temperaturze - 33 stopnie zapalił bez problemu. Kręcił troszkę wolniej , ale to normalne. Auto stało przez całą noc na parkingu pod chmurką.

Ps. Jeżeli chodzi o specyfiki to raz na miesiąc wlewam właśnie STP , bez względu na porę roku.
Pozdrawiam.
Wojtek. A lejesz zwykły ON, czy np Ultimate ON, Vervę? Czy jest jakaś różnica, dodając STP do wtryskiwaczy diesla, do zwykłego ON, czy tego ulepszonego??

Ogólnie lepiej lać do zwykłego, czy ulepszonego ON? Czy warto od razu przegonić auto po autostradzie, czy nie ma to sensu?


Ostatnio edytowane przez Josh ; 30-09-2010 o 07:39
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 17:04   #22
Ketling
ford::average
 
Avatar Ketling
 
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 146
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Ja też od czasu do czasu stosuję głownie pod koniec lata jest to albo Xeramic albo Kleen-flo, kiedyś wlałem Xeramic do czyszczenia wtrysków różnicy nie było. Dziś wlałem profilaktycznie STP bo jeździłem całe lato na bioestrze. W jesieni dolewam zawsze Xeramic diesel additive bo jest w miarę tani a w zimie DFA -39 firmy K2 i nie miałem problemów. Dolewam do zwykłego paliwa z Neste24. Co do benzyny to nie wiem czy małe ilości (np. 1 l na 50 ON) coś dają, przy większych jest to ekonomicznie nieuzasadnione.
__________________
"obostrzenia są działaniami zewnętrznymi i mają całkiem inne cele, niż nasze własne bezpieczeństwo" prof. W. Gut
Ketling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 17:42   #23
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał Ketling Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też od czasu do czasu stosuję głownie pod koniec lata jest to albo Xeramic albo Kleen-flo, kiedyś wlałem Xeramic do czyszczenia wtrysków różnicy nie było. Dziś wlałem profilaktycznie STP bo jeździłem całe lato na bioestrze. W jesieni dolewam zawsze Xeramic diesel additive bo jest w miarę tani a w zimie DFA -39 firmy K2 i nie miałem problemów. Dolewam do zwykłego paliwa z Neste24. Co do benzyny to nie wiem czy małe ilości (np. 1 l na 50 ON) coś dają, przy większych jest to ekonomicznie nieuzasadnione.
Choć jeszcze tego nie praktykowałem, to wiem że np . w starych TD w mrozy -15=< , producent zalecał dolewanie nafty do ON. Nawet w proporcji 30% nafty na cały bak.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 18:06   #24
Ketling
ford::average
 
Avatar Ketling
 
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 146
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Możliwe, no ja mam 11-latka więc... ale chodzi mi bardziej o to czy się taki manewr opłaca, jakieś wiesz kombinacje z nafta czy benzyną, skoro są preparaty zapobiegające żelowaniu ON za 20, 30 zł za litr i ten litr wystarczy na 10-15 tankowań
__________________
"obostrzenia są działaniami zewnętrznymi i mają całkiem inne cele, niż nasze własne bezpieczeństwo" prof. W. Gut
Ketling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 08:04   #25
Ketling
ford::average
 
Avatar Ketling
 
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 146
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał Ketling Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wlałem profilaktycznie STP bo jeździłem całe lato na bioestrze.
Beta update po 350 km.
Jak na razie to mi ciężej pali rano, muszę dłużej kręcić i czasem łapie dopiero za trzecim razem. Nie wiem o co chodzi czy przesiadka z bioestra mu nie służy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy co, nie sądzę żeby STP zaszkodził choć może coś wypłukał, zobaczymy... pompę to ja mam nieciekawą więc nic mnie nie dziwi
__________________
"obostrzenia są działaniami zewnętrznymi i mają całkiem inne cele, niż nasze własne bezpieczeństwo" prof. W. Gut
Ketling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 11:00   #26
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał Ketling Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Beta update po 350 km.
Jak na razie to mi ciężej pali rano, muszę dłużej kręcić i czasem łapie dopiero za trzecim razem. Nie wiem o co chodzi czy przesiadka z bioestra mu nie służy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy co, nie sądzę żeby STP zaszkodził choć może coś wypłukał, zobaczymy... pompę to ja mam nieciekawą więc nic mnie nie dziwi
Przyczyna problemu nasuwa się sama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 14:58   #27
Morgoth
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Żyrardów
Model: Fiesta
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Mam pytanko, jako, że pierwszy raz mam diesla - czy do nowego samochodu (Fiesta 1,6) warto dodać któryś z tych specyfików, czy, na razie, żadnymi takimi "mazidłami" się nie przejmować?
Morgoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 15:47   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał PaBlLoO90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć jeszcze tego nie praktykowałem, to wiem że np . w starych TD w mrozy -15=< , producent zalecał dolewanie nafty do ON. Nawet w proporcji 30% nafty na cały bak.
To jest zalecenie wynikające z potrzeby zapobiegania wytrącania się w duże mrozy parafiny, zatykającej filtr paliwa. Ale obecnie nie ma problemu z zakupem w mrozy dobrego zimowego paliwa. Na BP - ostatniej zimy - kiedy spytałem w bardzo duży mróz co sprzedają, kierownik stacji przyniósł dokumenty dostawy i tam były podane wyniki laboratoryjne badania paliwa - także na temperaturę wytrącania się parafiny.
Jak ktoś ma wątpliwości - zawsze może poprosić o takie dokumenty. Ma do tego prawo.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 07:48   #29
Ketling
ford::average
 
Avatar Ketling
 
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 146
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Cytat:
Napisał Morgoth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko, jako, że pierwszy raz mam diesla - czy do nowego samochodu (Fiesta 1,6) warto dodać któryś z tych specyfików, czy, na razie, żadnymi takimi "mazidłami" się nie przejmować?
Znajdź sobie jakąś w miarę pewną stację paliwową (popytaj znajomych, poszukaj na forum w swojej strefie) z dobrym paliwem i śmigaj (dobre paliwo... temat rzeka i ze 100 postów na każdym forum).
Jak dodasz w jesieni i zimie odrobinę preparatu zapobiegającego wytrącaniu parafiny to nie zaszkodzi, choć znajdziesz tez opinię, że producenci nie zalecają stosowania żadnych uszlachetniaczy. Do nowego auta nie ryzykowałbym żadnej benzyny czy nafty, raczej jakiś firmowy antyżel (STP, Skydd Diesel, Kleen-flo, Xeramic).
__________________
"obostrzenia są działaniami zewnętrznymi i mają całkiem inne cele, niż nasze własne bezpieczeństwo" prof. W. Gut
Ketling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 09:16   #30
UKey
ford::average
 
Avatar UKey
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MKIII Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: Formuły do diesla

Ja polecam STP niebieski do układów paliwowych (nie do wtrysków). Po pierwszym użyciu spalanie realne spadło o prawie litr co ja wiąże z oczyszczeniem układu paliwowego - do dziś utrzymuje się na stałym, niskim poziomie (mniej niż 6l w cyklu mieszanym) - teraz leje go co 5k km. (oprócz tego - wiadomo - leje tylko na mojej stacji Statoil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a do nowego to chyba niepotrzebne... no chyba że w zimie - o tym koledzy pisali wczesniej.

Ostatnio edytowane przez UKey ; 04-10-2010 o 09:22
UKey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.