Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2008, 16:21   #1
maslak71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie [MK3] Kontrolka poduszek

Witam wszystkich, mam problem z kontrolką poduszek w Mk3 silnik 2,0 TD. Mam cykl powtarzających się mignięć:

-jedno mignięcie
-przerwa ok. 1 sek.
-dziewięć mignięć
-długa przerwa ok. 3-4 sek.

...i tak w każdym cyklu, których jest około 5-6, po czym kontrolka zaczyna świecić ''światłem ciągłym''.

Dodam, że przeczytałem już wszystko na forum, włącznie z ''Kody migowe Airbag SRS''.

Czy wie ktoś co to jest i jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc.

maslak71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 18:30   #2
Hasan1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Lubin
Model: MK5
Silnik: 1.5 FL 121 KW
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Re: [MK3] Kontrolka poduszek

Witam, też kiedyś usilnie szukałem pomocy w kwesti airbagu, tylko umnmie świeciła kontrolka pasażera , to obok świateł awaryjnych. Pojechałem do serwisu stwierdzili, że trzeba wymienić mate w siedzeniu, żę występuje ona tylko z siedziskiem, więc całość. Okazało sie jednak,że kostka pod siedzeniem nie łączyła- koszt naprawy w serwisie 150 zł.
Hasan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 18:45   #3
Wolf141
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2008
Postów: 36
Domyślnie Re: [MK3] Kontrolka poduszek

Ta sama sytacje mialem w siedzeniu kierowcy kostka pod siedzeniem od naboju podcisnieniowego pasow , wcisnalem kostke scisnalem opaska i problem zniknal .Jest jeszcze jedno przy czym warjuja czujniki pp. Jest to wysoka temperatura deski rozdzielczej auta .Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolf141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 17:09   #4
maslak71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] Kontrolka poduszek

Witam ponownie, przepraszam za długą nieobecność, lecz choroba nie wybiera.

Dziękuję ''wszystkim'' za odpowiedź jak widać tylko dwóch spośród tak licznego grona forumowiczów zareagowało. Jeszcze raz dzięki.

Przyczyną okazała się kostka za kierownicą, na pierwszy rzut oka wszystkie połączenia były na swoim miejscu, lecz po dociśnięciu właśnie tej kostki usłyszałem wyraźny klik.

Zrobione.
maslak71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2008, 20:06   #5
mariuszzz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: S-Max
Silnik: 2.0 210 KM
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Re: [MK3] Kontrolka poduszek

Cytat:
Napisał maslak71
Przyczyną okazała się kostka za kierownicą, na pierwszy rzut oka wszystkie połączenia były na swoim miejscu, lecz po dociśnięciu właśnie tej kostki usłyszałem wyraźny klik.

Zrobione.
gdzie dokladnie jest ta kostka? pod kierownicą, ze trzeba sie schylic w kierunku pedałów?....czy za kierownicą i trzeba ją zdjąć? bo mozliwe ze mam to samo...w jednym z rachunków poprzedniego wlasciciela znalazlem: "Czyszczenie ślizgu poduszki. W przypadku ponownego migania kontrolki wymienić ślizg poduszki pod kierownicą"....wiec mozliwe ze to to samo.
mariuszzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.