Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2008, 18:39   #11
bocianek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

Mam zamiar kupic focusa z 2004r to jest ten nowy model z silnikiem 2.0 TDCI 136KM co sadzicie o tym silniku

bocianek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 18:47   #12
bychu81
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Skąd: Władysławowo
Postów: 145
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

TORPEDA PEWNIE :fcp2
__________________
1998/2001 FORD SIERRA 1.6 HB 90r.
2003/2006 FORD MONDEO 1.6 SEDAN 94r.
2006/ ??? FORD FOCUS KOMBI 1.8 TDCI 03r.
bychu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 19:36   #13
M_R
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Model: Focus I kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

mój to rocznik 2003, przebieg 82tys. kupiłem jak miał 32tys, jak miła 50tys padł EGR - został zaślepiony 100zł. czasami szarpie w przedziale 1500-2000obr jeszcze nie wiem co to jest...
Auto od nowości eksploatowane w PL.
__________________
pozdrawiam,
Michał
M_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 20:01   #14
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

M_R te szarpanie to wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. radze wlać jakiś środek do czyszczenia wtrysków, może ta wytrzymają trochę
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 08:58   #15
proteus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2007
Skąd: Łódź
Postów: 15
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

Przez 10 miesięcy cieszyłem się bezusterkową jazdą moim Focusem ( kupiony przy przebiegu 139 tyś). Ale jak sypnęło to po całości. Tydzień przed Świętami ( to chyba było na gwiazdkę od Mikołaja :mikolaj: ) w czasie wyprzedzania usłyszałem huk, za mną kupa czarnego dymu, kontrolka świec żarowych oszalała, a do tego z silnika wydobywał sie dźwięk jakby ktoś tłukł metalowym prętem w beczkę. Do tego wszystkiego kompletny spadek mocy.
Samochód do mechaniora. Wstępna diagnoza: padło koło dwumasowe + wywalona uszczelka ( podkładka) pod jednym z wtrysków. Ok pomyślałem, sprzęgło i tak się już ślizgało to jest okazja żeby to razem wymienić i mieć spokój. Ale po wymianie sprzęgła i dwumasy lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nierówna praca silnika, kopcenie. Mechanik dalej grzebał w silniku i okazało sie że mam wtryski do wymiany ( a na pewno ten jeden pod którym wywaliła uszczelkę, reszta jeszcze dych ale to już ich ostatnie tchnienie ), ale to i tak nie było najgorsze bo dodatkowo pogiął się jeden z korbowodów ( na tym tłoku gdzie był feralny wtrysk ). Czyli rozbiórka silnika, szukanie korbowodu do TDCI, co nie jest takie proste. A tygodnie bez samochodu lecą. Żeby jeszcze bylo ciekawiej mechanik pokazał mi turbinę ( moją ) i taką która wygląda prawidłowo tzn. jest sprawna. Muszę przyznać że znacznie sie różniły. No to co doszła jeszcze regeneracja turbiny ( na nowa już mnie nie stać). Dobrze że wszystko buło robione u znajomego mechanika, który ma duuże rabaty w hurtowniach i wszystkie części kupione po na prawdę okazyjnych cenach ( włącznie z nowymi wtryskiwaczami ).
Najlepsze że jeszcze nie znam efektu wszystkich tych działań bo dopiero w tym tygodniu odbieram samochód. Ale nie mogłem już czekać żeby się wyżalić. :563: Mam nadzieje że teraz będzie latał :fcp18
To będzie chyba najdroższy focus.
Pozdrawiam.
proteus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 10:24   #16
marcin0000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: oleśnica
Model: ford focus MKI
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

mnie trapi usterka Abs, na komputerze wychodzi że brak jest sygnału z prawego czujnika abs czujnik jak mówią fachowcy jest dobry a połączenie niby jest ...
marcin0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:09   #17
M_R
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Model: Focus I kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

Cytat:
Napisał Mannieek
M_R te szarpanie to wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. radze wlać jakiś środek do czyszczenia wtrysków, może ta wytrzymają trochę
niekoniecznie, może być wiele przyczyn, polecam:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i po kłopocie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na szczęście nic poważnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam,
Michał
M_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 16:12   #18
juras28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

Panowie od niedawna jestem właścicielem "foczki" i mam jeden problem.Podczas pierwszego uruchomienia samochodu i odczekaniu 1-2 minut(po nocy)gdy zaczynam ruszać auto zaczyna szarpać,czasami wskazówka obrotomierza skacze nieznacznie w góre i w dół?Po zatrzymaniu i odczekaniu paru minut problem mija i auto jeździ już super.Gdy wlewałem uzdatniacz do disla firmy STP to było ok,lecz gdy wlałem preparat tej samej firmy tylko do czyszczenia wtryskiwaczy znowu to samo.Doradzcie coś,czy jechać do serwisu na kompa czy może jest jakiś sposób aby temu zapobiec.Z góry dziękuje!
juras28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2008, 17:04   #19
jazann
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Postów: 1
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

jestem zadowolony z mojego focusa
ma 130000km i od roku jest w moich rękach
tylko wlewać paliwo
wymiana rozrządu powiązana z pompą wodna koszt 500zł
wymiana regulatora napięcia 150zł
JESTEM ZADOWOLONY
jazann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2008, 20:21   #20
pit9x
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: otwock
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Re: awarie 1,8 TDCi

Witam,
ja posiadam 1,8tdci 115ps z 2002, sprowadzony 2 lata temu z Holandii, miał wtedy przebieg 170 tys, dzisiaj ma 215 i w tym czasie tylko płyniki, klocki, filterki i to wszystko.
pozdrawiam
pit9x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.