Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2008, 17:51   #11
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał ace2.1
Jakie auto taka i obsluga. Nic dziwnego, nie wiem czemu jestescie tacy zdziwieni.
dziwna wypowiedź :fcp13 tymbardziej że to nowe auto,nowy model i właściwie nic o nim nie wiadomo ,wychodzi że wypowiadający się nie bardzo ma pojęcie o czym się wypowiada.To smutne :fcp20
I właśnie dlatego nie wie czemu jesteśmy zdziwieni! :fcp23

__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 20:50   #12
skobel7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2007
Skąd: GDYNIA
Postów: 17
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał ace2.1
Jakie auto taka i obsluga. Nic dziwnego, nie wiem czemu jestescie tacy zdziwieni.
witam wypowiedż kolegi mnie bardzo dziwi bo ostatnio było w TVN Turbo [kamera] o VW pasacie za 115tyś złotych i traktowaniu przez serwis więc? no właśnie wniosek pozostawiam wam! fakt jest że mam MKII i w serwisie mnie nie zobaczą a kuzyn mechanik się ucieszy pozdro
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
ale moja tak hehehe!!
sekwencja elpigaz cb prezydent
skobel7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 21:09   #13
Venetian
ford::advanced
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-06-2006
Model: ST220
Silnik: MEBA
Rocznik: 05
Postów: 383
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Ha ! A ja powiem co innego, miałem ostatnio stłuczkę w Poznaniu i pojechałem do Bemo i było cudownie, miła obsługa, od razu wiedzieli o co chodzi, facet pomógł, grosza nie wziął (mimo że sam proponowałem) nawet ochrona była na parkingu i nie musiałem sie martwic że ktoś mi bagaże wyniesie z niedomykającego się bagażnika.

Tyle że to jest wyjątek który potwierdza regułę, na przykład do ASO w Krośnie można pojechac się pośmiac tylko. Ostatnio poprosiłem o dwie żaróweczki do podświetlenia zegarów, takie malutkie, może 2W a pan przemiły pisze mi rachunek na >40pln więc ja się pytam czy one są złote czy platynowe. No to się pan z kolegą zakłopotał bo sami nie wierzyli że takie mają głupie ceny ale niestety kontrola kodów wykazała że jest to poprawna cena za dwie żaróweczki. Zapragnąłem wyjaśnień i pytam, skoro całe zegary kosztują na allegro ~150pln to taka żaróweczka za >20pln 'której jest' w nich 6 (czyli >120pln), to czy żaróweczka jest najcenniejszym elementem zegarów ? Na co pan mi mówi że nie bo u nich zegary kosztują ~1500pln.

100loski - Skoro Cię nie zauważają to bardzo dobrze ! Możesz niepostrzeżenie wejśc na serwis, 'pożyczyc' parę instrukcji serwisowych, czytnik błędów... 20 minut i już będziesz wiedział o co chodzi. Toż to sama przyjemnośc pogrzebac przy samochodzie w tak dobrze wyposażonym warsztacie gdzie nikt Ci nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wesołości życze.
Venetian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 21:45   #14
VEG
ford::average
 
Avatar VEG
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał Venetian
100loski - Skoro Cię nie zauważają to bardzo dobrze ! Możesz niepostrzeżenie wejśc na serwis, 'pożyczyc' parę instrukcji serwisowych, czytnik błędów... 20 minut i już będziesz wiedział o co chodzi. Toż to sama przyjemnośc pogrzebac przy samochodzie w tak dobrze wyposażonym warsztacie gdzie nikt Ci nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wesołości życze.
Hehe dobre dobre :fcp2
VEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 07:36   #15
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał skobel7
Cytat:
Napisał ace2.1
Jakie auto taka i obsluga. Nic dziwnego, nie wiem czemu jestescie tacy zdziwieni.
witam wypowiedż kolegi mnie bardzo dziwi bo ostatnio było w TVN Turbo [kamera] o VW pasacie za 115tyś złotych i traktowaniu przez serwis więc? no właśnie wniosek pozostawiam wam! fakt jest że mam MKII i w serwisie mnie nie zobaczą a kuzyn mechanik się ucieszy pozdro
dodam jeszcze że jakiś czas temu była strona jak to BMW za grube pieniądze,potrafiło się rozkraczyć
,a serwis jeszcze bardziej miał lewe ręce :fcp27
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 09:37   #16
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,735
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał ace2.1
Jakie auto taka i obsluga. Nic dziwnego, nie wiem czemu jestescie tacy zdziwieni.
Przyjacielu... opamiętaj się :fcp2 To nie jest wina FORDa (marki, modelu aut itp) a moim skromnym zdaniem mentalności naszego narodu = podejście do klienta. Porównaj obsługę w innych markowych serwisach, jest podobnie, niby to mili i uprzejmi a pachnie niekompetencją czy lekceważeniem. Na niniejszym forum są opisane przypadki VW BMW czy Skody (jeden z autorów opisywał jak spędził "miło czas" w salonie chcąc kupić za gotówkę (sic!) dwa auta na firmę,nikt nie miał długo dla niego czasu, zapewne ponad 100.tys w gotówce to dla salonu marna kasa). co ciekawe jak zatrudnimy tych samych "fachowców" w Niemczech to... stają się zupełnie innym pracownikami :fcp15

Ciekawe odmiany :fcp29
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 10:04   #17
motto77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Włocławek
Postów: 45
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Cytat:
Napisał tomiscorpio
O i to jest bardzo dobra metoda. Ja juz myslalem ze tylko uzytkownikow starszych modeli tak traktuja a teraz to wszystkich.
Ha podjechałem do ASO z moim zabytkowym monkiem i mówię, że ABS mi się świeci i usłyszałem, no to Pan pojedzie do jakiegoś elektronika, bo my nie naprawiamy aut starszych niż 10 lat. Zapowietrzyłem się i nie byłem w stanie wykrztusić z siebie słowa... W innym ASO kiedy spytałem się, czy naprawiają fordy starsze niż 10 lat, Pan ze zdziwieniem stwierdził, "przecież zadzwonił Pan do serwisu forda..." Wszystko zależy więc od serwisu.
__________________
Linux jest dla leniwych, raz zainstalowany działa wiecznie.
motto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 10:26   #18
skobel7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2007
Skąd: GDYNIA
Postów: 17
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

no to widać co kraj to obyczaj to samo z serwisami :fcp23
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda
ale moja tak hehehe!!
sekwencja elpigaz cb prezydent
skobel7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 10:32   #19
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,735
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

Ciekawy przykład, z czego może wynikać takie podejście? Zapewne z powodów finansowych :fcp1 Komuś nie chcę się nic rozbić bo są problemy z częściami, "znajomością" techniki czasów Noego :fcp4 zbyt niskim zarobkiem na takiej naprawie - w sumie ktoś przy kasie nie jeździ 10letnim autem ale... nas jako klientów danej marki nie powinno to obchodzić - wyobraźcie sobie czy taka odp. serwisu jest możliwa w UK czy DE? Tam klient i serwisant znają prawo i konsekwencje z tego wynikające: zapytajcie prawników, serwis autoryzowany NIE MA PRAWA odmówić naprawy z choćby podanych przez poprzednika przyczyn tyle tylko że serwisy o tym wiedzą że klient nic nie zrobi :fcp1 Puści parę obelg i koniec - w stanach sprawa trafia do sądu a u nas? Musimy się w końcu nauczyć korzystać z prawa - UE to nie USA ale mamy swoje prawa, zapewniam że serwis jest tutaj na straconej pozycji :fcp1 Sam pracuję w handlu (własna działalność) i myślę że nie będę na tym forum samotny w swojej opinii, iż prawo UE jest bardzo korzystne dla klienta - buty czy samochody są w/g prawa identycznym towarem mamy więc bardzo duże możliwości domagania się swoich racji - nawet przed sądem :fcp1 Szkoda tylko że bardzo często uciekamy od tej metody egzekwowania swoich praw. Ja na twoim miejscu - słysząc taką "gadkę" sprawę bym rozegrał "po swojemu" :fcp1
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 11:08   #20
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie Re: FORD serwis - porażajace podejście

ja miałem historie z ASO we Wrocławiu GERMAZ czy jakos tak, nie polecam!!!! wiekszosc zna moja historie... teraz serwisuje auta w ASO RAD MOTRS w radomiu i tam tez odbieram jutro moje mk IV ale jestem podniecony, oczywiscie wersja wypasiona w skorze i ASB bo frompoland jako rozwydrzony gowniarz lubi szpan i wygode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... foto jutro!!
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.