Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2007, 12:33   #1
jachoo147
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2006
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 l Duratec-HE
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie CB - gdzie montujecie?

Witam!!!
Zamierzam zamontowac w swoim fordziku CB-Radio....

Mam prosbe do forumowiczow, moze ktos z was ma w swoim galaxy zamontowane cd-radio. Jakie, gdzie zamontowane, gdzie i jaka antena, I JAK DZIALA ???
Pozdrawiam wszystkich!!!


Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 13:34
jachoo147 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 12:55   #2
Lagieha
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk I
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Rocznik: 1998
Postów: 56
Domyślnie

Część odpowiedzi na twoje pytania powinienieś znaleźć w tym temacie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Następną część tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A najlepiej sam powpisuj intersujące cię zagadnienia w "szukaj" .
__________________
pozdrawiam
Lagieha
wcześniej Audi 80 1.6td
Lagieha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 14:24   #3
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

Witaj
Też nosze sie z zamiarem kupna cb do galaxa i ciągle zastanawiam sie jakie :fcp9
Ale jeżeli masz czas to zerkni tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jet to ciekawe forum właśnie o cb
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 20:14   #4
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Ja mam antene Lema 150 cm na tylnej klapie, plus radio "szumofon" :fcp4 Onwa MK2
Radio ma byc docelowo w miejscu ponizej CD-radia w konsoli centralnej. Jednak narazie, prowizorycznie jest rzucone midzy fotele.
Jak wiadomo prowizorki sa najtrwalsze wiec juz tam jezdzi 3 miesiac :fcp2

Odbior przyzwoity, nadawanie rowniez. Nie bede pisal ile km, bo to nie zalezy tylko od sprzetu i zestrojenia, ale tez warunkow zewnetrznych.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 21:16   #5
Damian w
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Postów: 7
Domyślnie

witam ja mam w swoim galaxy zamontowaneCB w konsoli pod radjem odbior mam super poniewarz jest durzy dach i jest dobre odbicie fal a CB mam Unidema 520 a antene prezidenta i jest super polecam MK3 dobre CB :fcp2
__________________
Damian23
Damian w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 22:18   #6
Dzyrooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: VW Sharan
Silnik: 19TDII
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie

Witam serdecznie.
Ja mam jak koledzy radyjko w konsoli pod radyjkiem. To mysle najlepsze miejsce dla tego urządzenia.
Jesli chodzi o model to polecam to co mam teraz czyli TTI model 770. Bardzo młoda firma na ryknu ale juz zdobyla sobie uznanie. Radio jest bardzo proste w obsłudze ale tez bardzo dobra jakościowo (swietny efekt daje blue podswietlenie).
Co do anteny to mam na stałe na tylniej klapie model "CB Line" jakies 110 cm długości. Cały zestaw swietnie sie zestroił i działa bardzo dobrze. Wczesniej miałem CB " Alan" i antene zwykłą magnesówke ale CB ciagle sie psuła a co do anteny to pęd samochodów z naprzeciwka (tiry, autobusy) potrafił ja zerwac - no i te wiecznie wiszące kable. Teraz nic niegdzie nie widac wszystko jest schowane profesjonalnie przez firmę.
Dla pogladu dołączam zdjątka anteny i CB
__________________
ROMAN koniec GIERtych !!!!
Dzyrooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 22:36   #7
ziaro-majk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie

witaj
W swojm galaxy zamontowałem cb MK3 pod konsolą glówną nad popielniczką . Jest troszke zabawy przy montażu ale dla chcącego nic trudnego. Antenka na klapie na uchwycie midland ml-145 odbiory znakomite i nadania też. pozdrawiam
ziaro-majk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2007, 08:11   #8
MarioMa
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Prudnik
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 28
Domyślnie

U mnie radyjko wyladowało między fotelami a na dachu antena magnesowa Hustler. Umieszczenie CB w kieszeni pod radiem nie zdało u mnie egzaminu z uwagi na zbyt duże tłumienie dżwięku :fcp5 . Przy umieszczeniu tam CB należałoby zamontować dodatkowy głośnik. Teraz jeździ pomiędzy fotelami i jest to w moim przypadku najlepsze rozwiązanie. :fcp2
MarioMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2007, 14:01   #9
MoonBoss
ford::beginner
 
Avatar MoonBoss
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9 TDI - 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 37
Domyślnie

witaj
Ja zamontowałem CB pod konsolą główną idealnie pasuje President Johny II (małe wymiary) + antena Hustler IC-100. Antena na magnesie (łatwość zdemontowania) odbiór znakomity.
Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie i łatwość w użytkowaniu.
Pozdrawiam
MoonBoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2007, 20:27   #10
Tomekjaro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: łódź
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 8V
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie

Witajcie, tak CB teraz to juz standard, ale dla nas, bo firmy samochodowe o tym nie myślą i jak trzeba coś takiego włożyć do auta to jest zawsze jakiś kompromis. tak konsola między kierowcą a pasazerem pasuje idealnie ale ma jedną wadę jak to juz zostało napisane słabo słychać głośnik i jeżeli na stałe to kłopot z wyjęciem bo śróbki z boku są. ja to zrobiłem w prosty sposób. jest zamontowane UNIDEN520xl na klapie od bezpieczników a tróbka wisi obok kierownicy troszke wyżej. zasilanie na gnieżdźie obok zamontowanym podpietym pod ten sam bezpiecznik. Co do anteny to oczywiście bez żadnych watpiwości powinna byc na stałe dla najlepszych parametrów. ale tu tez kompromis bo juz się duzo kradnie tych anten a slad po takiej kradzieży jest nie porównywalny z magnesówką, dlatego mam magnesówke alaske na 16 magnesie z tylu ( musi być długi kabel) i przy wieżdżaniu do marketów na parkingi nie łamie klapy czy dachu.
co do zasięgu to po juz kilku latach używania CB stwierdzam ze max to 5 km bo po co wiecej, a przy duzych zasięgach trzeba cały czas kręcić gałami bo jeden wielki ryk z epitetami....
__________________
Pozdrawiam, Tomekjaro.. mój adres klonikon@gmail.com
Tomekjaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.