Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2007, 15:17   #1
joopik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Postów: 3
Domyślnie Pomocy słaby silnik 2.8

Witam.Pomocy. Może mieliście już podobny objaw a mianowicie silnik od jakiegoś czasu osłabł i brakuje mu mocy w przedzial 2500-5000 obr. Wcześniej przy obrotach 2000 po wciśnięciu gazu rwał do przodu a teraz ledwo jedzie i zaczął trochę więcej palić. Wymieniłem świece i sprawdziłem katalizator jest ok.,przepływomierz był czyszczony, w komputerze nie ma błędów i nie bardzo wiem co dalej z tym fantem zrobić.

Jak wspomniałem silnik 2.8 V6 z gazem (sekwecja Bigaz) przez 15000 bardzo dobrze się sprawował więc nie sądzę że to wina instalacji gazowej, bo na benzynie jest ten sam efekt.
Gdy silnik jest zimny to jak by troszkę lepiej idzie.

Jak ktośmiał podobny objaw to proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 10:25
joopik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 09:06   #2
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witka

nie czujesz zapachu paliwa jak pracuje zanim przelaczy sie na gaz jesli tak to wtryski podaja za duzo paliwa wiec sa problemy z wlasciwa mieszanka (przeplywka przepustnica,)warto rowniez spr przewodu powietrzne ,i jesli pododaniu gazu zamiast przyspieszac buczy to raczej moze byc przeplywka
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 06:38   #3
joopik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2006
Postów: 3
Domyślnie

Eureka. Znalazłem przyczynę.

Autko znowu rwie do przodu. Przyczyną były dwie rureczki z powietrzem które musiały się wysunąć, prawdopodobnie przy jakiejś usłudze serwisowej bo nie bardzo wierzę że same.
A przysporzyły mi tyle kłopotu i wydatków. Przez to sprawdziłem: Katalizator, ciśnienia sprężania silnika, cewki, wymieniłem świece i kupiłem nowy przepływomierz a wszystko przez jakieś rurki. :fcp17

ps. A serwisy w których byłem nie były w stanie zlokalizować usterki praca ich ogranicza się do podłączenia komputera i usunięcia błędów z komputera, zero chęci do pracy, zlokalizowania przyczyny, i pomocy klientowi. Zawiodłem się nawet na firmie ABScar :fcp11.

ps. Jak by ktoś potrzebował przepływkę do 2.8 V6 po 2000 roku to posiadam.

POZDRAWIAM
joopik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 08:01   #4
Flinkston
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Świebodzin
Postów: 109
Domyślnie

Witam, podaj nr tej przepływki, cene i powiedz jakie 2 rurki ci się zsuneły. Mozę dla pomocy innym zapodasz jakieś foteczki? Dzięki.
Flinkston jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2007, 11:32   #5
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witka

wiec kolejny sukces detyktywistyczny nieraz czlowiek szuka za gleboko a okazuje sie drobiazg ktory niezle struje zycie ,co do fotek fakt beda bardzo pomocne lub chodz opis ich lokalizacji
:fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.