Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2007, 14:47   #71
Rolandr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2007
Skąd: zielona gora
Postów: 5
Domyślnie

mam mondeo 1,8 16v 94/59 i mi spala jak utrzymuje obroty na 2500 to mieszcze sie w 6,5 litra ostatnio za 50zł zrobiłem 200km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no jak deptam to wiadomo idzie literk albo wiecej przy 120km/h idzie koło 7,5 i jeszcze jedno warzną rzeczą jest olej prawde mowiąc jak jest juz przepalony to napewno spalanie wzrasta, w moim silniku jak juz mondek domaga sie wymiany oleju to przy 3750obr lekko sie dusi ale kreci dalej , po wymianie oleju krecie sie jak szalony do 6000 , przesiadłem sie z hondy wiec lubie takie obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co nie przekłada sie na ekonomie

Rolandr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 11:18   #72
krychol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Poznań
Postów: 17
Domyślnie Re: DUŻE SPALANIE:(:(

Cytat:
Napisał marcino22
witam koledzy/koleżanki:)
mam focusika z 2004, silnikczek jak wyzej: 1.6 16v zrobione 50 tysiaczkow,
moze ktos wie, badz wytlumaczy dlaczego tak dużo pali okolo 10-11 litrow.
jeslem laikiem z mechaniki dlatego prosze o pomoc. Moze cos trzeba ustawic, wymienic, juz sam nie wiem??
czekam na podpowiedzi Pozdrawiam :fcp4
Witam.Powiem ci ze spalnie twojego focusa jest w normie.Ja do niedawna mialem tez focusa 1.6 16V (2000r),i spalanie w warunkach miejskich wynosilo miedzy 9,8-11,5litrow.moim zdaniem silnik jak na ta mase troche slabiutki i dlatego tak jest.Znajomy ma focusa 2.0 16V (1999r) i spalanie przy nim podobne jest do beznynowca 1.6.Pozdrawiam!!!
krychol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 11:34   #73
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Re: DUŻE SPALANIE:(:(

Cytat:
Napisał krychol
Witam.Powiem ci ze spalnie twojego focusa jest w normie.Ja do niedawna mialem tez focusa 1.6 16V (2000r),i spalanie w warunkach miejskich wynosilo miedzy 9,8-11,5litrow
A ja nadal będę się upierał, że to nie jest normalne spalanie, nawet jak na warunki miejskie. U mnie w mieście średnio spala ok 8 litrów, a zawalidrogą nie jestem.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 16:16   #74
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie

Cytat:
Napisał 555
W moim przykładzie olałem biegi I (chwilowe 55l jak przydusić) i II, a ich w korkach używamy najwięcej.
Dość ciekawe obliczenia,choć jak sam zaznaczyłeś mało kto tak jeżdzi(I i II przykład).W/g mnie przy obliczaniu spalania pominołeś bardzo istotne elementy,mające duży wpływ na wielkość spalania.Kiedy auto pali najwięcej(w mieście)?Właśnie w momencie ruszania(I-bieg) i wstępnego rozpędzania(II-bieg).Chwilowe spalanie w takim momencie mieści się między 10 a 15 litrów(delikatny gaz,dzisiaj rano sprawdzałem)Właśnie tych biegów używamy w mieście najczęściej.Następna sprawa to wszelkiego rodzaju postoje(światła,korki)Jak obliczyć ile auto realnie wtedy spaliło?W Warszawie(byłem,widziałem) są ulice gdzie można jechać na V biegu.OK,ale w sporej ilości miejscowości możesz wywalić V z auta,a i IV jest rzadko zapinana.

Na koniec prośba do wszystkich,którzy chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat spalania.Proszę,podawajcie szczegółowe dane: np.dane z kompa czy obliczenia na papierze,jazda z klimą lub bez,włączone światła lub nie,po przejechaniu ilu kilometrów obliczono spalanie.Bez takich informacji dane będą mało miarodajne.W moim aucie komp po przejechaniu np.10km. pokaże 8l/100,ale np. po 500km to już inna bajka.

Pozdrawiam
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 18:44   #75
benypl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Postów: 39
Domyślnie

A u mnie spalanie w zimie, przy dużych mrozach i śniegach głębokich (Białystok), włączonym ogrzewaniu szyby, nawiew 3, jazda na na 3 biegu - spalanie 11 litrów.
Obecnie ok 8,5 w mieście (jazda mieszana, czasem spokojnie, czasem ostrzej)
Na trasie ok 7,5 przy prędkości do 160 km/godz (zwalniałem na ograniczeniach)
Wlewam E98 mimo uwag o braku różnicy w spalaniu. Różnica w cenie pełnego baka ok 6 zł, a podobno silnik lepiej się czuje (informacja od kuzyna pracującego na stacji shell).
benypl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2007, 09:58   #76
grzegorz 74
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 89
Domyślnie

Witam

A mój 1,8 16V 115 km pali w trasie 7 litrów benzyny, w mieście ok 8, oczywiscie przy spokojnej jeździe.


pozdrawiam
__________________
grześ
grzegorz 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2007, 01:13   #77
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał ar2r
Kiedy auto pali najwięcej(w mieście)?Właśnie w momencie ruszania(I-bieg) i wstępnego rozpędzania(II-bieg).Chwilowe spalanie w takim momencie mieści się między 10 a 15 litrów(delikatny gaz,dzisiaj rano sprawdzałem)
Gratuluję wyczucia... u mnie:
I - min. 22l
II - min. 16l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ar2r
Następna sprawa to wszelkiego rodzaju postoje(światła,korki)Jak obliczyć ile auto realnie wtedy spaliło?
Jak stoisz komp przestawia się na l/h, stoper i wszystko można policzyć. Sam się jednak nie podejmuje takiego wyzwania, musiałbym mieć pilota który zamiast czytać, pisałby.

Cytat:
Napisał ar2r
Kiedy auto pali najwięcej(w mieście)?
A w lesie, albo w szczerym polu to nie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ar2r
Właśnie w momencie ruszania(I-bieg) i wstępnego rozpędzania(II-bieg).
Mój przykład miał na celu zilustrowanie że to, jak mocno depcze się gaz, ma wpływ na spalanie. Odnosiłem się do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który polecał mancat. Swoją drogą dość interesującego. Uprościłem bo konkluzja jest taka sama przy trzech biegach, jak i pięciu. Więcej pisania i liczenia. Różnica też nie byłaby taka znów ogromna. Na jedynce 22l chwilowego na odcinku 15tu metrów daje 0,0033l, na dwójce po 30m, przy chwilowym 16l ,mamy w baku 0,0024l paliwa mniej. Po takim "starcie", jadąc dalej tak jak to opisałem w drugim przypadku (tym z ciężką nogą), na założonym dwukilometrowym odcinku samochód spaliłby 0,182l. Na stówkę daje to 9,10l zamiast 8,95l. Nie chce mi się tego rozpisywać, kto nie wierzy niech sobie sam policzy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jasne że jak w korasie III wrzucasz tylko od wielkiego dzwonu, a co chwila I, II i stop to samochód spali morze wachy. Może mam farta, ale zdecydowanie częściej jadę przy w miarę normalnych warunkach, więc ciężko mi się wypowiadać czy będzie to Bałtyk, czy raczej Ocean Spokojny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Jeśli chodzi o pobór kWh:
Podczas jazdy klima zawsze pracuje w trybie AUTO, na światłach 24/365, jak jadę sam radio ryczy, jak z kimś raczej nie za głośno, grzał w szybach prawie nie używam.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2007, 20:19   #78
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie

Witam serdecznie.

Cytat:
Napisał benypl
Wlewam E98 mimo uwag o braku różnicy w spalaniu. Różnica w cenie pełnego baka ok 6 zł, a podobno silnik lepiej się czuje (informacja od kuzyna pracującego na stacji shell).
Troszkę mnie to śmieszy, bo najbardziej na jakości oszukują niestety duże koncernyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miałem taką historię : Pracując od niedawna na pewnej stacji, nazwijmy ją "X", pewnego dnia przyjechała cysterna firmowa z dostawą paliwa o zawartości około 7tys l
Oczywiście po znalezieniu kluczyków od wlewów i otwarciu ich okazało się że wlewu od 98 nie dało się otworzyć... - KOROZJA - nie otwierany pewnie od paru latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście kierowca wiedział "o co chodzi" i uspokoił mnie że nie ma sięco martwić, chociaż zbiorniki mają po trochę ponad 4 tys l. Dodając że zostało jeszcze trochę paliwa to powinno wejść do 95 około 3,5tys a do 98 około 3,9tys.
Więc chcąc już dzwonićdo szefa poinformowałem kierowcę że niedam rady tyle odebrać, on mi na to że zaraz zobaczęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czym wlał 7,2tys l do zbiornika 95 !!!
Magia???

NIE!

Oba zbiorniki były połączone, o czm mi potem powiedział, oczywiście w razie kontroli zamykany jest zawór pomiędzy zbiornikami.

Tak więc nigdy nie można mieć pewności że paliwo 98 to jest coś innego niż 95 ;P

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-04-18, 21:13 ]
Cytat ze strony "'10 sposobów na oszczędną jazdę" :Co nas zdziwiło - na spalanie nie ma natomiast wpływu dynamika, z jaką wciskamy pedał gazu.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2007, 02:29   #79
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Stolica - Ustrzyki Dolne, jazda emerycka, poza jednym odosobnionym, dwukilometrowym odcinkiem gdzie pomknąłem szalone 140km/h, nie przekraczałem 110, żadnego wyprzedzania, rozpędzanie po postoju trwało wieki, średnie 6,2l/100km
Ustrzyki Dolne - Stolica, bez przesadnych ekscesów, ale miałem sporo frajdy, prędkość w porywach do 150km/h, spalanie 6,6l/100km. Trasa miała koło 400km, zamulając i nudząc się jak mops zaoszczędziłem niecałe 7PLN. Dziękuję, pas, pier.ole, nigdy więcej. Jak komuś foka żre w trasie ponad 7l to radzę serwis.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2007, 15:30   #80
Ukasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie

Połowę trasa, połowę miasto, normalny styl jazdy 7,3 l/100. Nawet nieźle.
Ale ostatnio zalałem do pełna i jeżdzę tylko miasto i nie wiem czy na 400 km mi starczy :fcp5
Ukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.