Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2007, 05:08   #11
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Rozmawiałem w tamtym roku ze specami od klimy bo też miałem troche przejść z nią. Okazuje sie że te podwójne klimatroniki to jedynie kłopot dla posiadacza. Oczywiście jak działa to jest fajnie ale jak nie to jedna wielka lipa. Wynika to z tego że tych rurek aluminiowych Ty u siebie masz dużo wiecej a cześć z nich idize pod podłogą. Powiedzieli że nie ma mowy żeby sie coś nie roszczelniło raz w roku. Tak wiec proponuje sie prszygotować na ciągłe uzupełnianie tego czynnika.
Napisze jeszcze jedną ciekawostke, goście stwierdzili że na napełnienie nie mogą dać gwarancji bo jest za dużo czynników na ktre oni nie mają wpływu powodujących rozszczelnienie układu.
Ja osobiście znalazłem jeden zakład w Krakowie gdzie goście dają 6 miesiecy gwarancji i to jest chyba dla ciebie kolego jedyna możliwość. Biorą tam troche drożej za usługe ale masz gwarancje że klima bedzie sprawna przez pół roku. Ja osobiście tam sie zamierzam wybrać tak w połowie maja bo to akurat mi starczy na wakacje.

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 07:36   #12
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

jesli klimatyzacja jest uzytkowana prawidlowo czyli caly rok nie ma problemow z wyciekami najgorzej jak nie zalanczamy klimy zima wtedy prawie na 100% ucieknie przez dlawice sprezarki to najbardziej wrazliwy element ukladu reszta polaczen jest stabilna i trawala.
zastosowanie barwnika jest pozyteczne ze wzgledu na mozliwosc lokalizacji nawet malych nieszczelosci (lokalizuje sie wyciek swiatlem uv i specialnymi okularami)
mialem rozn eauta z klima i w zadnym nie robilem uzupelnien tylko regularne przegladu 2 razy do roku

co do klimatronika przy 5 stopniach to zawsze zalaczy sie jesli skierujemy nadmch na szybe
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 16:31   #13
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

Panowie, dzięki za odpowiedź :fcp29 , dzisiaj przy temperaturze 12 st.C klima załączyła sie normalnie a z nawiewów wiało prawie lodem :fcp18 - jak nigdy dotąd. Czyli opłaciło się nabicie
, ciekawe tylko po jakim czasie czynnik ucieknie :fcp5 . Pojadę jeszcze w wolnej chwili do serwisu żeby mi sprawdzili wycieki barwnika tą lampą uv.

A swoją drogą to mechanik w serwisie powiedział mi że " wycieki 15% czynnika w ciągu roku to norma i to w samochodach z mniejszą instalacją, a wiadomo im więcej rurek, połączeń, itd. tym wycieki mogą być większe i nie bardzo można temu zaradzić".

Szkoda tylko że nabicie takie drogie, i czynnik sukcesywnie się ulatnia zwłaszcza w starszych autach :fcp25 .

Pozdrawiam.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 17:02   #14
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

masz klimatronika miej wlaczone zawsze auto i sprezarka dluzej pozyje a swoja droga jaki to koszt napelnienia bo u mnie 120 pln
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2007, 20:41   #15
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

za napełnienie zapłaciłem 200PLN , u nas średnio biorą ok. 80PLN za "podłączenie" i ok.10PLN za 100g czynnika, a jeśli trzeba robić to 2 razy w sezonie to ....

poza tym już teraz w niektórych zakładach są długie kolejki do napełnienia klimy, trzeba mieć olbrzymiego farta żeby napełnili od ręki (wiem bo sam szukałem wczoraj, i zjeździłem 5 serwisów, w jednym to podali mi termin na 15 maj :fcp15 .)
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2007, 07:22   #16
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

to zapraszam do mnie terminy napiete ale zawsze dla forumowiczow znajdzie sie wolne okienko :fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2007, 08:31   #17
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

Witam wszystkich bylem dzisiaj w serwisie na sprawdzeniu klimy i mechanik powiedzial mi ze strzelil w kalendarz kondensotor ktory jest gdzies z przodu auta kolo grila i ze tam ucieka gaz i ze trzeba go wymienic czy jest mozliwosc samemu naprawy tego ustrojstwa czy tylko wymiana kosz tego to 367€ plus robocizna 180 € to jest cholernie drogie powiedzial jeszcze ze jak bede tak jezdzil to w koncu padnie sprezarka i w tedy jeszcze wiekszy koszt naprawy poradzcie co w tym wypadku zrobic. szukalem w internecie to kondensator jest to jesli sie nie myle chlodnica a oni mi pokazali na zdjeciu cos takiego ze wyglada to tak jakby to byla zgnieciona puszka czyli wynika z tego ze jest to skraplacz i czy naprawde sie on znajduje calkiem z przodu zaraz za grilem prosze o rade lub jakies zdjecia tego ustrojstwa co zrobic
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2007, 10:48   #18
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

dokaldnie chodzi o kondenser inaczej skraplacz znajduje sie przed chlodnica wody jesli jest dostep do uszkodzenia mozna naprawic koszt ok 150 pln
zalezy jak duze uszkodzenie
co do reszty to prawda gaz ucieknie klima nie bedzie sie zalanczac ale dostanie sie powietrze i bedzie trzeba wymienic jeszcze filtr odwadniacz nastepne koszta to olej do sprezarki wiec nie lekcewaz tego.

pozdro

[ Dodano: 2007-04-20, 11:56 ]
WITAM

spr to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
:fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 14:16   #19
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

witam mam takie pytanko dzisiaj popatrzalem od spodu i faktycznie jest tak kondensatorn ale jest on dosc maly nie jast tak duzy jak na tym linku ktory mi dales jest on ponizej chlodnicy glownej od silnika ma moze ze 20-25 cm wysokosci i szeroki jest jak chlodnica od silnika czy oto dokladnie chodzi i czy trzeba wymieniac tez osuszecz jak sie wymienia kondensator prosze o rade bo w poniedzialek lub we wtorek chce jechac to wymiwnic bo jest coraz cieplej i bez klimy nie da rdy jezdzic
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 17:50   #20
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

jest podstawowa zasada osuszacz zawsze wymienia sie przy dluzszej nieszczelnosci (pustym ukladzie) w zasadniczy sposob przedluza to bezawaryjna prace ukladu.co do samego kondensera to znajduje sie on zawsze z przodu przed chlodnica wody podany link byl prawdopodobni edo wczesniejszej wersji auta (tzn chcialem pokazac ci przyklad czy o tym mowimy) do nowych wersji tez mozna nabyc uzywke za ok 250pln
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.