Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2006, 09:40   #1
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie mało mocy i kopci na czarno - pomocy

witam , mam taki problemik , wybrałem sie moim esim w dalszą trase i w połowie drogi zaczął dziwnie kopcić na czarno, ostatnio od jakiegoś czasu zdazało sie ze brakowało mu mocy (o czym chyba juz pisąłem na forum)podejzewam ze to coś z wtryskiwaczami, chciałem sie dowiedzieć czy można temu coś na szybko zaradzić (jakieś czyszczenie wtryskiwaczy itp), czy da sie coś zrobic na szybko w jednym dniu samemu metoda garażową bo chciałbym spokojnie do domu wrócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o szybką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dzieki
pozdrawiam

DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 10:51   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

nie spróbujesz nie bedziesz wiedział. Wymontuj wtryskiwacze i umyj dokładnie w jakims rozpuszczalniku(bardzo dobry na tego rodzaju syfy jest rozpuszczalnik do farb na rdze NOBILES). Osobiście się nie znam na dieslach i nie wiem, czy te wtryskiwacze można ot tak sobie wykrecić, ale Ty jako posiadacz diesla powinieneś to wiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 11:27   #3
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

witam , własnie w tym sęk że jest to mój pierwszy diesel , mam go od niedawna i do wtryskiwaczy sie nigdy nie dobierałem , wiec jeśli ktos wie czy można je bez problemu wykręcić i nie narobić jakiś problemów , bo nie mam dziś dostepu do zadnego mechanika , ani nawet sklepu z częsciami , a jutro musze wrócić do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 11:34   #4
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Możesz je spokojnie wykręcić,ale czy samo czyszczenie (mycie) coś da,raczej nie ale spróbować warto może jednak pomoże. Objawy faktycznie wskazują na wtryski ale nie koniecznie wszystkie,mógł paść tylko jeden i prawdopodobnie tak jest
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 11:39   #5
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

ok , to zabieram sie chyba do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może coś da , a jak nie to bede w drodze powrotnej wyjątkowo zatruwał środowisko (mam tylko nadzieje ze dotre do celu bez kłopotów z władzami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
dzieki i pozdro
p.s. a jeszcze takie pytanie , jak by mi sie udało jednak dziś kupić koncówki wtryskiwaczy to z samodzielną wymianą też nie powinno być wiekszych problemów? czy trzebo do tego jakiś specjalistycznych sprzetów?
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 11:49   #6
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

to są moje domysły i nie bierz ich za pewnik mianowicie problem z wtryskiwaczem jest najbardziej widoczny na wolnych obrotach (niskie ciśnienie złe rozpylenie - kopci) przy średnich obrotach i wysokich to ma mniejszy wpływ i można spokojnie jechać. może masz kiepskie paliwo od tego bym zaczął później zerkni na olej może bierze olej (przykre ale może uszczelka pod głowicą) i gdybać można dalej może pierścień puścił albo faktycznie wtryski lub pompa ma słabe ciśnienie. sprawdź też rurki filtry bo może być nieszczelność i masz słabe ciśnienie pozdro

[ Dodano: 2006-02-04, 12:52 ]
co do wymiany to gdybam że sama końcówka to połowa sukcesu trzeba ją jeszcze zamontować w korpusie wtryskiwacza i wyregulować ciśnienie rozpylania tak mi się wydaje
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 11:56   #7
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

no faktycznie masz racje , dokładnie to jest tak ze na biegu jałowym i przy niskich obrotach zero kopcenia , kopci dopiero jak mu depne , filtry wymienione , paliwo tankowałem tam gdzie zawsze czyli wydawała mi eis esprawdzona stacja , ale wiadomo jak to jest teraz , uszczelke wykluczam raczej bo nie ,ma śladów jakiś przecieków spod głowicy , może coś pierscieniami, ale oleju chyba nie bierze bo niedawno wymianiłem i poziom raczej trzyma, pokombinuje jeszcze , ale faktycznie z wymiano sie wstrzymam , ewentualnie przeczyszczenie zastosuje , a po weekendzie czeka mnie wizyta u jakiegoś majstra :/

[ Dodano: 2006-02-04, 13:04 ]
dodam tez ze problem też jest na tyle dziwny bo miałem niedawno coś takiego , tylko ze po jakims czasie mu przeszło i było wszystko ok (tylko kopcenia wtedy nie zauważyłem, może go nie było) a wczoraj to jakoś wyjądkowo nagle go trafiło i tak jakby troche bardziej niż poprzednim razem
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 12:13   #8
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

mnie to paliwko coś nie pasuje może jakieś '' syfki '' zatykają wtryskiwacze ale tu sprawdzenie polegałoby na wkręceniu wtrysków dostarczenie do warsztatu wkręceniu w próbnik (ręczna pompka do zadawania dużego ciśnienia z manometrem) i sprawdzeniu jakości rozpylenia i ciśnienia zadziałania jakby to była prawda to trzeba koniecznie wyczyścić układ paliwowy a propo sprawdź ten filtr może jest źle założony albo brudny
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2006, 13:32   #9
DogeatDog
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2005
Postów: 47
Domyślnie

sprawa sie chyba wyjaśniła , okazało sie ze zacisk na dojsciu paliwa do pompy wtryskowej sie rozp*** i zaciagał z paliwem powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłem go i odrazu widać różnice i kto by pomyslał ze chciałem sie juz do wtryskiwaczy dobierać a to taki banał był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki wszystkim za pomocne informacje
pozdrawiam
DogeatDog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.