Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2004, 10:52   #11
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez Olek)

Witaj Pzy. Moje mondeo to też 2001 r. TDDi. Powiedz przy jakim przebiegu padła Ci turbina, były jakieś wcześniejsze objawy, a może \"śmierć\" była natychmiastowa??

__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2004, 19:54   #12
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

śmierć turbinki nastąpiła przy \"olbrzymim\" przebiegu, tzn... 45.000 km (!). Najgorsze było właśnie to, że wcześniej nie dawała żadnych znaków zbliżającej się agonii, żadnego gwiżdzenia, żadnych braków mocy, nic... A padła sobie po prostu w trasie, 150 km od momentu ruszenia... I 130 km do domu - cóż zawsze tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze, że miałem wykupione Assistance Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale teraz mam nową, mocniejszą turbinkę, nie mam katalizatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mam... \"wiruska\" - co można zastąpić słowami: mam 137 KM i 340 Nm... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2004, 11:04   #13
krzych
ford::expert
 
Avatar krzych
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 125KM TDCi Titanium
Rocznik: 2006
Postów: 3,315
Domyślnie

(Post wysłany przez Olek)

Aż sie boję jak bedzie u mnie (na liczniku jest 70.000 km), tym bardziej że mam kilka dalszych wyjazdów. Słyszałem gdzies o uszkodzeniach pompy ale turbinka??.
Powiedz Pzy jak sie sprawuje samochód z tymi 137 kM - wkładałeś moduł czy zmieniałeś chipa?? jak wygląda zużucie paliwa po zmianie?
__________________
Pozdrawiam
Krzych



[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
krzych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2004, 13:33   #14
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Wcale nie jest powiedziane, że turbinka paść musi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W każdym razie pamiętaj o jej odpowiednim traktowaniu: delikatnie na zimnym silniku, studzenie min. 30 sekund przed wyłączeniem silnika (albo dłużej, jeśli \"ostro\" jeździłeś).
No i wymiana ODPOWIEDNIEGO oleju najrzadziej co 10.000 km - te zalecane 20.000 km to zachęta ze strony producenta do kupna nowej turbinki. W końcu wiadomo, że producent zarabia na częściach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jest po chipie. Moduł (box) to gorsze rozwiązanie - jego zastosowanie powoduje tylko zwiększenie dawki paliwa, co często skutkuje m.in. zwiększonym dymieniem. A programując chipa - ma się dostęp do całej mapy wtrysków, więc \"zdziałać\" można dużo więcej.
Co do osiągów - powiem tak: zupełnie inny samochód. Jeździłem wiele razy Mondeo TDCI - przy chipowanym TDDI nie ma szans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zużycie paliwa - nie zmieniło się w żadną stronę, choć miałem nadzieję że spadnie (często po chipie tak jest). Ale czemu narzekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przecież zużycie zostało takie same, a osiągi o klasę lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2006, 14:09   #15
cja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: Woj.Opolskie
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie

U mnie też były wycieki ale się okazało że był to płyn od spryskiwaczy szyb który to wyciekał przez niedbale załozony wężyk.

Dzisiaj mi się kończy gwarancja na mondka - zrezygnowałem z przedłużenia ,dyż uważam że co już się miała zepsuc to już sie zapsuło.
Wymieniałe nieszczęsną pompę wysokiego cisnienia, zamek klapy tylniej , poza tym były jakiez miałe naprawy , a to coś stukało ,a to znowy skrzypiało.
Tak poza tym jest OK.
Po dwóch latach cena auta w/g PZU to 51 tyś. zł straciłem prawie 30 tyś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

A za te 4250 zł ktore chce Ford zrobię balange - bedzie co wspominać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
A jak sie bedzie pieprzył to do "żyda" !
Następny będzie jakis JIP ,gdyż tylko takie auta powinny jezdzić po tak fatalnych drogach jak w Polsce .
Chodzi mi po głowie Toyota Land Crouser .
Pozdrawiam
cja
cja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2006, 10:00   #16
karol5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2005
Postów: 12
Domyślnie

a co to moze być jesli smierdzi ON ???
kapie po kilkanaści kropli i roche cieknie po przewodach do baku

[ Dodano: 2006-04-27, 16:36 ]
Dla cekawskich

przetał się przewód powrotu plaiwa do baku
- występuje tyko w zetawie i trzeba czekać 2 tygodnie w Fordzie

można zalutować za 20 zł

pozdro
karol5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.