Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2020, 17:56   #11
stand
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-10-2020
Model: Ford C- max
Silnik: benzyna 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Witam. Jestem tu nowy na forum. W moim C-maxie 2008 benzyna, podczas jazdy po bruku wystrzeliła poduszka. Był huk, gaz w kabinie, zaświeciła się kontrolka poduszki, ale nie widać, aby któraś z 5 wewnętrznych poduszek wystrzeliła. Pytanie, czy mogła to być poduszka pod silnikiem? Silnik pracuje bez zmian, tzn. nie jest głośniejszy ani nie czuć wibracji.

stand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2020, 22:44   #12
7gsi
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 12-06-2013
Skąd: szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Cytat:
Napisał stand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Jestem tu nowy na forum. W moim C-maxie 2008 benzyna, podczas jazdy po bruku wystrzeliła poduszka. Był huk, gaz w kabinie, zaświeciła się kontrolka poduszki, ale nie widać, aby któraś z 5 wewnętrznych poduszek wystrzeliła. Pytanie, czy mogła to być poduszka pod silnikiem? Silnik pracuje bez zmian, tzn. nie jest głośniejszy ani nie czuć wibracji.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie, nie mogła.
Na 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Popatrz pod kokpit, czy nie wywalilo poduszki pasazera, jak go "regenerowali" spawacze plastiku to czasem taki kwiatek wyskoczy. Pasy oba sprawdz czy sie normalnie zwijaja...
__________________
Foka 1,0eb & 1,5eb... & Grand WK 5,7 V8 + KTM 1190 adventure
7gsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2022, 10:58   #13
Skiborg
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 20-01-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Cześć, no to ja po raz kolejny odgrzewam temat. Sytuacja taka - Focus tdci 2008 mk2 po lifcie, najechałem na tył - lekka stłuczka - przód pognieciony, maskę lekko wgięło, reflektor stłuczony. Poduszka żadna nie strzeliła, ale napinacz pasów i to o dziwo ze strony pasażera, którego... nie było. Pas też nie był zapięty. Napinacze kupiłem oba i wymieniłem. Teraz świeci mi kontrolka poduszek. Co sugerujecie zrobić? wymienić/ przelutować moduł (coś słyszałem, że można w ten sposób "naprawić" (?) ten moduł, żeby znowu działał poprawnie). Czy jeszcze coś z czujnikami podziałać? jeśli tak to którymi?
Skiborg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2024, 23:35   #14
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Podpinam się pd temat: Witam! Przy wymianie zamka klapy silnika, z przodu, zauważyłem, że w moim Fordzie Focus z 2005 roku brak sensora poduszek (3M5T-14B006-AD). Jeden przewód idzie do gniazda zamka, jest to atrapa, a drugi powinien dochodzić do czujnika poduszek, tuż obok zamka. Niestety, czujnika nie ma, a przewód do niego jest zaślepiony oryginalną zaślepką, a przewód zaizolowany i zawinięty taśmą izolacyjna. Dlaczego w moim modelu jest zaślepka zamiast sensora poduszek? Czy jest on montowany gdzieś indziej, w jakimś module, czy tak ma być, czy poduszki działają? Niestety nie znalazłem informacji w tym temacie. Mam nowy czujnik. Czy mogę go zamontować, czy zostawić jak jest? Co robić? Wygląda na to, że alarmu nie mam, ponieważ, gdy zmieniłem ustawienia w GEM na alarm, wyskoczyły błędy oraz info na tachometrze, ze klapa silnika otwarta. Po powrocie na GEM, ze alarmu nie ma, wszystko wróciło do normy. Niepokoi mnie tylko fakt, braku sensora poduszek, gdy inne auta Focusa i C.Maxa mają takowy.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2024, 06:23   #15
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 142
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Witaj. Auto w oryginale czy po naprawach blacharsko-lakierniczych?. Kontrolka airbag jest czy nie?. Moim zdaniem jeśli owa złącze zaślepione jest fabryczną zaślepką to tak ma być. To zjawisko dość często występuje i nazywa się ładnie "cięcie kosztów". W tym przypadku oczywiście poduszki funkcjonują i nie masz czym się martwić. Sensory poduszek montowane na pasie przednim lub jak w przypadku np: aut japońskich na podłużnicach usprawniają funkcjonowanie poduszek czołowych.
Jeśli tak jest jak piszę to wpięcie sensora poduszek w złącza nic nie zmieni. Ta funkcja wyłączona jest w sterowniku airbag.

Ostatnio edytowane przez Foka mk4 ; 07-02-2024 o 06:26
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2024, 23:08   #16
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Dzięki! Auto nie miało wypadków ani napraw blacharskich. Kontrolka się nigdy od airbaga nie paliła. Zastanawia mnie tylko, jak ma reagować na impuls poduszka w razie "w"? Muszę wypróbować wpięcie takiego czujnika, mam kilka. Zobaczymy jak zareaguje elektryka. A może zostawić jak jest... Hm..... ?
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2024, 06:21   #17
Foka mk4
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 31-03-2020
Skąd: Jugów
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 142
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Cytat:
Napisał Remigiusz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontrolka się nigdy od airbaga nie paliła.
Ale rozumiem że ta kontrolka airbag jest i świeci się po przekręceniu kluczyka?

Za odpalenie poduszek czołowych odpowiada sensor/moduł airbag.
Foka mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2024, 15:59   #18
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymiana modułu poduszek powietrznych konieczna?

Chyba tak. Sprawdzę jeszcze.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.