Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2018, 11:44   #1
bartek_lfc
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: C-Max
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne informacje

Witam. Prośba o pomoc w zdiagnozowaniu możliwej przyczyny błędnych wskazań temp. zewnętrznej. Po wejściu do samochodu temperatura wyświetla się prawidłowo, natomiast po przejechaniu kilkuset metrów gwałtownie rośnie po czym zatrzymuje się ok. 13 stopni powyżej rzeczywistej. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że problem jest w samym czujniku, natomiast mam wątpliwości z dwóch względów – po pierwsze temperatura po wejściu do auta jest prawidłowa. Druga wątpliwość jest taka, że błędne wskazania (i na większą skalę) miałem w ubiegłym roku – wówczas było to związane z nieprawidłowo działającym centralnym zamkiem i po wymianie wiązki, która się przepaliła temperatura była wskazywana prawidłowo. Zanim pojawiły się nieprawidłowe wskazania temperatury miałem problem z Ford KeyFree – losowe działanie zamka od strony kierowcy (dotyczy tylko czujnika zamykania, otwierały się prawidłowo na dotyk). Po tym jak drzwi zaczęły samoistnie działać prawidłowo, czujnik zaczął wskazywać nieprawidłową temperaturę.

Uprzejma prośba o informację, jak można samemu sprawdzić, co może być przyczyną błędu i co faktycznie działa nieprawidłowo. Być może wystarczy coś zresetować lub wymienić bezpiecznik - będę wdzięczny za pomoc.

bartek_lfc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 12:33   #2
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury

Sprawdź napięcie w instalacji - wygląda na jego jakąś dziwną zmianę - może regulator napięcia klęknął?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 10:05   #3
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury na zewnątrz

Witam, Mam c-maxa z 2016r. Czujnik temperatury przekłamuje ok. 15 stopni. Temat z grubsza rozeznałem w oparciu o ASO Ford. W tych rocznikach c-max czujnik temperatury zewnętrznej był montowany w dwóch miejscach- komora silnika obok chłodnicy lub w prawym lusterku. (jest widoczny na spodniej stronie lusterka (obok podświetlenia)
Jeśli ktoś ma go umiejscowiony tak jak ja, czyli w prawym lusterku to jest kłopot. Dostać się do niego to jazda bez trzymanki. W ASO naprawa polega na wymianie lusterka na nowe. koszt z robocizną ok 1500 zł. Jeśli jest umiejscowiony obok chłodnicy - problemu nie ma, wymieniamy czujnik i tyle.
Często niewielkie przekłamanie temperatury bierze się ze słabego styku połączeń elektrycznych na kostce np. zaśniedziałe styki (opór elektryczny rośnie), często pomaga czyszczenie.
pozdrawiam wszystkich, mam nadzieje że mój wpis w jakimś stopniu komuś pomógł.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 11:51   #4
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury błędne informacje

Czy możesz zrobić zdjęcie Twojego spodu lusterka z tym wystającym czujnikiem temperatury i dołączyć tu do wątku?
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 12:15   #5
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury błędne informacje

Proszę bardzo
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230720_144717.jpg (92.8 KB, 38 wyświetleń)
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2023, 16:55   #6
Rysiek 7522
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 13-07-2023
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford c max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie czujnik temperatury zewnetrzej 2016

Witam. od pewnego czasu tremometr w samochodzie pokazuje dziwnie wysoką temperaturę .Rano tak koło godziny 5 -6{gdy na zewnątrz jest ok 6 stopni } pokazuje 15 czasem 20 stopni ,a jak tylko trochę ujadę to jest 30 stopni czasem 37. I tak cały czas od jakiegoś czasu. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Czy to wina czujnika i gdzie on się znajduje, Mój c max jest z 2016 roku. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Rysiek 7522 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2023, 16:57   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,582
Domyślnie Odp: czujnik temperatury zewnetrzej c max 2016

Spojrz kilkanaście tematow niżej i poczytaj.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2023, 17:13   #8
Rysiek 7522
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 13-07-2023
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford c max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne informacje

U mnie czujnik jest pod lusterkiem tak jak na wcześniejszym zdjęciu .Czy można go samemu wymienić ?
Rysiek 7522 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 08:49   #9
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne informacje

Rozebranie lusterka , tak żeby dostać się do czujnika, to niezła zabawa. Wymaga cierpliwości, masę pracy, czasu i nerwów, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Potem metodą prób i błędów trzeba dobrać sobie termistor (nie wiem jaka powinna być wartość rezystancji) i spróbować całość poskładać co nie jest proste. Proponuję przenieść termistor do komory lusterka - "za lustrem" . W przyszłości lepszy dostęp. W ASO wymieniają całe lusterko.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.