Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2022, 14:23   #2741
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,542
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

To sprawdź do jakiego poziomu spada napięcie podczas rozruchu silnika.
Pewnie poniżej 10V.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 10:09   #2742
galaxior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2016
Model: Galaxy
Silnik: 1,8 tdci 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to zależy od tego czy przedlift czy polift, albo wersji któregoś modułu.
Niektórym wyłącza się radio po wyjęciu kluczyka, w poliftach dopiero po otwarciu drzwi.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do chińczyka to napewno trzeba zastosować ten moduł kilka postów wyżej jeśli napięcie przy rozruchu spada poniżej 9v.
Ja chcę go zastosować w fordowskim radiu, do chińczyka się zraziłem.
A odłączanie odbiorników jest nawet na nowym i naładowanym aku zawsze przy rozruchu.
Załączam schemat znaleziony w necie.
Wychodzi chyba
pin 12 masa
pin 15 + z aku
pin 16 + po stacyjce

Czyli rozcinam kable idące do wtyczki 15,16 i:
1. Te 2 czarne z modułu złączyć ze sobą i gdziekolwiek do masy czy lepiej wpiąć pomiędzy kabel idący do pinu 12?
2. Żółty IN do 15 od strony kabla (BATT +)?
3. Żółty OUT 15 do strony wtyczki (BATT +)?
4. Niebieski KEY IN do 16 od strony kabla (ACC)?
5. Czerwony KEY OUT do 16 od strony wtyczki (ACC)?

Czy da się to podpiąć bez rozcinania instalacji?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 274729644_1689426918066469_2883600369601810036_n.jpg (93.1 KB, 69 wyświetleń)
galaxior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2022, 20:23   #2743
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał galaxior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem stabilizator napięcia aby wyeliminować reset.
Ale teraz jak to podłączyć? :-) mam canbus.

Czy da się to podłączyć bez rozcinania kabelków?
Załączam foto.
Wyobrażam sobie to tak że rozcinam żółty i czerwony pomiędzy canbus a radiem i:
1. Te 2 czarne złączyć ze sobą i gdziekolwiek do masy?
2. Żółty IN do żółtego z canbus (BATT +)?
3. Żółty OUT do żółtego do radia (BATT +)?
4. Niebieski KEY IN do czerwonego z canbus (ACC)?
5. Czerwony KEY OUT do czerwonego do radia (ACC)?


Do tego samego czerwonego z canbus dopiąć niebieski z separatora, czy lepiej do niebieskiego z radia ANT?



Bump: Czy też tak mają wszyscy, że nie da się zapisać na stałe ustawień np. wyłączonego buzzera czy jasności?
Oraz czy jest jakaś opcja wyłączenia autostartu radia?
Czasem na krótkich odcinkach to ledwo się włączy a zaraz się wylacza
Żółty/czerwony stały wejście ( przetnij żółty idący z Ori do radia i połącz go od strony Ori)
Żółty staly wyjście ( opdlacz od strony radia)
Niebieski po kluczyku wejście ( przetnij czerwony kabel wychodzący z canbusa do radia i połącz niebieski od strony canbusa)
Czerwony po kluczyku wyjście ( połącz z czerwonym od strony radia)
Dwa czarne połącz z czarnym idaczym do radia.
Nie używaj szybko złączek bo będzie działać krótko, chińską miedź się lutuje.

Co do oryginalnego radia jeśli radio nie ma fizycznego kabelka ACC ( Po kluczyku) to tego urządzenia nie da rady podłączyć.
Battery podtrzymuje i ładuje kondensator dla ACC .
W chińskich radiach problemem nie jest spadek napięcia na stałym 12V tylko zanik na ACC.
Przy poprawnym podłączeniu podczas uruchomienia silnika radio tylko a chwilę się wyciszy, MCU odłącza wzmacniacz dla bezpieczeństwa.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 16-04-2022 o 20:35
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2022, 09:48   #2744
kaskaderr
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: KUGA II / S-MAX I/ SMAx II
Silnik: 2.0 ON / 2,0 Pb / 2,0 Biturbo
Rocznik: 2016 / 2009 / 2018
Postów: 125
Domyślnie panel klimatyzacji

mala modyfikacja radia w maxiu. Z NX na androida owalnego (jak sony).
Radio pasuje w kieszen. Ze wzgledu na sterowanie musialem dolozyc panel klimatyzacji.
Co sie okazuje ze panel jest za duzy i nie wchodzi w kieszen. Znalazlem kieszen spod radia sony i kurde tez panel za duzy.

Czy max i mondeo maja roznej wielkosci panele? Ten panel jest chyba z mondzia MK4.
Teraz nie moge zalozyc ramki.
kaskaderr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 10:14   #2745
zonix1
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Otwock
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam. Udało mi się rozwiązać problem z logowaniem na konto google. Postanowiłem napisać do sprzedawcy z aliexpress i przedstawić mój problem. Nie przypuszczałem że po trzech latach od zakupu będzie chciał zemną gadać, a tu niespodzianka. Przysłał mi pliki do reinstalacji android8 wraz z filmem. Dla zainteresowanych wklejam ostatnią wiadomość od sprzedającego. Pamiętajcie, że robicie to na własną odpowiedzialność. Mam nadzieje że pomogłem.

Mój przyjaciel
Będę wysłać ci oprogramowanie cię aktualizacji, ale może to spowodować systemu, który ma być sparaliżowany jeśli nie jest prowadzone we właściwy sposób, a ryzyko zostaną pokryte przez siebie, proszę być ostrożnym.

Pierwsza aktualizacja systemu operacyjnego, (włącz samochód dvd, włóż kartę sd lub usb)

A następnie MCU ,(włącz samochód dvd, włóż kartę sd lub usb)

Ten link, można pobrać oprogramowanie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dl = 0

Te linki można sprawdzić w instrukcji i wideo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] # 1edP_5q80lZ36Ux8iwIYhQ
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę skopiować i wklej linki do stronie internetowej, a następnie może go otworzyć. Dziękuję ci.
zonix1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2022, 16:34   #2746
zienio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sir_rolu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szukam i nie mogę nigdzie znaleźć . Mam Smaxa z 2011 roku radio zwykle sony i PremiumSoundSystem i pytanie jak podlaczyc do tego systemu dowolne radio czy to z Androidem czy inne 2DIN nie orginalne ? Mialem Radio 2din kenwooda ale nie grala polowa glosnikow . Gdy wyciagnalem Kenwooda nie byla podlaczona szara kostka jak sie nie myle od premium sound systemu . Czy jest mozliwosc aby to wszystko podlaczyc jakis adapter lub cos przerobic ?
Podsylam opis przewodow szarej kostki. Glosnik centralny podpiety jest do radia sony razem z kostka bluetooth (info znalezione na facebook). Moze ktos madry podpowie jak to spiac z reszta glosnikow w android radio.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg subwoofer1.jpg (99.4 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez zienio ; 08-05-2022 o 16:56
zienio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 10:29   #2747
plonking
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 38
Post Odp: Radio 2 Din Android

Witam

Background.

Ford Mondeo MK4 2008.
Około 4 lata temu kupiłem radio z Androidem (PX4 2/16GB). Podłączyłem i pięknie działało bez problemów.
Około roku temu padł moduł Radia. Następnie zaczął mieć problemy z wyłączaniem i wyłączaniem się radia (ten model posiada 'fast boot', wstawał rzeczywiście w 3 sekundy tam gdzie się ostatnio go wyłączyło, działało to przez 3 lata bez problemu).
Zaczęło się od tego, że po wyłączeniu stacyjki radio dalej zostawało włączone. Czasem sie po chwili wyłączało, czasem było włączone długo i się nie wyłączało. To samo w włączaniem. Po włączeniu zapłonu (system Ford Power) radio się nie włączało. Czasami po jakimś czasie (15-30 minut) jazdy samochodem radio się nagle włączało i grało już wszystko poprawnie.
W tym czasie nie było żadnych zmian w oprogramowaniu czy coś.


Decyzja: kupie se nowe radio :)


Kupiłem Boisona na PX6 4/64GB i okazało się, że są dokładnie te same problemy z włączaniem/wyłączaniem się radia.


Więc pytanie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Jakie sygnały/napięcia potrzebuje radio aby się włączyło/wyłączyło ?

Może dostaje za mało/dużo napięcia gdzieś ?

Albo jakieś sygnały nie dochodzą ?

Z tego co wiem (a nie jest tego dużo :) ) to do radia dochodzą 2 napięcia,jedno stałe drugie 'po stacyjce'


Podczas przeszukiwania internetu w celu znalezienia odpowiedzi, dosłownie przed chwilą znalazłem taki wątek:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


a w nim taki fragment
Cytat:
Do radia potrzebujesz +12V z aku czyli stałe zasilanie dla zapiętywania ustawień stacji radiowych i takie tam. Drugi +12V jest po stacyjce i to on włącza radio. W kostce iso czerwony kabel najczęściej oznacza + po aku. Dla sprawdzenia radia możesz spokojnie podać +12 na dwa piny zmostkowanym kabelkiem. W kostce forda poszukaj miernikiem gdzie jest prąd po aku, bo te przejściówki nie zawsze są dobrze zrobione.

i drugie coś to prawie odzwierciedla mój przypadek (też miałem zamontowany jakiś zewnętrzny zestaw głośnomówiący i podobne kabelki chyba u mnie są. Zostało to wszystko usunięte w momencie kupna pierwszego radia z Androidem.


Cytat:
Czesc . Niedawno kupilem Mondeo mk4 w wersjii titanium x z takim samym radiem , postanowilem je zmienic na radio ze starego mondeo i tez napotkalem problem braku zasilania po stacyjce. U mnie jest problem bo mam guzik zamiast stacyjki. Obejrzalem dokladnie kostke od radia fabrycznego i okazalo sie ze nie przychodzi w ogole plus po stacyjce. Troszke pogrzebalem w kablarstwie i przy okazji wycinania niepotrzebnych przewodow od zestawu glosnomowiacego ktory mial zainstalowany poprzedni wlasciciel samochodu, przypadkiem znalazlem brakujacy mi plus po stacyjce . A mianowicie jest to jeden z przewodow dochodzacych do wlacznika swiatel awaryjnych. U mnie byla tam spinka do zestawu glosnomowiacego . Podpialem kabelek do radia i dziala . Jak w orginalnym radiu , wlaczam samochod guziorkiem start zalacza sie radio a jak wylaczam to radio tez gasnie. Byc moze pomoglem komus kto szuka 12v po stacyjce .
[tego jeszcze nie sprawdziłem samodzielnie]



Czy radio aby włączyło się i ZOSTAŁO włączone potrzebuje CIAGLE napięć na obu napięcach +12V ? (ciągłe i po stacyjce)

i w związku z tym, drugie

Czy wyłączenie radia następuje po tym, jak napięcie na 'po stacyjce' (zakładając że było ciągle dostarczane) zostanie wyłączone to to jest 'znak aby się wyłączyło'?


Ogólnie rozchodzi się o to, czy to napięcie 'po stacyjce' ma być tam ciągle czy to ma być tylko taki impuls aby radio się włączyło, a następnie tego napięcia już tam nie musi być podczas działania radia i dopiero następny taki 'impuls' da znać aby się wyłączyło.


Bo to dziwne, że radio po przejechaniu ok 20 minut nagle zaczyna grać jak by nigdy nic. Jakby się np. naładował jakiś kondensator i dopiero wtedy dalej szło napięcie.

Pozdrawiam
plonking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 21:19   #2748
robbertzam
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-10-2022
Skąd: Szczecin
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam
Może ktoś mi podpowie bo w kilku itnernotwych serwsach odesłali mnie z kwitkiem - który model będzie pasował do mojego s-maxa? ...u mnie ramka radia obejmuje także przyciski sterujące klimatyzacją, dlatego mam wątpliwości czy i które radio będzie pasować
fsm.jpg
robbertzam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2022, 21:26   #2749
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,542
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Żaden.
Wymiana ramki, kosza, dołożenie panelu klimatyzacji i zmiana konfiguracji auta.
Wtedy będzie można zamontować owalne radio.

Nie widzę sensu takiej zmiany, będzie do wydania 2k plus
do odzysku około 1.5k
jakości dźwięku nie przybędzie
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 09:46   #2750
kaskaderr
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: KUGA II / S-MAX I/ SMAx II
Silnik: 2.0 ON / 2,0 Pb / 2,0 Biturbo
Rocznik: 2016 / 2009 / 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Tak jak kolega Antej napisał - wymiana kosza, ramki, panel klimatyzacji + programowanie auta.

Przerabiałem to u siebie. i wychodzi prawie 2k.
Jakość dźwięku u chińczyka...nie trzeba pisac, ale funkcjonalność większa.
Kamera cofania, OBD, android i jego możliwości.

Ale jest wyzwanie...znaleźć ramkę która spasuje, kosz do modelu auta...programowanie to już pikuś.

Najpierw poszukaj części a potem zdecyduj.

Ja swojego starego nie sprzedawałem. Zachowane jako oryginał do auta.
kaskaderr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.