Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2022, 19:35   #11
Tryq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2022
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE (PB+LPG)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Za duże luzy zaworowe - co dalej?

Witam,

Dzisiaj odebrałem auto po zrobieniu pakietu startowego po zakupie, poprosiłem też mechanika, żeby zmierzył luzy zaworowe (auto rok temu przy przebiegu 185 tys km miało założoną instalację gazową, obecnie przebieg wynosi 195 tys km). Silnik pracuje równo i cicho, jedynie spalanie wg mnie jest trochę wysokie (12-13l miasto; 9l trasa), ale zdaniem gazownika to jest bardzo dobry wynik jak na ten silnik (duratec 2.0 HE 145 km).
Rozrząd był sprawdzany i jest w dobrym stanie (niczego nie wymieniali).

Ale do rzeczy - oto wyniki pomiaru jakie zapisał mi na kartce mechanik:

Wydech: 0,3-0,35
Ssący: 0,25-0,3

Jeżeli dobrze rozumiem to co czytam w innych wątkach, to wyniki są znacznie wyższe niż norma. I co teraz powinienem zrobić? Dobrać nowe szklanki? Jaki powinien być sensowny koszt przeprowadzenia takiej operacji?

W innych tematach czytałem, że w przypadku tych silników standardem jest że te luzy się kasują, a w moim przypadku się zwiększyły ?

EDIT: rozmawiałem z mechanikiem specjalizacji Forda i powiedział że absolutnie przy takich wartościach luzów nic nie ruszać, jakby były skasowane to trzeba by robić, a tak to nie tykać. Powiedział żeby zrobić kontrolę luzów za 30k km.


Ostatnio edytowane przez Tryq ; 25-03-2022 o 14:30
Tryq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2022, 08:35   #12
szkolny
ford::average
 
Avatar szkolny
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Puławy
Model: C-max ST
Silnik: 2.0 duratec,automat 4F27E
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: regulacja zaworów jak to zrobić ?

Jeśli auto masz w gazie to większy luz nawet wskazany-te luzy nieznacznie odbiegają od normy i są akceptowalne-przynajmniej rzadziej musisz tam zaglądać jeżdząc na LPG.ps Gdzie w Lublinie czy też okolicy ten mechanik co sprawdzał i jaki koszt takiego serwisu?

Ostatnio edytowane przez szkolny ; 27-03-2022 o 08:38
szkolny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2022, 11:14   #13
Tryq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2022
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE (PB+LPG)
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: regulacja zaworów jak to zrobić ?

Pakiet startowy robiłem u Kurowskiego na Turystycznej. On też mierzył mi luzy koszt to 150 zł. Natomiast sam już pomiar luzów konsultowałem z Tes Carem boczna Warszawskiej.
Jest też podobno dobry gość na Czeskiej od tych tematów ale do nie nie mogłem się dodzwonić. Wiem że znajomemu regulował luzy w mondeo za 7 stówek ale to było jakiś czas temu.
Tryq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.