Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2020, 16:31   #1
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie 2.0 tdci przerywanie

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie ewentualnych problemów związanych z zepsutą turbina, czy mozliwe jest ze auto na ogol jezdzi dobrze, wydaje mi się ze mniej kopci niz kopcil, ale cos mu dolega a mianowicie co jakis czas dosyc nieregularny bo niekiedy to raz na 10km a niekiedy na 100, podczas jazdy zaczyna bardzo mocno szarpac, do momentu az nie spuszcze nogi z gazu, luz nie utrzymam gazu w jednej pozycji po chwili sie stabilizuje szarpnie i ciagnie normalnie, przycinanie wydaje sie jak bym pulsacyjnie przyciskal hamulec, i zazwyczaj ciezko go pociagnac wyzej niz 2/2.5k obrotów
oddalem go do hoffmana w rzeszowie na sprawdzenie, stwierdzili ze do wymiany turbo oraz intelcooler w ktorym jest jakas dziura,
co sadzicie ? drugie pytanie samodzielna wymiana turbo, zabieral sie ktos za to juz >?<

pozdrawiam

quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 10:03   #2
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: 2.0 tdci przerywanie

Czy to przycinanie jest odczuwalne jako odcinanie paliwa na ułamek sekundy ,
Czy raczej pulsacyjne spadki mocy?
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 16:03   #3
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: 2.0 tdci przerywanie

Może przed podjęciem decyzji o wymianie turbiny warto sprawdzić komputerem listę błędów?
Sporadyczne "przerywanie" pracy silnika może być spowodowany np. przez wadliwy czujnik położenia wału, zawory podciśnienia Pietburg itd.
Jeśli coś będzie niedomagać to na lista błędów to wykaże.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 16:54   #4
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2.0 tdci przerywanie

A jeżeli przerywa tylko rano przy pierwszym uruchomieniu , na biegu przy delikatnym dodawaniu gazu? Jak już osiągnie temp 90C to jedzie normalnie.
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 19:45   #5
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: 2.0 tdci przerywanie

podobne objawy daje egr miałem tak w mk4 2,2 rano odpalał i jechał chwile lub cały dzień było ok i nagle szarpanie serwis forda wszystko ok zadnych błędów
i którys z kolegów z forum napisał mi zaslep na próbe EGR zaslepiłem i wszystko ok
więc kupiłem używke wywaliłem z auta stary a w nim zonk elektrycznie chodził ale klapa w nim latała jak chciała i go przytykało
większość mechaników od razu wymiana turbiny a potem szukają prawdziwej przyczyny
mym zdaniem jak jest nieszczelność na układzie turbo powinno wyświetlić heck
a tak jak kolega krzysztoff napisał podpiąć kompa powinno się coś zapisać bądz w parametrach osprzetu silnika coś będzie widać twoje objawy mogą wskazywać na wszystko i nie sztuka wymienić cały osprzęt i wydać krocie
turbina jest niezniszczalna jesli ją szanujesz w sensie wymian oleju i ne śmiga jak w rajdówce czasem turbina przechodzi dłużej niż sam motor
A tak z ciekawośći ile na śmigane że powiedzieli turbo do wymiany
ja sprzedawałem MK4 to miało 288 tys. kupująca sprawdzała auto w serwisię i wszystkie parametry jak w nowym aucie i śmiga do dziś dnia
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY

Ostatnio edytowane przez mondeo70235 ; 26-08-2020 o 19:50
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.