Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2019, 15:24   #971
lukbin
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2019
Skąd: Paczkowo
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie wyczytaliście, że powodem jest CO2?
Dealer przekazał mi taką informację. Nie spełnia nowych norm

lukbin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 16:03   #972
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

No to zaczynaja się jaja jak w VW gdzie 1.5 tsi 130 km też wypada z tego samego powodu.
Pytanie tylko ile silników 1.5 EB globalnie powstanie, bo jeśli garstka to źle wróży w kwestii części zamiennych itp.
Kolejna sprawa to potencjalna wartość przy odsprzedaży.

Ostatnio edytowane przez blablawla ; 13-06-2019 o 16:12
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 16:59   #973
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał ddela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, był, ja się o to pytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zdjecia ogladałem i bardzo dziękuję za nie. Nie wiem tylko co odkrecić w schowku zeby go wyjac. Nie chce eksperymentować i czegos urwać.

Kupiłem już oryginalny filtr kabinowy, w wakacje będę chciał go zmienić.
Dwie śruby są wkrecone w przedniej części u góry to te 7mm a dwie są za schowkiem to co się otwiera z prawej strony masz ogranicznik gumowy musisz go wcisnąć i schowek opadnie do dołu wtedy ukażą ci się dwie kolejne śruby na klucz 10 mm potem tylko delekatnie pociągnąć
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 18:13   #974
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to zaczynaja się jaja jak w VW gdzie 1.5 tsi 130 km też wypada z tego samego powodu.
Pytanie tylko ile silników 1.5 EB globalnie powstanie, bo jeśli garstka to źle wróży w kwestii części zamiennych itp.
Kolejna sprawa to potencjalna wartość przy odsprzedaży.
żadne jaja, tylko błąd Forda, który nie zabezpieczył się odpowiednio wcześniej przed popytem. Zmiany normy Euro były przegłosowane w Unii już dawno. Do tego jeszcze trzeba pamiętać, poza normą spalin, o obowiązkowych zabezpieczeniach jakie auta będą musiały mieć po wrześniu w standardzie, a za które teraz praktycznie wszędzie trzeba dopłacać.

Tu artykuł - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 19:13   #975
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Ale co ma wyposażenie do silnika 1.5? Przecież tylko Focusa z silnikiem 1.5 nie można zamawiać, a przecież to dodatkowe wyposażenie miałoby się tyczyć każdej wersji silnikowej.
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 19:16   #976
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

A co ma do tego złe oszacowanie popytu?

Ford wprowadził całkowicie nowy silnik, który już po ok. roku musi wycofać, bo przestaje spełniać nowe (ale podobno znane od dawna) normy spalin. Kabaret... Już chyba lepiej było zostać z rokrocznie nagradzanym 1.0, niż eksperymentować z większą pojemnością.

Zgadzam się z blablablą - źle to wróży jeśli chodzi np. o kwestię dostępności ewentualnych części zamiennych czy osprzętu, a nawet serwis, wiedzę/doświadczenie mechaników, itp. itd. (dostępność części nawet teraz kuleje - jest na tym forum jedna osoba która na części w ASO czeka już kilka tygodni). Osobiście nie chciałbym jeździć autem z silnikiem, który był w sprzedaży przez tak krótki okres. Tym bardziej, że nie jest to wcale prosta konstrukcja i część użytkowników uskarża się na np. spore wibracje po odłączeniu jednego cylindra. Co jeśli po kilku latach (miesiącach?) eksploatacji problem jeszcze bardziej się nasili? Gdzie wtedy szukać pomocy? U mechanika Mirka, czy w ASO, gdzie być odpowiedzą "Paaaanie, ten silnik dawno odszedł w zapomnienie, zniknął z oferty szybciej niż na dobre się w niej pojawił. Nie zdążyliśmy go nawet dobrze poznać a już go nie było". Obym nie był złym prorokiem...

Swoją drogą im dłużej czytam to forum, tym bardziej cieszę się że moje zamówienie nie zdążyło przed zmianami.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 20:16   #977
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co ma do tego złe oszacowanie popytu?

Ford wprowadził całkowicie nowy silnik, który już po ok. roku musi wycofać, bo przestaje spełniać nowe (ale podobno znane od dawna) normy spalin. Kabaret... Już chyba lepiej było zostać z rokrocznie nagradzanym 1.0, niż eksperymentować z większą pojemnością.
Trochę się zapędziłeś z osądem nt. 1.5 EB.
Wiem, że jesteś "obrażony" na forda ale proszę nie musisz w każdym wątku pisać jaki on beznadziejny, plastikowy i w ogóle kupa złomu.

Wszystkie silniki w Focusie spełniają normę Euro 6.2 inaczej nazywaną Euro 6d-temp.
Silnik sam w sobie nie jest niczego winien. Jak już to stawiam na limit emisji co2 dla całego forda. Może rezygnacja z poszczególnych silników w poszczególnych autach spowoduje obniżenie średniej i uniknięcie kar.
To wcale nie jest takie proste i liniowe zagadnienie.

Dla przykładu Fiat połączył flotę z Teslą aby obniżyć średnią. (Wymyślili że taniej jest zapłacić Tasli ileś milionów $ niż potencjalnie kilka miliardów € kary).
Może Ford idzie inną drogą? Nie wiem, pożyjemy zobaczymy.
Niestety ale współczesna motoryzacja przez unię bardzo cierpi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez blablawla ; 13-06-2019 o 20:19
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 21:02   #978
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co ma do tego złe oszacowanie popytu?
Tylko wedlug szefostwa Forda to złe oszacowanie popytu jest dokladnie w drugą stronę - jest za mały... i dlatego zamykają fabrykę.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 21:12   #979
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 312
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Ciekawe co z nowymi normami zrobi VAG i np. Hyundai/Kia. Tam mimo wszystko takiego kabaretu z cywilnymi wersjami samochodów nie ma, przynajmniej na razie.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 22:01   #980
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę się zapędziłeś z osądem nt. 1.5 EB.
Nie oceniałem silnika 1.5 EB, bo nigdy nim nie jeździłem (w mojej okolicy dostępne były niestety tylko mniejsze pojemności).

Skomentowałem jedynie politykę Forda, który wprowadza na rynek zupełnie nową konstrukcję, żeby po zaledwie roku ją wycofać. Czy powodem jest niespełnianie norm konkretnie przez 1.5 EB (co napisałem w poprzednim wpisie, bo inni przede mną tak twierdzili), czy przez całą gamę - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Z punktu widzenia klienta interesowałoby mnie raczej to, że kupuję produkt (=silnik), który oferowany był/jest (jak na warunki motoryzacyjne) przez bardzo krótki okres, co niesie za sobą spore ryzyko i niedogodności (które opisałem wcześniej, więc nie ma sensu się powtarzać).

Co do reszty Twojego wpisu... Nie jestem "obrażony" na Forda i nigdy nie nazwałem Focusa beznadziejną kupą złomu (gdyby tak było, to nie rozważałbym zakupu wersji ST - inna sprawa, że "szanse" na to są raczej niewielkie). Dalej twierdzę, że jest to najładniejszy, jeden z lepiej wyciszonych, ale jednocześnie najgorzej wykończonych i mało atrakcyjnych cenowo kompaktów.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.